Přejít na obsah

Sedadla


homy

Doporučené příspěvky

Sedačky mi přišly v pohodě jak kůže v LK tak alcantara ve stylu. Boční vedení mi nevadí, v minulých autech v jednom byly v agresivním provedení a jak má člověk 100kg+ tak je to peklo. V tom je dobrá asi premie s přizpůsobením boků dofukem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Anorex: ja jsem mel teda opacny pocit, ze v LK jsou sedacky nejmekci, ale z tohodle pohledu mi naprosto vyhovuji.

Mensi bocni vedeni mají.

 

Naprostý souhlas s Bladíkem, vyzkoušeny obě varianty: alkantara je o stupeň až dva tvrdší než LK a z mého pohledu i pohodlnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

 

To Anorex: ja jsem mel teda opacny pocit, ze v LK jsou sedacky nejmekci, ale z tohodle pohledu mi naprosto vyhovuji.

Mensi bocni vedeni mají.

 

Naprostý souhlas s Bladíkem, vyzkoušeny obě varianty: alkantara je o stupeň až dva tvrdší než LK a z mého pohledu i pohodlnější.

 

Mám stejný názor - L&K pohodlnější, ale zatím jsem v něm nenajezdil tolik km. Navíc krásné hnědé kožené provedení je super. Každopádně z Anorexa mám pocit z jeho komentářů, že si kožené sedačky nekoupil a jen je haní...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Celokožené v autě nejsou, protože prostě svojí tvrdostí a tvarem neseděly tak, jak varianta kůže/Alcantara. Nemám důvod něco hanit, psal jsem svůj názor a svoje reálné zkušenosti. Na obou typech jsem strávil dostatek času tak,abych to dokázal porovnat.

Ona je dost velká otázka, kolik kdo váží a jaké má proporce. Jelikož jsem lehkej a ještě k tomu "skůtr" (170cm a 65 kg), tak jsem se do celokožených "nezabořil" zřejmě natolik, aby mi to přišlo pohodlné, seděl jsem spíš na nich něž v nich, což se u Alcantary nestalo z logiky věci, ty středy jsou díky materiálu defaultně měkčí. Takže pokud je někdo větší a těžší, pak si do kožených zřejmě sedne pohodlněji, než já a naopak do Alcantary by se zase zbytečně zabořil a proto mu to přijde pohodlnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, vpoho, co člověk to názor. Já osobně si kožné provedení sedaček pochvaluji i když nejsem žádná těžká váha (75 kg). A navíc jak napsal, moc se mi líbí to hnědé provedení - tím Škodovka zabodovala.... navíc ve spojení s černou lištou L&K

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Kamarádi kteří máte zkušenosti ze starších Superbů s potahem sedadel Alcantara/umělá kůže, jedná se mi co vydrží ta umělá kůže, zda nezačne po nějakém čase praskat a zda se Alcantara neošoupe. Auto máme v rodině vždy 10 let, tak asi chápete.Po Vašich odpovědích se rozhodnu mezi pravou kůží / která se mi líbí méně / a Alcantarou.Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozor, nesrovnávej sedačky ze s2 s s3.

RGB: Na nějaký posudky je ještě brzy, takže to budeš muset stejně risknout a uvidíš. Bohužel je zatím takový trend, že co nový model, to úspora týkající se několika použitých dílů. Zrovna většina lidí, kteří kupují nového superba toto moc neřeší, protože ho budou mít maximálně po dobu záruky, pak vezmou jiné auto.

Obecně byla alkantara vždycky držák (maximálně se u B5 žmolkovala, ale od té doby OK), i když ne tak dobrá na údržbu, jako ventilovaná celokůže. To si myslím, že je lepší volba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Michale, nesrovnávám sedačky, ty jsou pochopitelně jiné, píšu jen o zkušenostech s alcantarou a ta je přece stejná. A na to se RGB ptal... V oktávce jsem míval hladkou kůži, ale alcantara v S3 mi vyhovovala víc, uvidím, jak teď budu spokojený s perforovanou kůží.

Editováno: , autor: Lubos_PM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslel jsi alkantaru v s2?

Nemyslel jsem tvar sedaček, o tom tu snad nebude psát nikdo, protože se stačí podívat očima. Myslel jsem alkantaru jako takovou. Podívej se na strukturu u B5 a u s2, je jiná a také výdrž toho materiálu je jinde, stejně jako u ostatních dílů. Stejně jako typ použité kůže v s2 vs s3..

Bylo by dobré napsat ještě kilometrový průběh, pro lepší představu a doplnění tvé zkušenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, myslel jsem alcantaru v S2, podle mě je shodná s tou v S3 - alespoň co jsem S3 viděl. S2 měl najeto těsně pod 205 tisíc, na sedačce spolujezdce a vzadu se občas svezl některý z našich psů, pak vždycky stačilo sedačku přeluxovat, případně setřít lehce vlhkým hadrem nebo použít jen lepící "odchlupovací" váleček. Před prodejem ani sedačky neprošly mokrým čištěním, nebylo třeba. Na kůži v oktávce se mi v létě často potila záda, až se košile dala ždímat (žena nesnáší klimatizaci), kupodivu na sedáku jsem až takový problém neměl... Alcantara na tohle byla podstatně příjemnější, navíc v létě jsem většinou jezdil s otevřenou střechou, takže intenzivně větral. Uvidíme, jak se osvědčí ventilace sedaček v S3 - v každém případě si budu muset nechat nastavit paměť vyhřívání/ventilace sedaček, zatím mi docela vadí, že když chci ventilaci, nejdřív se zapne vyhřívání, to vypnu a pak zapínám ventilaci. No a střešní okno to opět jistí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hladkou kůži v oktávce jsem měl skoro čtyři roky, pak pět let alcantaru v superbu, tak snad nějakou zkušenost s údržbou za ty roky už mám :). A psal jsem "setřít lehce vlhkým hadrem", ne prolít vodou... Cca jednou za dva roky jsem nechával vyčistit interiér specializovanou firmou, vím, že kluci na alcantaru používali nějaký tekutý prostředek, ale nikdy s ní pak problém nebyl - ráno jsem auto přistavil, po obědě převzal a sedačky byly vždycky úplně suché.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

mam dotaz - sedacky kozene v L&K - pri prudsom zatocecni, napr. na kruhaci,  sa mi soferova sedacka koby pohne par mm do smeru odstredivej sily. ma niekto takuto skusenost?

co sa s tym da robit?

servis tvrdi ze to citia ale bevedia to opravit

dakuje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím říct, že zkušenosti, s El. sedačkami u Superbu mám bohaté ,už od první generace.A musím říct, že mě se trochu viklali dřív, nebo později ve všech autech,kde El. ovládané byly. Jediné,kde se moje sedačka nehnula byl S 2 ovšem ve výbavě ambition bez El. ovládání. Jak jsem měl S2eleganci už se hýbala,tam jsem to i řešil na záruku, protože mě to štvalo hodně. Šrouby vždy kontrolovali jako první, ale nepomohlo. Byl mi vyměněn myslím ram sedačky,to mi pak řekli.Také si s tím nevěděli dlouho rady..cca 50tis km než jsem auto prodal se už nehnula.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...