Přejít na obsah

Jaké přední stěrače a po jaké době je měníte?


SkodaRapid

Po jaké době nebo km měníte stěrače?  

200 hlasů

Nemáte oprávnění k hlasování v této anketě nebo k výsledkům hlasování. Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

Je to normální... Ráno to mám kousek proti vycházejícímu slunku a to je tak na vystrčení hlavy z okna, abych něco viděl.

 

Horší bylo, když jsem kdysi dávno zkoušel nějaký rain-off. Fungoval skvěle, ale v téhle ranní situaci jsem viděl úplný kulový a nedalo se s tím dělat nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Běžný jev. Tohle ještě jde, ale až se místo mlhy začne tvořit námraza (třeba i zevnitř) (opakovaná námraza, tedy po oškrábání), tam nepomůže nic. Akorát se začlo ukazovat, co mám asi za šmejd (sklo měněné) - ukážou se mléčné kroužky, fleky. A nevim, jestli celou zimu se vším všudy zvládnu s mléčným potahem zevnitř - letos umyté vodou s jarem a leštěné okenou a už je tam ten bílý bordel z topení zas. Není přes to vidět a zhoršuje se to, pokud je zamlženo. Místo protijedoucích světel mám koláč.

Editováno: , autor: bouchy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...

Rád si také nechám poradit.

Na podzim jsem koupil originály Škoda, krásně stíraly asi týden a teď už jsou na výměnu. A co půl roku kupovat nové stěrače min. za 500 Kč mi přijde blbý. Nějaký návod na samotné provedení výměny gumiček? Kdysi jsem to dělal na OII, ale tam ke gumičkám byla i sada těch koncových plastových krytek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Po problémech se skákajicimi stěrači Bosch Aerotwin na začátku října, jsem zkusil (po jedné z diskuzí s [mention=10015]Petrrr[/mention]) koupit stěrače VALEO SILENCIO 600/380 (https://m.autodoc.cz/valeo/1088217). A ejhle, vrzání v koncových polohách je pryč a to i když je na skle jen voda. Možná přehodnotím názor na Bosch Aerotwin jako na to nejlepší, co se v oblasti stěračů vymyslelo. Zajímavé je, že VALEO má nižší gumičku stírátka než Bosch. Každopádně zvuky a šmouhy při stírání zimních směsi jsou pryč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za tip, origo zatím po cca 10 měsících slouží dobře. Právě jsem v deští dojel domů a přemýšlel, jakou budou mít asi stírátka životnost i s dešťákem, který mi občas sám panicky polosuché sklo setře. Zadní automatiku při zpátečce jsem si zatím zkusmo odstavil a nemám problém brnknout o páčku.

Editováno: , autor: ben06
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já mám naštěstí možnost nastavit citlivost senzoru na pravé páčce, takže senzor mi stírá spíš později, než dřív.
Jinak pravý stěrač je o 2 cm kratší než originál a třeba Bosch, ale ve skutečnosti to vůbec není znát. Takže toto nemusí tyhle stěrače vůbec vyřadit z výběru, pokud budete někdo vybírat náhradu za "odešlé" stěrače.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já mám MR2013 a senzor, co měl třeba SUPII nebo OCTII. Takže páčkou, co byla původně na cyklovač, řídím jak rychle senzor zareaguje na kapky na okně. Novější Rapidi mají tu citlivost myslím v nastavení přes infoteiment. Každopádně se mi nikdy nestalo, že by stěrače šetřely bezdůvodně jen s málo navlhčeným oknem. Mám ale nastavenou polohu 3 z celkových 4, míněno tu blíž k dlouhé prodlevě.
Jinak stěrače nechávají trochu větší nesetřený trojúhelník uprostřed a asi o 5 mm užší vnější stopu. Nic tragického.IMG_20191225_234439.jpgIMG_20191225_234653.jpgIMG_20191225_235030.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam nejlepsi zkusenost s Bosch, vydrzely neskutecne dlouho a bez vrzani. letos jsem je vymenil za originalni a to je tragide, ty vrzou uz po par dnech.
No já dával doposud taky vždy jen Bosch Aerotwin. Ale už druhá sada byly vrzalové, tak někde je chyba. Možná je na vině taky okno, je na něm za vlhka nebo při čištění "okenou" vidět oblast, kde jezdí stěrače, jakoby by byla obroušená vrstva skla. Když jedu prstem po skle, mimo stěrač klouže, v oblasti stěračů drhne a vrže.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Martab napsal:

I u "nových" Rapidů se citlivost nastavuje ovladačem pro cyklovač. V infotainmentu jde senzor deště jen zapnout nebo vypnout (pak se stěrače chovají jako s klasickým cyklovačem).

Takže je to tak, v info se to dá deaktivovat včetně zadního nic jinýho jsem tam neviděl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam nejlepsi zkusenost s Bosch, vydrzely neskutecne dlouho a bez vrzani. letos jsem je vymenil za originalni a to je tragide, ty vrzou uz po par dnech.

No mne zase zacaly Bosche, kupovano stejne jako Miklis po 2mesicich vynechavat tenke prouzky a to oba. A protoze to neni poprve, obdobna zkusenost kdysi i na O1. Tak Bosche uz nikdy. Priste se vratim zase k originalum nebo zkusim ty Valeo, s kterymi mam jen ty nejlepsi zkusenosti na druhem aute. Ostatne i originaly co jsem kdy kupoval na Rapida byly taky stejne vzdy Valeo zatim.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já dával doposud taky vždy jen Bosch Aerotwin. Ale už druhá sada byly vrzalové, tak někde je chyba. Možná je na vině taky okno, je na něm za vlhka nebo při čištění "okenou" vidět oblast, kde jezdí stěrače, jakoby by byla obroušená vrstva skla. Když jedu prstem po skle, mimo stěrač klouže, v oblasti stěračů drhne a vrže.


Souhlasím, hlavně ne Bosch Aerotwin, ty jsem po týdnu vyreklamoval. To se opravdu nedalo.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...