Přejít na obsah

Aplikacia Carista OBD2 + ELM327 adapter


Doporučené příspěvky

Ahoj, mám origo Carista adaptér, zkouším různé verze Caristy,co tu postujete a na superbu 2 FL 2015 L&K nikde nevidím volbu zapnutí zadních led jako DRL (Scandinavian DRL). Jasně v jistým menu je možnost regionu Europe, USA, Canada, Great Britain atd... ale žádná z nich neudělá nic (v popisu je, že to má dopad na vnější světla).  Ostatní běžné věci jdou nastavit bez problému. Ještě jsem si vzpomněl, že prodlevu ostřiku předních světlometů nikde nevidím. Ale hlavně chci ty zadní led jako DRL...  Jasně, že jsem nevyzkoušel všechny verze, ale dost už ano, ať už ofiko, nebo bety . Nevíte někdo prosím?

 

Díky.

J.

Editováno: , autor: JaryLa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tip: príde mi lepšie ako sem dávať screenshoty obrazoviek s nastavením vášho auta sem poslať TXT súbor s exportom toho istého. Ja to tak robím už dlho pre vlastnú potrebu. Dá sa ľahko zistiť čo som zmenil a kedy a prípadne čo sa zmenilo v Caristovi.

TXT súbor dostanete Caristovi tak že keď ste už v CUSTOMIZE tak napravo hore je ten symbol pre zdieľanie. Cez to sa dá komplet stav všetkých parametrov uložiť do TXT.

Napr takto

s180801

Alebo to sem vložiť zo schránky:

Doors / Windows / Remote:

Auto-lock doors when the ignition is switched on
      YES / *NO*

Auto-lock doors when moving
      YES / *NO*

Auto-unlock doors when key is taken out of ignition
      *YES* / NO

Auto door locking/unlocking menu in MMI
      DISABLED / VIEW-ONLY / *ADJUSTABLE*

Auto-lock when doors are closed and smart key is outside vehicle
      YES / *NO*

Pop trunk via remote
      *ENABLED* / DISABLED

Blink turn signals when locking/unlocking with remote
      *YES* / NO

Allow configuring beep when locking/unlocking
      *YES* / NO

Menu for configuring beep when locking/unlocking
      *ENABLED* / DISABLED

Beep when unlocking with remote
      *YES* / NO

Beep when locking with remote

 

Čo vy na to?

 

Editováno: , autor: kluvi
  • Líbí se mi 2
  • Díky 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už som to tu raz zaregistroval ale nenašiel nejaké riešenie.

Po nejakej dobe používania Caristu mi zmizli z infotainmentu niektoré ovládacie parametre. Napríklad sklopenie spätných zrkadiel pri zamknutí. Ale je toho oveľa viac.

Je nejaké iné riešenie ako nahrať infotasinment (prípadne čo iné) všetko znova? Uvedenie Default settings nepomohlo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne. Krok 1 nenalezen.

Tak jsem si zase chvilku hrál - třeba to někomu pomůže.

Porovnání v. 3.7.4 - 3.7.5 a bety 26 - 25 (export přiložen)

PS: Asi nejvíc užitečných funkcí pro Rapid lze nalézt ve verzi 3.6.5 viz moje předchozí příspěvky.

3.7.4 - 3.7.5.jpg

beta 25 -26.jpg

3.7.4.txt

3.8 beta 26.txt

3.6.5.txt

3.0 beta 12.txt

3.8 beta 27.txt

3.8 beta 26 - 3.8 beta 27 u Rapida žádný rozdíl.

Editováno: , autor: Real
4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 2. 2019 na 22:26, kluvi napsal:

Tip: príde mi lepšie ako sem dávať screenshoty obrazoviek s nastavením vášho auta sem poslať TXT súbor s exportom toho istého. Ja to tak robím už dlho pre vlastnú potrebu. Dá sa ľahko zistiť čo som zmenil a kedy a prípadne čo sa zmenilo v Caristovi.

TXT súbor dostanete Caristovi tak že keď ste už v CUSTOMIZE tak napravo hore je ten symbol pre zdieľanie. Cez to sa dá komplet stav všetkých parametrov uložiť do TXT.

...

 

 

  • Líbí se mi 1
  • Díky 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Martab napsal:

A jak to máme vědět :) Na Yetim asi něco už pude, mrkni na ten odkaz, ale bohužel ti nikdo asi přesně neřekne co pude a co ne, závisí od verze aplikace kterou použiješ a od výbavy auta.

Já to napravím, nafotím, popíšu a představím :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec chlapi ... potřebuju radu, sháním diagnostiku (díval jsem se na caristu) na OIII 2014 - klasické věci, potvrdit výměnu destiček, zapnout ledky na spz atp ... 
Potřebuji to pro IOS - můžete mi poslat link nebo poradit co všechno kromě samotné jednotky za 19,90USD budu potřebovat? díky za info! 

(prosím o shovívavost, jsem tu nový ...) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na CARISTU pre ios iba platenu verziu, koli cariste som kupoval neaky huewai-android  aby som experimentoval. tusim ze do 30dni po prvej registracii mas caristu a jej moznosti odomknute aspon mne to tak pisalo(mam original carsita adapter)

Editováno: , autor: pmaster
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

58 minutes ago, pmaster said:

na CARISTU pre ios iba platenu verziu, koli cariste som kupoval neaky huewai-android  aby som experimentoval. tusim ze do 30dni po prvej registracii mas caristu a jej moznosti odomknute aspon mne to tak pisalo(mam original carsita adapter)

 

Jojo, to jsem se dočetl, že prvních 30 dní zdarma .. proc caristu na ios jen pro? Obyč nejede nebo má oproti androidu osekané funkce? 

Nez se vztekat s androidem (a jeho zivotností 3 roky) budu radeji platit kdyz bude potreba

 

Jeste - basic (neplacena) - jde vypinat/zapinat start stop atp...? Svetla spz, stagging 

- dival jsem se na obdeleven, cokoliv za kredity ale nejede na ios sakra

 

diky za odpoved 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@pisttek Také používám raději přes Andorid, ač jsem původně chtěl jen na iOS. Vzhledem k tomu, že pak ale nelze používat Beta verze, které toho mívají k dispozici mnohem více, tak je to na iOS zabité. Kupovat plnou verzi pro iOS jsou tak vlastně vyhozenými penězi, protože se tam mnohé věci z beta verzí které ti na autě budou fungovat ani nikdy nedostanou.

Pro tyto účely je lepší opravdu použít Android tablet, nebo nějaký obyč telefon, na kterém díky tomu dokážeš udělat mnohem více věcí. Sám to přesně tak mám konkrétně jen pro auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

13 minutes ago, cilda1 said:

@pisttek Mám ios , cena cca 1200,- rok(jestli  se nepletu) a  právě proto používám tablet s androidem a můžu instalovat i beta verze.

 

Jasné, super, ale co jsou beta verze (vim co znamena beta že je to něco v testu - ale proč je chtit instalovat??) kde je seženu, v čem jsou lepší? (Kdyz mam betu jedou treba placene funkce?) 

Jako 1200 rok není žádná hrůza, ale nikdo mi zatím neřekl co jde v neplacené a placené verzi (z těch věcí co řešíme všichni nejčastěji) - kódování “hračiček”

Pokud je lepší to používat na android tak si ho k tomu pořídím, ale chci nějaký jednohlasný důvod/argument 

 

díky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

6 hours ago, ZbyšekSU said:

@pisttek Také používám raději přes Andorid, ač jsem původně chtěl jen na iOS. Vzhledem k tomu, že pak ale nelze používat Beta verze, které toho mívají k dispozici mnohem více, tak je to na iOS zabité. Kupovat plnou verzi pro iOS jsou tak vlastně vyhozenými penězi, protože se tam mnohé věci z beta verzí které ti na autě budou fungovat ani nikdy nedostanou.

Pro tyto účely je lepší opravdu použít Android tablet, nebo nějaký obyč telefon, na kterém díky tomu dokážeš udělat mnohem více věcí. Sám to přesně tak mám konkrétně jen pro auto.

Tak mám jasno ;) díky moc! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...