Přejít na obsah

Aplikacia Carista OBD2 + ELM327 adapter


Doporučené příspěvky

V 15. 8. 2018 na 17:58, Redfish napsal:

Tak povedlo se, odemceno. Diiiky moc. Ale i tak mam 2 dotazy :

1. Zruseni predplatneho udelam v Google play? 

2. Kamarad mi nastavil automaticke zavreni dveri (pri dosazeni 15 km/hod). Zrusil jsem to, ale porad to zamyka. Nevis proc? 

 

Ad 1) Ano, dá se zrušit přímo v Google play - Nastavení - Předplatné - Správa předplatného - Zrušit odběr :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak i já se přidávám do klubu Carista. Použil jsem postup, který tady doporučil DiKey, kterému tímto děkuji za dobrý tip :palec2: Na mém Rapidu liftback MR 2016 dokódováno protočení ručiček a asistent rozjezdu do kopce - vše funkční bez problémů. Dále jsem si odblokoval hlášení prasklých žárovek u osvětlení SPZ, abych mohl nasadit LEDky - mám je v garáži a ještě jsem se k tomu nedostal, takže až otestuju, dám vědět. Co ale nefunguje, je změna loga v infotainmentu, viz 

 

Start screen logo (infotainment)
      *NONE* / TYPE 1 /  TYPE 2 / TYPE 3 / TYPE 4 / TYPE 5 / TYPE 6 / TYPE 7
User theme (infotainment)
      *NONE* / HIGHLINE / HYBRID / TYPE 3

 

Pokud u start screen loga změním hodnotu z NONE na jakýkoliv jiný typ, okamžitě se mi na displeji objeví hláška "optický parkovací systém není k dispozici" a kromě chybové hlášky i v diagnostice se nic jiného nestane. Po navrácení zpět na NONE a vymazání chyby z paměti již vše OK. Pravděpodobně to bude tím, že mám Swing 6,5" a ten výše uvedené nepodporuje. Nebo se pletu? Žádnou změnu jsem nezaznamenal ani po změně user theme na jakoukoliv jinou hodnotu (tentokrát vše proběhlo aspoň bez chybové hlášky). Pokud by se s logem a nebo tématem v infotainmentu na Swingu dalo něco udělat, budu rád za tipy, protože zkušební doba Caristy mi končí v sobotu, tak ji do té doby musím vymazat :D Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, whitecoat napsal:

 

Ad 1) Ano, dá se zrušit přímo v Google play - Nastavení - Předplatné - Správa předplatného - Zrušit odběr :)

Diky za odpoved. Predpokladam, ze zadna dalsi instalace Caristy uz na mem telefonu, resp. na muj google ucet nepujde provest, protoze jsem vycerpal trial lhutu. Ptam se : varianta beta verze s LP uz taky nic? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem otestoval ELM327 z Alzy: https://www.alza.cz/hobby/mobilly-obd-ii-bt-d4624328.htm Momentálně bohužel nejde objednat ... Screen s podporou protokolů v příloze. Moje dosavadní ELM327 z dx.com bohužel většinu neumí, ale pro Torque to stačilo.
Řešil jsem na F III, MR2018 ve výbavě Trumf (bez infotainmentu) automatické zamknutí při rozjezdu, corner light, vše funguje, paráda.

Screenshot_20180820-155902[1].png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem také pořídil adaptér na Caristu (originál), tedy dle Identiferu vše v pořádku až po protokol 1.4 tak jak má být.

Včera jsem jej zkoušel na Iphone i Androidu. Na Iphone se mi jej nepodařilo rozběhat, jelikož ač by se měl připojovat přes WiFi, tak žádný bod k připojení nebyl na telefonu nalezen.

Tak jsem zprovoznil alespoň na Andoridu 6.0 a aktivoval vše co šlo (protočení ručiček, XDS, úprava HHC, změna log v infotaimentu - ty musím předělat, protože jsem si nastavil Type 2, což je logo Scout a další věci co si už ani nepamatuji).

 

Co mi ale nešlo je nastavení světel. Nevím proč, ale zcela mi chybí sekce Lights a nemohu v ní tedy nic nastavit (chtěl jsem Corner, svícení zadních světel při denním, vypnutí při ruční brzdě).

 

Takto vypadalo prostředí Caristy když jsem si ji nainstaloval oficiálně dle návodu od DiKey s měsíční zkušební dobou a zcela stejně i s nainstalovanou verzí PRO 3.6.5 od sk0d@ z 12.6.

1189212785_Bezsvtel.thumb.jpg.446e53597a281c225efa201adb0b2d4c.jpg

 

Toto klasické rozvržení se mi zobrazovalo jen když jsem si nainstaloval v3.0 beta 19 od sk0d@ z prvního příspěvku tohoto tématu. Ta mi ovšem nešla odemknout, protože Lucky Patcher mi nejde ani nainstalovat a vždy jen napíše že nebyla instalace provedena.

Komplet.thumb.jpg.7aaa9730070a5c9eb19dfa3219ab197f.jpg

 

 

Čím to může být? Tím že nejde o Beta verzi? Bude tedy potřeba se stát Beta testerem, abych viděl i tuto sekci?

 

Testováno na Octavii III, 2014, 1,6TDI 77kW, Ambition, Swing 5"

 

 

Děkuji

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám měsíční zkušební verzi zdarma k originál adaptéru Carista, ale ta to práv neumí (je to normálně staženo z GooglePlay a AppStore).

Napsal jsem na caristu, aby mě přidali do beta testerů, tak snad potom to pojede.

 

Jak jsem psal, když jsem odinstaloval verzi Caristy nainstalovanou normálně z GP či AS, a místo ní nainstaloval tu Betu co je zde od sk0d@ v prvním příspěvku, tak tam to právě normálně bylo, proto jsem si to spojil s nutností mít Beta verzi.

 

Předpokládám že z "full" verze Betu nevykouzlím bez toho abych byl Beta testerem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nainstaloval jsem nejprve pod google účtem měsíční full verzi, na které položka světel chyběla. Poté jsem ji odinstaloval a nahodil Beta 19 z odkazu v prvním postu tohoto tématu. Tedy instalováno na stejném telefonu (tedy mělo by být pod stejným účtem). Když jsem ji chtěl použít, řvala na mě že je potřeba ji zakoupit (tentokrát však již ne s měsíčním free, ale rovnou jedině za peníze). Proto jsem ji chtěl patchnout, ovšem lucky mi nešel ani nainstalovat.

 

Tedy je možné, že by při aktivaci přes google play pod shodným účtem fungovala, ale to nebylo bez platby možné.

 

Jinak až mi pošlou info, že mě přijali do beta testing programu, tak předpokládám že se používá stále stejná verze z GooglePlay, či AppStore, ale dle přihlašovacího jména uživatele už to samo pozná že jde o betu a "přepne" si to do ní. Nebo posílají nějaký speciální soubor k instalaci bety?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby to bylo pro někoho zajímavé, tak volby log v infotainmentu (Start screen logo (infotainment)) jsou v Caristě následující:

 

NONE - Bez startovacího loga

1 - VRS

2 - Scout

3 - Laurin & Klement

4 - Greenline

5 - Hybrid

6 - Electro

7 - Monte Carlo

 

IMG_0201.thumb.JPG.bdbec2a97e5a27e5770d1b21342b8a29.JPG

IMG_0134.thumb.JPG.58d73d343d7ebd33a9c2c46f051cfcc5.JPG

IMG_0135.thumb.JPG.7a93a5adf13db54624f12018f1ba57ae.JPG

IMG_0145.thumb.JPG.810c188bafd800f6007626f86a5eb269.JPG

IMG_0151.thumb.JPG.86a01fa7612eaecce30c4f810596a257.JPG

IMG_0154.thumb.JPG.19156b3580513b777667e4ac7b20d0ba.JPG

IMG_0199.thumb.JPG.72e3683194f331336dfde126275f92a5.JPG

 

Zkoušeno na Swingu 5" MY2015. Předpokládám že některých jiných infotainmentů může být trochu jiné. Škoda že tam nelze "dohrát" libovolné své logo jako například u stanic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, ZbyšekSU napsal:

A máš zapnuté zapalování ? (což píše i v té hlášce). Ideálně ještě zavřené dveře a okna, což u některých aut také chce.

Identifer jsi zkoušel aby jsi měl adaptér až po v.1.4 funkční?

Adapter funkcny, okna a dvere zavrete zapalovanie zapnute. Neviem co je s tym, nemoze byt chyba ze je to wifi adapter a nie bluetooth?

B74AC182-0225-4742-AB3D-70FBE6A2AD63.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S WiFi modulem nemám zkušenost, mám originál Carista modul, který jede přes WiFi na iOS i Androidu tak zde asi nepomohu.

Každopádně co mě ale zarazilo je že vybíráš model a rok auta. To jsem dělat nemusel při ničem v aplikaci caristy. Stačí vždy jen kliknout na potřebnou ikonu diagnostiky, customizace, nebo servisu, ono si to "pokecá" samo s autem, když ho to spáruje, čímž zjistí přesně o jaké auto jde a co v něm je.

 

Tedy vezmu-li to přesným postupem ze supportu Caristy, který jsem studoval před koupí adaptéru (a hlavně také v době kdy jsem se jak blbec snažil připojovat přes WiFi k iPhonu, ač se to vlastně připojuje přes Bluetooth):

1) v případě Android s BT spárovat BT s adaptérem, v případě iOS není potřeba nic, udělá si párování s BT sám. V případě WiFi spárovat wifi adhoc v nastavení telefonu (to asi u tebe je v pohodě, když ti ELM identifer funguje)

2) otevřít caristu, nic nikde nenastavovat a dát customize. Načte si informace o autě a projde všechny jednotky

3) začít pracovat se sekcí úprav dle libosti

 

A to tento modul má opravdu výhradně jen WiFi? Měl jsem za to že jsou BT, nebo BT+WiFi, ale samotné WiFi bez BT jsem ani nenašel když jsem se rozhodoval zda vzít originál, nebo čínu.

 

Mimochodem teď mě napadá, že tohle by se mělo řešit v sekci o adaptéru a ne o samotné aplikaci Carista.

Editováno: , autor: ZbyšekSU
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim pani.

Potrebujem poradit,v nedelu som poziadal vyvojara o testovanie a dnes som dostal cez GP beta verziu 3.7.53.Neviem ako ju otestovat,ked dam save chce po mne platbu.Nikdy som nic nekupoval cez GP.Poprosim skusenych ako dalej :-)?Co tam nastavit!Vyvojar napisal ze nakupy su povolene.Anglicky idem cez translator,zasekol som sa na SAVE a platba :-) Auto Octa 3 MY 2015

Dakujem 

Robco

Screenshot_2018-08-28-23-03-25.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 28. 8. 2018 na 5:10, ZbyšekSU napsal:

A máš zapnuté zapalování ? (což píše i v té hlášce). Ideálně ještě zavřené dveře a okna, což u některých aut také chce.

Identifer jsi zkoušel aby jsi měl adaptér až po v.1.4 funkční?

Já mám funkční také vše po 1.4. Tady vidím, že lze i v. 2.0 a 2.1 Neví někdo, co za služby nebo funkce se pod tím skrývají?

Jestli stojí za to hledat novější model.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...