Přejít na obsah

Aplikacia Carista OBD2 + ELM327 adapter


Doporučené příspěvky

před 13 hodinami, luban napsal:

Dnes jsem ladil přítelkyni Rapida, ale moc toho nešlo :( . Je to nový model FL, vyroben někdy v půlce roku 2017, výbava Style. Použita Carista 3.7 beta17.
Varování nezapnutého pásu - nešlo (viz obrázek)

U toho nezapnutého pásu mi to ukázalo, že je Disabled (což není pravda) a když jsem zkusil dát Enabled, tak vyskočila tahle hláška.

Screenshot_20180215-161355.png

U mého Rapida 12/2016 to dělá úplně stejně. Z Caristy mi napsali toto: "From the report's logs I can see that the vehicle has rejected those customizations as not supported."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Použil jsem tuhle nejnovější Carista 3.7 beta-18, mám Yeti MR2017.

Šlo vypnout např. pípaní nezapnutých pásu, zapnout protočení rafiček budíků, vypnout denní svíceni po zatáhnutí ruční brzdy, deaktivoval jsem stahováni oken při dlouhém stisknuti dálkového ovladače, aktivuji ještě počet litrů k dotankování. Chtěl bych ještě také vypnout SS systém, ale příslušná volba tam není. Je možné, že by tahle volba byla v nějaké starší verzi Caristy? Že jí z novější verze smazali?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přeložil jsem některé volby úprav, tedy ty co jsou přístupné na mém Yeti MR2017.

Citovat

Doors / Windows / Remote - Dveře / Okna / Dálkové ovládání
Auto-lock doors when moving - Automatické zamykání dveří při pohybu
Auto-unlock doors when key is taken out of ignition - Automatické odemknutí dveří, při vytažení klíče ze zapalování
Auto-lock trunk when moving - Automatické zamknutí kufru při pohybu
Unlock trunk when doors are unlocked - Odemknutí kufru při odemknutí dveří
Blink turn signal when locking/unlocking with remote - Bliknutí při zamknutí/odemknutí dálkovým ovladačem
Allow configuring beep when locking/unlocking - Povolit konfiguraci pípnutí při zamknutí/odemknutí
Beep when locking with remote - Pípnutí při zamknutí dálkovým ovladačem
Beep when unlocking with remote - Pípnutí při odemknutí dálkovým ovladačem
Unlock doors via remote - Odemknutí dveří pomocí dálkového ovladače
Enable setting for opening/closing windows and sunroof - Povolit nastavení pro otevírání/zavírání oken a střešního okna
Open/close windows and sunroof via long-press on remote - Otevřít/zavřít okna a střešní okno pomocí dlouhého stisknutí dálkového ovladače
Open only drivers window via long-press on remote - Otevřít pouze okno řidiče dlouhým stisknutím tlačítka na dálkovém ovladači
Open sunroof via long-press on remote - Otevřít střešní okno dlouhým stisknutím dálkového ovladače
Close sunroof via long-press on remote - Zavřít střešní okno dlouhým stisknutím dálkového ovladače
Sunroof action when opening via remote - Akce střešního okna při otevírání pomocí dálkového ovládače
Open/close windows and sunroof by holding key in door lock - Otevřít/zavřít okna a střešní okno podržením klíče v zámku dveří
Auto fold drivers side-view mirror (req. power folding mirrors) - Automatické sklopení bočního zrcátka u řidiče (požadovaná el. sklopná zrcátka)
Auto fold passengers side-view mirror (req. power folding mirrors) - Automatické sklopení bočního zrcátka u spolujezdce (požadovaná el. sklopná zrcátka)
Open/close drivers window using single botton press - Otevřít/zavřít okno řidiče pomocí jednoho stlačení
Open/close passengers window using single botton press - Otevřít/zavřít okno spolujezdce pomocí jednoho stlačení
Open drivers window using single botton press - Otevřít okno řidiče pomocí jednoho stlačení
Open passengers window using single botton press - Otevřít okno spolujezdce pomocí jednoho stlačení
Close drivers window using single botton press - Zavřít okno řidiče pomocí jednoho stlačení
Close passengers window using single botton press - Zavřít okno spolujezdce pomocí jednoho stlačení
Key-specific personalization (req. memory seats) - Osobní přizpůsobení klíče (požadované paměťové sedačky)
Auto-close sunroof when rain is detected (must have rain sensor) - Automatické zavření střešního okna při detekci deště (musí mít dešťový senzor)
Type of sunroof auto-close when rain is detected - Typ automatického zavření střešního okna při detekci deště
Alarm system - Bezpečnostní systém
Alarm horn type - Typ houkačky
Delay alarm activation - Zpoždění aktivace alarmu
Enable remote control buttons when ignition is on - Povolení tlačítek dálkového ovládání při zapnutém zapalování

 

Instruments / Display / Dings - Nástroje / Displej / Zvuky 
Instrument cluster language - Jazyk přístrojového panelu
Instrument cluster region (affects ext. lights too) - Region přístrojového panelu
Temperature display units - Jednotka zobrazení teploty
Distance display units - Jednotka zobrazení vzdálenosti
Speed display units - Jednotka zobrazení rychlosti
Pressure display units - Jednotka zobrazení tlaku
Volume display units - Jednotka zobrazení obsahu 
Time display format - Formát zobrazení času
Date display format - Formát zobrazení datumu
Consumption display units - Jednotka zobrazení spotřeby
Multi-Function Display - Multifunkční displej
Refuel quantity in MFD - Množství paliva k natankování v MFD
Cruise control in MFD - Tempomat v MFD
Gauce needle sweep at startup - Protočení rafiček budíků před startem
Display gear shift sugestion (Economy) - Zobrazení návrhu k zařazení rychlosti (Ekonomy)
Seat belt warning - Upozornění na bezpečnostní pás
Oil temperature display - Zobrazení teploty oleje
Lane-change turn signal auto-flasher - Komfortní blikání směrových světel (trippling)
Lane-change turn signal auto-flascher count - Počet bliknutí směrových světel
Push-to-talk (PTT) button function - Funkce tlačítka PTT (stiskni a mluv)
Radio AUX input - Vstup radio AUX

 

Lights - Světla
Allow configuring daytime running lighds via dash display - Povolit konfiguraci denního svícení pomocí přístrojového displeje
Use designated DRL bulbs as daytime running lights - Použít předepsané DRL pro denní svícení
Use low beams as daytime running lights - Použít potkávací světla pro denní svícení
Use fog lights as daytime running lights - Použít mlhová světla pro denní svícení
Turn off daytime running lights (wink) when turn signal on - Vypnout denní svícení (bliknutí) při zapnutých směrových světlech
Turn off daytime running lights when parking brake is on - Vypnout denní svícení při zatáhnuté parkovací brzdě
Daytime running lights (DRL) brightness - Jas denního svícení
Headlight brightness control - Ovládání jasu předních světel 
Taillight brightness control - Ovládání jasu zadních světel
Coming-home lights - Coming-home světla (rozsvícení světel po otevření dveří řidiče)
Leaving-home lights (req. auto headlights) - Leaving-home světla (požadované automatické přední světlomety) (rozsvícení světel po odemknutí vozidla dálkovým ovládáním)
Coming-home lights mode - Režim Coming-home světel
Coming/leaving-home lights use... - Coming/leaving-home světla použití ...
Coming-home lights timer starts... - Coming-home světla start časovače ...
Turn off all lights when headlights are left on and ignition is switched off - Vypnout všechna světla, pokud zůstala rozsvícená světla a bylo vypnuto zapalování
Turn off front fog lights when high beams are on - Vypnout přední mlhovky, když jsou zapnuta dálková světla
Turn off rear fog lights when high beams are on - Vypnout zadní mlhovky, když jsou zapnuta dálková světla
Cornering lights (using fog lights) - Osvětlení v zatáčkách (pomocí mlhových světel)
Flash brake lights in emergency stopping - Blikání brzdových světel při nouzovém zastavení
Flash hazard lights in emergency stopping - Blikání výstražných světel při nouzovém zastavení
Brake lights work even when ignition is off - Brzdová světla fungují i při vypnutém zapalování

 

Other - Další
Traction control button disables ESC (step 1 of 2) - Tlačítko řízení trakce vypne ESC (krok 1 ze 2)
Traction control button disables ESC (step 2 of 2) - Tlačítko řízení trakce vypne ESC (krok 2 ze 2)
Driver steering recommendation (DSR) strength - Síla zásahu do řízení při brzdění (DSR)
Hill hold assist (if equipped) - Asistent rozjezdu do kopce (pokud je ve výbavě)
Hill hold assist release - Uvolnění asistenta rozjezdu do kopce
Electronic differential lock (if equipped) - Elektronický uzávěr diferenciálu (je-li k dispozici)
Power brakes strength - Síla posilovače brzd
TSC (Torque Steering Compensation) - TSC (kompenzace krouticího momentu)
Lower passenger-side mirror when in reverse gear (req. memory seats) - Zpětné zrcátko na straně spolujezdce při zařazené zpátečce (požadované paměťové sedačky)
Lower passenger-side mirror when in reverse gear - Zpětné zrcátko na straně spolujezdce při zařazené zpátečce
Remember position when lowering passenger-side mirror in reverse gear - Zapamatovat polohu zpětného zrcátka na straně spolujezdce při zařazené zpátečce
Lower driver-side mirror when in reverse gear - Zpětné zrcátko na straně řidiče při zařazené zpátečce
Remember position when lowering driver-side mirror in reverse gear - Zapamatovat polohu zpětného zrcátka na straně řidiče při zařazené zpátečce
Mirrors and rear window heaters run for duration of - Vyhřívání zrcátek a zadního skla běží po dobu trvání
Additional "tear" wipe after rear window washer use - Dodatečné setření stěračem po použití ostřikovače zadního okna
Auto-enable rear wiper when front wipers on and reverse gear engaged - Automatické zapnutí zadního stěrače při zapnutých předních stěračích a při zařazení zpátečky
Auto-enable rear wiper when front wipers on (interval) and reverse gear engaged - Automatické zapnutí zadního stěrače při zapnutých předních stěračích (interval) a při zařazení zpátečky
Auto-enable rear wiper when front wipers on (continuous) and reverse gear engaged - Automatické zapnutí zadního stěrače při zapnutých předních stěračích (kontinuální) a při zařazení zpátečky
TPMS warning light - Kontrolka TPMS (kontrola tlaku v pneumatikách)
Horn works even when ignition is off - Houkačka funguje i při vypnutém zapalování
Deactivate active exhaust flap (where applicable) - Deaktivace aktivní výfukové klapky (kde je to použitelné)

 

 

Editováno: , autor: osobne
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, sk0d@ napsal:

Nech sa paci, Carista 3.7 beta-20 je TU.

 

Subor, ktery ma v nazve "crk.support" pouzite v pripade, ze sa Vam nedari urobit kroky popisane na stranach 5-11 v PDFku.

 

Dobrý den,aplikaci jsem instaloval poprve a až do kroku 11 dle pdf vse slo bez problemu.Aplikce se znova spustila ale neukazala se nabidka se zamkem a naslednym prodlouzeni licence.V samotne Cariste jsem nedokazal najit info o verzi(plna nebo ne)

Dekuji za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 8. 3. 2018 na 6:50, Zicar napsal:

 

Aha dobre,zkusim se spojit nejdriv s autem.Cekam na adapter tak hned to otestuji.Dekuji

 

Ahoj vsem.Tak dneska doinstalovano a ihned odzkouseno na Yeti 09.Prisvit pri zataceni,vypnuti automatickeho zadniho sterace,protoceni rucicek :-) vse funguje super.

Zitra zkusim asi brzdoveho asistenta jen nevim jestli se musi aktivovat Asistent rozjezdu do kopce nebo Uvolnění asistenta rozjezdu do kopce ? cetl jsem o nejake casove prodleve ?a pak jsem nenasel funkci Houkačka funguje i při vypnutém zapalování.

Jinak vse provedeno na verzi 3.7.20 s OBD od SUNNYSOFT  ELM 327

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aktivujes volbu "asistent rozjezdu do kopce", "uvolneni asistenta" je nastaveni toho, jak dlouho asistent asistuje nez uvolni kola. Je tam prednastavena volba "normal". Funguje to tak, ze to samo rozpozna, ze jsi zastavil v kopci a kdyz se budes rozjizdet a pustis brzdu, tak asistent blokuje kola (myslim ze jen zadni) aby auto necouvlo, nez stacis zaradit, pustit spojku, pridat plyn a rozjet se. Ja zatim ani jine volby nez "normal" nezkousel. Je to zretelne znatelne, ze i kdyz v kopci pustis brzdu, tak auto nekolik okamziku stoji a necouvne. V te dobe bys mel stacit se rozjet. Neni tedy vubec treba pouzivat rucni brzdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dekuji za odpoved a netusis kde bych nasel funkci na zapnuti toho klaksonu ?Nebo kdyz tam ta volba neni tak neni vubec podporovana ?Prohlidnul jsem si i chyby v pameti tak jsem je smazal  ale jedna se zase ukazala CAN network gateway: 00470 - Cobination comfort Databus in Single Wire ????????????? hledal sem vysvetleni ve VIS ale nejak jsem nepochodil,jestli to je stara verze nebo nevim.Z google jsem moc moudrej taky nebyl protoze nalezeny vysledky vzdycky mely jeste u toho nejakej specifickej kod ja mel pouze toto.Netusis ???a pak me nahasila TRAILER: 02563 - trailer,right tail lamps (vim ze je to privesny vozik prava lampa) spis me prekvapilo ze to ma hlidani osvetleni na vozejku ?? je tam 13 polova zasuvka je to dovoz z DE ??Ze by v nemecku standart ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

naahodou seznam kodu kde bych neco nasel v cestine nemas ? to co mam ja jsou chybove kody koncernu ale ty chyby co jsem mel ja tam nejsou.Je pravda ze to mam od roku 2010 takze asi nejaky upgrade by to chtelo :-)

 

moje chyby ktere jsem mel 02394,02563,00470 atdd ty kody jsem bohuzel nikde nenasel strejda google nasel odkaz v NL,DE,AN ale CZ nic :-( http://www.gerritspeek.nl/vag-com_foutcodeslijst.html

todle zpracovaní je super,clovek si to nejak prelozi ale v jednoduchosti je prece krasa :-) netusite nekdo kde by se to naslo najit v CZ ?

Editováno: , autor: Zicar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...