Přejít na obsah

Aplikacia Carista OBD2 + ELM327 adapter


Doporučené příspěvky

V 24. 12. 2018 na 5:54, JendaII napsal:

Ahoj, budu za vola, ale k čemu slouží ta mínusová hodnota té kalibrace palivové nádrže? Co tím změním, když dám jinou hodnotu??? Díky

je to defaultni hodnota vyrobcem, jinak to urcuje kdy se ti na palubaku zobrazi 0km dojezd a kdy ti padne rucicka nadrze dolu. Ale v nadrzi mas stale cca 6-7 litru paliva. Vyrobce timto nejspis dava uzivatelum moznost casneho natankovani a zamezeni nasati bordelu ze dna nadrze do palivove soustavy, dost lidi jezdi nadrz na doraz. Zmenou na hodnotu 4 by mel dojezd na palubaku odpovidat vice realu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

3.8 beta 16

 

konečně můžu říct, že tato verze už něco umí s mojím Rapidem 2017

Podařilo se:

- HOLD assist

- protočení ručiček po startu

- počet l pro dotankování

 

jinak dle výbavy toho zvládly dost i předchozí verze

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já tedy prozatím s tímto nedomrdlým sw končím. Dnes Jsem zkusil aktivaci autoškoly, step1,2,3.

Žádná autoškola se nekonala, zato se mi v menu nastavení "stěrače a zrcátka" objevilo sklápění a zatmavení vnějších zrcátek. Samozřejmě i hláška "funkce není k dispozici". Po vrácení do původního stavu vše ok.

Diagnose Caristy mi našla chybu v ACC, číslo už nevím. Žádný adaptivní tempomat nemám. VCDS žádné chyby nenašlo.

U některých funkcí které jsou aktivovány a fungují, (např. HHC) hlásí "disabled"

Porovnám zálohu původního stavu a kouknu, jestli tam Carista ještě něco nezmrvila. 

Zkoušeno na 3.8.16 beta i na starších.

Tomu softu ani za mák nevěřím a raději čínský VCDS, než toto. Nedělám si iluze, že i když bych to ofiko koupil, že to bude lepší. Jaké jsou vaše zkušenosti?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dle tvého příspěvku jsi se sám rozhodl, že s Carista nechceš mít nic společného. Proč bych tě měl přesvědčovat o opaku?

 

Ptal ses na zkušenosti, odpověděl jsem. Nakódoval jsem vetšinu komfortních prvků skrze Caristu svojí OIII, Rapida MR18 a Kodiaqa.

Některé jsem konzultoval s vývojařem a do týdne byla fce opravená a funkční. Tedy mé zkušenosti jsou skvělé a zcela ODLIŠNÉ jak ty tvé.

 

Ke kabelu z Číny se nechci vyjadřovat. Měl jsem ho a stačilo.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To už je lepší, takové "konstruktivnější". Přesvědčovat nechci, mám svoji zkušenost a nevím proč myslíš, že bys mě měl přesvědčovat.

Kabel z číny nepovažuji za žádné terno, ale alespoň mi dovolí udělat pseudozálohu a vidím co se kde změnilo.

Zkušenosti tedy máme zcela ODLIŠNÉ a je dobře si je sdělit a ZDUVODNIT.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Galaxy 64 rezim autoskola odpoved vyvojara.

 

The driving school mode customizations are still very much in their experimental phase. If you'd like to try them, set all steps to "enabled", reset your infotainment system, then push the "Car" button and cycle through the different screens until you find Driving School Mode.

Vyskusaj

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@zeroA6M Toto jsem samozřejmě zkoušel.

@Stringo To je právě ono. Nevíme co Carista vlastně udělá, jak to udělá a zda to vůbec vrátí správně zpátky. Kdysi jsem Caristou aktivoval právě HHC, fungovalo. Po čase jsem to zase vypnul a už nikdy se mi nepovedlo HHC zapnout. Zachráněno kabelem, tím to šlo ok. Ale jak píšu výše, Carista říká že HHC disabled.

Zdá se, že Carista jde na některé věci jinak, než kabel. Ale u kabelu alespoň vidím co měním a umím to vrátit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím souhlasím, Carrista nemá možnost zálohy, což je škoda a mám pocit, že tím jak prochází neustálým vývojem, tak se prostě nějak přepíší i některé starší věci, které potom nefungují korektně. Zítra zkusím starší verzi, jestli ten alarm dokáže vrátit do původního stavu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží na výbavě. Mám facelift O3 Style s FullLED ale nemám koupený balíček "Přední mlhové světlomety / s přisvěcováním při odbočování" za 2500 Kč, takže mi nejde nastavit corner pro mlhovky. Ale celkem dobře svítí do stran ty boční led v hlavních světlometech, které svítí do 50kmh a reagují i na natočení volantu. Při zastavení vozu pohasnou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mého názoru žádný rozdíl mezi mlhovkou s/bez Corner není. Světlo je stejný. Není to o ničem jiným, než o tom, že se ta funkce prostě nakóduje. Já ji mám nakódovanou právě přes Caristu. O3FL Trumf s paktem Trumf plus 9/2018. Akorát jsem zjistil, že ty mlhovky přisvětlujou v okamžiku, kdy se auto dá do pohybu. Vzhledem k tomu, že mám na autě full LED, tak ta funkce pozbývá smysl, protže ledky jsou tak intenzivní, že to přisvětlování skrze mlhovky není vůbec vidět. Takže si to zas vypnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, MajcoSK napsal:

Zdravím, podarilo sa niekomu cez Caristu zapnúť Corner lights na OIII FL r.v. 2017 ? Skúšal som viaceré beta verzie ale zatiaľ neúspešne. Verzie 3.7 beta 11 a 12 ponúkli možnosť ON, ale Cornery aj tak nefungujú ? 

 

Nepodařilo.

Včera jsem zkoušel verzi 3.8 b16 a nejde stále HillHold, Cornering (ale to jsem zkoušel na místě spuštěn motor a světla) a Leaving,Coming...víc jsem nezkoušel.

Zkoušel jsem a funguje Startstop na 12.1V, protočení ručiček, na maxiku počet litru dotankovat (myslím MDF) a zamknutí (nebo i odemknutí) přes houkačku, ale je to dost hlasité.

 

Editováno: , autor: Haski
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,už týden zkouším na superbu 3 2016 nastavit zavírání kufru tlačítkem a dálkou a vubec se mi nedaří.

Vyzkoušel jsem u pár verzí beta a nic. v žádné nebyla nabídka na tuto funkci.

Jestli mohu poprosit,máte zkušenost jakou verzí to lze nastavit?

Používám elm ze sunnysoft.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...