Přejít na obsah

Aplikacia Carista OBD2 + ELM327 adapter


Doporučené příspěvky

před 4 hodinami, lumirnavrat napsal:

Mimochodem co znamena Extended Electronic Diferential (XDS), na FIII FL to je OFF. Ale ja mel pocit, ze XDS je default vlastnost na FIII.

 

A pak jsem jeste nerozklicoval ty veci jako Passive Entry (drivers door) ...

 

Nejde mi ani tak o preklad jako spis o to co to dela.:)

 

 

To Passive Entry (drivers door) atd. je Kessy pro řidičovy... dveře. XDS by měla mít FIII v základu, nicméně mne u před FL taky carista psala že XDS je vypnuto...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedno zaujimave pozorovanie na novom telefone Xiaomi Mi A2 Lite (chipset Qualcomm MSM8953 Snapdragon 625,Android 8.1.0):

Ak zapnem lokalizaciu polohy, vacsine OBD aplikacii zacne blbnut Bluetooth spojenie. Neviem ako je to mozne, kedze sa v programovani nevyznam a nestudoval som API tych modulov. Ale je to mozno dovod, preco to niektorym z vas blbne aj so spravnymi adaptermi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 17. 11. 2018 na 18:55, lumirnavrat napsal:

U otce jsem mu to na te skladovce jednou nastavil, natajno, kdyz nebyl doma:D A otestoval a fungovalo a realne funguje i pri jizde. Ale v te starsi verzi (nejaky crack tady) to prave psalo myslim enabled ale az po off/on zapalovani. A pak se tam objevily prave ty dalsi 2 moznosti. s novymi beta verzemi jsem se mu na to nekoukal.

 

Ahoj, ,nevíte prosím někdo jaká verze mi zvládne aktivovat HCC na Fabii III? V 3.8 betě to nefunguje. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

 

jelikož se tu objevuje nová verze každou chvíli, ale pro mé auto už nové věci nejsou a jak tu někdo psal co šlo kodovat v jedné verzi v novější už nemusí být zeptám se.

 

1) vypnutí kontroly světel v denním je někde?

 

2) vypnutí kontroly světel v SPZ?

 

Viděl jsem nějaké nastavení: HEADLIGHT BRIGHTNESS CONTROL a TAILLIGHT BRIGHTNESS CONTROL. Hodnota je ve V. Je to tak že když nastavím nižší hodnotu mělo by to brát i LED aniž by to házelo chybu? Zkoušel to někdo? Pochopil jsem že to jsou přední a zadní světla, ale asi bez SPZ a denního že?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 11. 2018 na 18:30, capo napsal:

Jak si vypnu ostřikovače světel po X ostřicích skla a náhradním to delším pridrzenim? Nějak mi to není jasné, vidím jen tyhle tři související volby... 

Screenshot_20181126-182700.png

Headlight washer activation delay nastav třeba na 1500 ms (1,5 sec.). Pak se to bude chovat tak, že při prvním ostříknutí okna se nepustí ostřik světel, pokud to nepodržíš déle než 1,5 sec.

 

Ve funkci hned pod tím si pak můžeš prodloužit počet ostříknutí předního okna, po kterém se má automaticky aktivovat ostřik světel. Default je 10x.

Editováno: , autor: ghost7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 11. 2018 na 18:30, capo napsal:

Jak si vypnu ostřikovače světel po X ostřicích skla a náhradním to delším pridrzenim? Nějak mi to není jasné, vidím jen tyhle tři související volby... 

 

Ja som si to nastavil takto. Vyhovuje mi to pretože JA určujem kedy sa omyjú (dlhším podržaním) a nie nejaký blbý počítač. Tak som si na to zvikol v Oct1

Headlight washers (if equipped)
      *ENABLED* / DISABLED

Headlight washer activation time
      950.0

Headlight washer activation delay
      2200.0

Activate headlight washers once every … times the windshield washer is used
      1.0

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže teď mi to ostříkne pokaždé (protože delay je nula) a zároveň při každém 10 ostriknuti světel (není to divná kombinace?) každopádně mi to ostříkne světla častěji než při 10.ostriku skla... Zatím nesahal (takže by to mělo být default). Máte to tak všichni? Ok, vyzkouším tam dát delay a frekvenci dát na 255, nula tam na výběr není. 

Editováno: , autor: capo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, LukášCBR napsal:

Ostřik světel máš popsaný v manuálu.

Nastav si delay na cca 1,5-2sek. a při normálním přidržení páčky dojde k ostřiku okna. V případě delšího přidržení po dobu nastaveného času dojde i k ostřiku světel.

hmmmm:

 

"Světlomety se ostříknou při každém prvním a desátém ostříknutí čelního skla.
Četnost ostříknutí světlometů je možné nechat nastavit v odborném servisu."

 

to mě nenapadlo že by to někdo nastavil i na každé "první". v tom případě už chápu defaultní nastavení které mi nedávalo smysl, žádné moje auto předtím to tak nemělo....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, tak dnes se mi konečně podařilo nakódovat HHC (Hill hold assist) s nastavením normal a nějaké drobnosti ve verzi Carista 3.7 beta-24 od sk0d@, ze stránky č.23.

Na novějších verzích mi to nešlo, akorát mi tam teď ukazuje chybku. Škoda Fábia 1.2 Tsi 81kW r.v. 2016 ve výbavě Style.

Nevíte někdo zkušenější co to znamená?

 

1524201942_carista-chyba.thumb.png.40fd566308e1d6d6d54d57a1405c02b0.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde chybový kód budíků (Instrument cluster), který se týká navigace (NAV SD). Víc by možná napověděla pořádná diagnostika. Pokud se nějaká z těch "drobností", o kterých píšeš, týkala budíků nebo navigace, tak hledej chybu tam.

 

V každém případě řešení chybových kódů do tohoto fóra nepatří, to si řeš v příslušné sekci svého vozu. :noot:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...