Přejít na obsah

Aplikacia Carista OBD2 + ELM327 adapter


Doporučené příspěvky

Zdravím,

včera jsem přes Caristu zkoušel zapnout corner funkci na své Fabii II FL (MR2011) Elegance. Bohužel bez úspěchu. Po zapnutí se na přístrojovce rozsvítila kontrolka "Porucha žárovek" a v Caristě po diagnostice vyskočila chyba (viz. screen). Zkoušel jsem ještě funkci Cruise control a také bez úspěchu.

 

Po hledání na netu jsem někde našel, že je snad potřeba upravit kabeláž a pak by corner funkce měla jít. Takže se bohužel budu muset obejít bez corner funkce. Do úpravy kabelů se nepohrnu.

 

Takže jediné co se mi povedlo upravit byly funkce: Lane-change turn signal auto-flasher count a Gauge needle sweep at startup. A líbilo by se mi kolik litru je potřeba dotankovat, ale to netuším, zda to Fabka umí. Nějak jsem to tam nenašel.

 

 

Screenshot_20180405-182213.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nech sa paci, Carista 3.7 beta-26 je TU.

 

Subor, ktery ma v nazve "crk.support" pouzite v pripade, ze sa Vam nedari urobit kroky popisane na stranach 5-11 v PDFku.

 

P.S. rozsirili ponuku start stop, a rozdelili vynulovanie servisnej prehliadky a vymeny oleja. 

 

Carista_ver.3.7.beta-26.build.370026-01.thumb.png.cd0ba282f53ed9390ed12c5952593e99.png

Carista_ver.3.7.beta-26.build.370026-02.thumb.png.47ba714fd09f56f08349d17f5a91e9c5.png

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám yetinu 2014 se systémem start/stop a už jsem myslel že s poslední beta verzí Caristy půjde tahle kravina vypnout. Ale bohužel  to nefunguje, ikdyz nastavím "disabled" auto se tváří že o ničem neví, škoda budu čekat co dál.. Možná s další verzí..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, osobne napsal:

Jo stale nejde SSS vypnout (Yeti MR2017), jsem se předtím unahlil, kdyz jsem psal, ze to jde. Ale posilam mu u kazde nove beta verze report, tak snad to zkousi zprovoznit dal. Momentalne kdyz dam SSS disabled, tak nefunguje ventilator topeni.

Jo přesně. Nejde ventilátor a rádio, ráno mě to vylekalo a hledal jsem chybu v pojistkach...

(Radio je z číny, 2din.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, 

tak jsem na základě vašich rad a hlavně díky přispěvateli sk0d@, aktivoval na mojí OII FL MR2009 Elegance funkci Corner, protočení rafiček budíků, a pár jiných drobností, které byly z výroby vypnuté. Všechno maká jak má, paráda. Díky všem za skvělé rady a nápady. 

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam od vyroby nastaven promenlivy interval vymeny oleje, nyni na me vzdy pred startem blika na displeji upozorneni, ze je treba vymenit olej. Kdyz bych si pres Caristu ted vyresetoval interval vymeny oleje, pozna to pak servis? A nezmeni se mi tim promenlivy interval na pevny?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahojte.

Podporuje Carista (364 free) Octavia III 2014 2.0TDI CR 110kW (kód CKFC)?

Torque aj VAG DPF aj OBD Car detector free a Scanmaster s ním fungujú (na O3 CKFC 2014). Adaptér je ELM327 identifier 100% kompatibilný, motor zapnutý, dvere zavreté.

Pri pokuse o spojenie sa to dostane na 25%, pokúša sa to a potom vypíše že adaptér je vadný alebo nekompatibilný. Ale teplotu motora Carista zobrazí. Možno to nepozná typ motora...??

Takže som to skúsil i na inom aute (OCTAVIA 1 RS (motor AUQ)) a adaptér tam funguje so všetkými mojim
programami. Okrem Caristu.
Robí to isté: meria teplotu motora ale pri diagnostike to po 18% umrie. 
Takže asi nekamaráti s Caristom. Zvláštne pretože v ELM237 identifieri je všetko OK. 

Má význam skúšať inú verziu Caristu?

 

Editováno: , autor: kluvi
Nové skúšky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...