Přejít na obsah

Aplikacia Carista OBD2 + ELM327 adapter


Doporučené příspěvky

Dobrý den, mám Fabia III 7/2016 Ambition, 1,2 TSI 66kW. Přečetl jsem celé toto vlákno a nepřišel jsem na nic co by mi pomohlo. S aplikací Carista jsem spokojený, a naprogramoval jsem si v autě vše možný. Jen asistent rozjezdu do kopce - HHC se mi nedaří povolit.

- Chci se zeptat, mají všechny Fabie III přípravu na HHC? Nebo je možné, u té mé to aktivovat nejde z důvodu absence něčeho. Dá se to z něčeho vyčíst nebo najít?

- Dále bych chtěl poprosit ty, kterým se to povedlo aktivovat,  jaké verzi se to povedlo. Zkoušel jsem 3.5, 3.6 a 3.7 a tam jsem nikde tuto možnost nenašel. Ve verzi 3.8, 3.9 a 4.0 mi to vyhodí hlášku - "The vehicle is rejecting the new setting value. Its possible that this setting is not supported by your vehicle or that it must first be enebled via a different setting"

 

Děkuji za nějaké nápady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak podarilo sa spojazdniť. Vďaka @sk0d@ za jeho čas a vstricny prístup. 
Nižšie prikladám postup ktorý som obdržal a zafungoval ked som v poslednom kroku chcel spraviť fejkovy nákup a po stlačení sa nic nestalo, nevyskocil redirect do lucky patcher. 
 

https://amp.reddit.com/r/luckypatcher/comments/eev4fc/how_to_use_lucky_patcher_on_miui_xiaomi/

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

20 godzin temu, David Chlebek napisał:

Ahoj,

Kde se nastavuje mod offroad? Mam Superb 3 a Caristu 4.1 beta 15. Nemuzu to najit. Diky

 

Toto je kódování;

 

Instruments: Displays & Nav:

 

Allow "Navigation" settings in infotainment while car is in motion

      *YES* / NO

 

Compass display position

      RIGHT OF THE TIME DISPLAY / *LEFT OF THE TIME DISPLAY*

 

"Offroad information" screen in MIB (req. MIB2 and Navigation) (step 1 of 3)

      *ENABLED* / DISABLED

 

"Offroad information" screen in MIB (req. MIB2 and Navigation) (step 2 of 3)

      *ENABLED* / DISABLED

 

"Offroad information" screen in MIB (req. MIB2 and Navigation) (step 3 of 3)

      *ENABLED* / DISABLED

Editováno: , autor: Langusta 2018
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim caristi, podarilo sa mi rozbehat caristu 4.1 beta 15 na mojom Karoqu 2018 1.6 Style, kedze som bol velmi zvedavy na mozno aktivacie Traffic sign recognition. Bohuzial ani vo verzii beta 15 (ani beta6 ako sa pisalo skor ) tuto moznost nevidim. Viete niekto v com to viazne. Mam lane asist aj Automaticke prepinanie svetiel cize nevidim dovod aby sa to nedalo aktivovat. Je to len o verzii alebo co tomu brani? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 31. 3. 2020 na 7:51, Ladacz napsal:

Pujde to jen z části, myslím že Nohavicu diky Caristě auto hrát nebude ?

Každopádně to pohasnutí toho ledpásku zvládne. 

 

No já to zkoušel na MR2016 a levá strana funguje tak, že vždy když svítí blinkr, tak zhasne/pohasne LED pásek a naopak. Pohasnutí lze regulovat viz dimming value. Pravá strana mi ale nefunguje - tam LED pásek svítí pořád. Nevím jestli je to chyba moje nebo aplikace.

 

Jde o položky v Lights: Daytime Running Lights (DRL):

 

Gradual daytime running lights wink (left) (step 1 of 2)
ENABLED / DISABLED

Gradual daytime running lights wink (left) (step 2 of 2)
ENABLED / DISABLED

Gradual daytime running lights wink dimming value (left)
0.0

Gradual daytime running lights wink (right) (step 1 of 2)
ENABLED / DISABLED

Gradual daytime running lights wink (right) (step 2 of 2)
ENABLED / DISABLED

Gradual daytime running lights wink dimming value (right)
0.0

 

Editováno: , autor: F1DLA
oprava pravopis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, v prvom rade vďaka sk0d@ za pomoc pri rozbiehaní aplikácie. Dnes som vyskúšal aplikáciu Carista 4.1 beta-10 na Octavii 2014. Nastavenie denného svietenia (vypnutie) pri zatiahnutej ručnej brzde funguje ako má. No nastavenie spätných zrkadiel nefunguje tak, ako som si to predstavoval. Požadované nastavenie: zamknem auto s diaľkovým ovládačom, privrú sa zrkadlá. Odomknem  diaľkovým ovládačom, zrkadlá ostanú v zatvorenej polohe dovtedy, kým neotočím kľúčom. Ako funguje: zamknem auto diaľkovým, privrú sa zrkadlá. Otvorím diaľkovým, otvoria sa zrkadlá, sadnem si do auta, zatvorím dvere, privrú sa zrkadlá. Otočím kľúč v zapaľovači, otvoria sa zrkadlá. Nastavenie zrkadiel pri madle mám na pozícii 0. Prikladám aj foto z nastavenia. Zabudol som, mám zaškrtnuté aj posledné pole, len som skôr odfotil.

 

carista.thumb.JPG.fc0e5587a0e7da3510e4e5abfe008f80.JPG

Editováno: , autor: octaviars
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 14. 7. 2018 na 9:06, Lupen_cz napsal:

Ahoj, nevíte někdo jak aktivovat při fci coming/living home, svícení pouze mlhovkami? Když to u sebe zkouším, tak se sice mlhovky rozsvítí, ale i s potkávacíma. Je na to ňákej zvláštní postup, nebo umí carista  jenom přidat ke stávajícímu svícení c/l home mlhovky?

Mám stejný problém na OIII MR2016. Vyřešil to už někdo?

 

Dále, zkoušel někdo ztlumění LED pásku u blinkru? Mě levá strana funguje, ale pravá strana mi ale nefunguje - tam LED pásek svítí pořád. Nevím jestli je to chyba moje nebo aplikace.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 4/4/2020 at 11:18 AM, Wjencik said:

Zdravim caristi, podarilo sa mi rozbehat caristu 4.1 beta 15 na mojom Karoqu 2018 1.6 Style, kedze som bol velmi zvedavy na mozno aktivacie Traffic sign recognition. Bohuzial ani vo verzii beta 15 (ani beta6 ako sa pisalo skor ) tuto moznost nevidim. Viete niekto v com to viazne. Mam lane asist aj Automaticke prepinanie svetiel cize nevidim dovod aby sa to nedalo aktivovat. Je to len o verzii alebo co tomu brani? 

Tak uz mi prisla aj odpoved od Caristy. Nakolko tvrdia ze tu mozno dali prec vie niekto v akej verzii to bolo nech skusim na moj Karoq?

Dakujem

TSR.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes som skúšal ďalej. Carista 4.1 beta-10 na Octavii 4/2014

 

Podarilo sa: otáčky ventilátora, denné svietenie vypnuté pri zatiahnutej ručnej brzde (funguje len na 0, na AUTO nie)

 

Bezúspešne: naklápanie spätného zrkadla pri spiatočke, správne fungovanie vyklápania spätných zrkadiel (viď. vyššie), nastavenie smerovky (tripling) na 4, alebo 5 bliknutí, DRL len na hmlovky, CH/LH len na hmlovky (auto svieti ako vianočný stromček)

 

Podľa mňa problém je v tom, že v programe sa dá povoliť tá ktorá funkcia, ale bolo by potrebné aj zakázať. Napr. pri vyklápaní zrkadiel pri otočení kľúčom v spínacej skrinke - povoliť, následne zakázať vyklopenie pri otváraní diaľkovým.

Editováno: , autor: octaviars
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

22 hours ago, Wjencik said:

Tak uz mi prisla aj odpoved od Caristy. Nakolko tvrdia ze tu mozno dali prec vie niekto v akej verzii to bolo nech skusim na moj Karoq?

Dakujem

TSR.jpg

Tak sa mi Rozpoznavanie znaciek podarilo aktivovat aj na mojom Karoqu ( zatial este nevyskusane, kvoli zakazu vychadzania) cez Caristu 4.0 beta 5. Kedze som uz vela precital na roznych forach u mna to vyzera nasledovane: Funkcia rozpoznavania znacek je v Maxidote a teda aj v infotaimente ako polozka pri zdruzenych pristrojoch, cize to nemam ako Asistenta medzi asistentami a teda neviem si nastavit ani upozornenie pri prekroceni rychlosti. Je to specificke nastavenie iba pre karoq ako tu funkciu mate zobrazenu vy? Viete si nastavit na karoqu aj oznamenie pri prekroceni rychlosti podla aktualnej znacky?

Carista TSR.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...