Přejít na obsah

Jaké přední stěrače a po jaké době je měníte?


SkodaRapid

Po jaké době nebo km měníte stěrače?  

200 hlasů

Nemáte oprávnění k hlasování v této anketě nebo k výsledkům hlasování. Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

Zdravím, mám najeto cca 27 tisíc km a auto mám dva a půl roku. Stěrače mám původní. Chtěl jsem se zeptat jaké dáváte místo těch prvních, když příjde jejích čas?

 

Dodatek: prosím hlasující, aby napsali i jak dlouho jim ty stěrače (jaké? originální, z tesca atd :D) vydržely, pokud jste hlasovali "Různě, prostě až začnou blbě stírat" :)

Editováno: , autor: SkodaRapid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě by zase zajímalo, proč někteří mění stěrače po roce ...

protože:

 

a) stěrače vydržely jen půl roku a po roce už je to do nebe volající

B) majitel vozu žije v přesvědčení, že se to tak má dělat

c) vymění jim to servis, že už by to chtělo...

 

žádnou záhadu bych v tom nehledal. Navíc ten úbytek stírací kapacity je pozvolný, takže to není úplně od věci. Je ale pravda, že pak člověk přijde o ten krásný pocit ze stěračů, které vymění po třech a více letech. To je prostě nádhera :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to cestou dolů stírá dobře, jako nové (mám to skoro rok), ale cestou nahoru stěrače často "skáčou" - "sekají sklo". A to prakticky už od novoty. Má s tím někdo zkušenost a zbavil se toho někdo? Nevím, čím jsem si to tenkrát způsobil.... Jediné mě napadá, že auto od začátku hodně stálo na slunku, tak rychle ztvrdly. Nebo jestli nejsou alergické na nějakou chemikálii (šampon neb vosk), ale to by se muselo projevit u kde koho, protože nepoužívám nic vlastního, jen z myčky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry, ta anketa je zbytečná. Když někomu napíšeš, aby je měnil jednou za rok a oni mu za půl roku matlou, tak přece nebude čekat. A zrovna tak nevyměním funkční stěrače podle nějaké časové lhůty.. Stěrače vyměníš když začnou matlat, protože večer od projedoucích nic ve světlech neuvidíš, to je vše, není o čem přemýšlet. Já mám originály Škoda rok a přestávají se mi líbit, manželce jsem koupil nějaké mě neznámé s uhlíkovými "gumičkami"  a stírají 4 rokem naprosto bezvadně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu anketu jsem blbe napsal no. Myslel jsem to jako "kupuju znacku xyz a vydrzi mi vzdycky cca 30 tis km", takze zakliknu 30 tis. A nebo "kupuju znacku xyz a vydrzi mi 2 roky (protoze za dvy roky moc nenajedu a sterace zestarnou)". Ja jsem totiz myslel, ze sterace vydrzi min nez pisete a ze me sterace davno presluhuji:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to cestou dolů stírá dobře, jako nové (mám to skoro rok), ale cestou nahoru stěrače často "skáčou" - "sekají sklo". A to prakticky už od novoty. Má s tím někdo zkušenost a zbavil se toho někdo? Nevím, čím jsem si to tenkrát způsobil.... Jediné mě napadá, že auto od začátku hodně stálo na slunku, tak rychle ztvrdly. Nebo jestli nejsou alergické na nějakou chemikálii (šampon neb vosk), ale to by se muselo projevit u kde koho, protože nepoužívám nic vlastního, jen z myčky...

je to špatným sklonem gumičky stěrače ke sklu. Šteluje se to "překroucením" raménka. V servisech na to mají speciální úhloměr a měly by být schopni to během pár minut nastavit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsme u těch stěračů, jen tak pro zajímavost, už někdo zkoušel ty hybridní?

 

Jinak hlasoval jsem pro možnost až přestávají stírat. Na Fabii jsem kupoval různé supermarketové tak za 250 Kč sadu, většinou déle, než půl roku nevydržely. Teď na Rapidu mi začaly originální od výroby rozmazávat asi po roce a půl, vyměnil jsem zase za originál. Příště ale asi zkusím ty BOSCHe.

Editováno: , autor: slapnahrabe
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prvni stěrače jsem měnil po ujetí 90 000 km (cca po roce a kousek), druhé jsem dával asi před týdnem (2,3 roku od koupě) při 180 000 km.Maximální spokojenost.U druhé výměny jsem dával jen gumičky a stírá to perfektně.

Editováno: , autor: Speedluk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Já kupuji Sheron flat stěrače za cca 250Kč sada a vydrží cca 1 - 1,5 roku. Ale na kvalitu stírání jsem dost pedant, takže u někoho jiného by asi vydržely ještě déle. Používal jsem i BOSHe a výdrž byla stejná, ale cena úplně jinde. A hlavně u nás na Ostravsku ty stírací lišty dostávají pěkně zabrat. Není nic krásnějšího než když přijdete z práce k autu a je celé pokryté šedým popílkem a oxidem vápenatým (tím neutralizují blízké ropné laguny).  :kol-34:

Takže vrážet do stěračů nějaké extra peníze mi přijde zbytečné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 měsíce později...

Vymenil jsem ted po 33 tisicich (a 3 letech) ze dvou duvodu. Mel jsem pred cestou do Chorvatska a mel jsem pocit, ze to pri spinavejsim okne hur stira. Tak jsem to vymenil za ty Bosh. Bohuzel mam pocit, ze to je uplne stejne :D .. a nebo ne moc velky rozdil. Takze jsem si tam mel asi nechat jeste ty prvni puvodni. Snad to alespon vydrzi taky tak jak ty puvodni :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...