Přejít na obsah

Aplikacia Carista OBD2 + ELM327 adapter


Doporučené příspěvky

po testovani(4.10018  neslo ani v predchadzajucich) som silno sklamany MR2020 kodiaq a superB nejde cez caristu a taktiez ani cez OBD11 nastavit nic, iba bezpecnostne pasy a ukazatel rychlosti ventilatora!  start/stop nefunguje, automaticke svetla-nefunguju, otvorenie a zatvorenie kufra z miesta vodica-nefunguje, video in motion-nefunguje. ach jaj velke sklamanie premna :(. a to som mal ocakavania ze pridaju moznost znizit min. rychlost vedenia v pasoch(jazdnych pruhoch) a predlzia jej cas :(. pridali auto pohyb po zastaveni no ten ked zapnem tak mi odstavy predny radar takze tiez nanic featura :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím o radu. Na Rapidu MR 2018 jsem vyměnil v mlhovkách žárovky H8 za LED, které hlásily chybu. Chybu jsem vyrušil Caristou 4.1 beta 15, ale současně přestala svítit zelená kontrolka tlumených světel na otočném vypínači při jejich zapnuti. Přepínač je na Auto. Setkal se s tím někdo?

Editováno: , autor: ovi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čaute, mam tu niekoho kto by mi vedel pomoct ohladne cornering lights? 

mam Octavia 3 FL 2018, original carista adapter a aplikaciu CaristaApp

bohuzial ked zapnem cornering lights via fog lights tak sa nic nestane. neviete niekto pomoct? dakujem

Editováno: , autor: Christian Dančík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 21. 4. 2020 na 16:30, Vladimír Petráš napsal:

Ahoj,

da sa aktivovat aby bola zobrazovana cuvacia kamera po celu dobu ako je zapnuty park assist ? 

 

Tak to by me take zajimalo .... 

Ne, ze bych chtel do auta neco pridavat, ale nekdy by me zajimalo, co se deje hned za autem, i kdyz neni zarazena zpatecka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 25. 4. 2020 na 2:24, Christian Dančík napsal:

čaute, mam tu niekoho kto by mi vedel pomoct ohladne cornering lights? 

mam Octavia 3 FL 2018, original carista adapter a aplikaciu CaristaApp

bohuzial ked zapnem cornering lights via fog lights tak sa nic nestane. neviete niekto pomoct? dakujem

Ahoj,

možná záleží na verzi Caristy; já mám, tuším, beta 15 a jede mi to - byť jsem s tím trochu "bojoval".

mám:

Left cornering light (using fog light) ... ON

Left cornering light (using fog light) (experimental) ... ON

Right cornering light (using fog light) ... ON

Right cornering light (using fog light) (experimental) ... ON

 

Cornering light activation  .... Steering wheel is turned/blinker on (method B)

Cornering light activation (step1 of 3) ... Enabled

Cornering light activation (step2 of 3) ... Enabled

Cornering light activation (step3 of 3) ... Enabled

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Anaf napsal:

Ahoj,

možná záleží na verzi Caristy; já mám, tuším, beta 15 a jede mi to - byť jsem s tím trochu "bojoval".

mám:

Left cornering light (using fog light) ... ON

Left cornering light (using fog light) (experimental) ... ON

Right cornering light (using fog light) ... ON

Right cornering light (using fog light) (experimental) ... ON

 

Cornering light activation  .... Steering wheel is turned/blinker on (method B)

Cornering light activation (step1 of 3) ... Enabled

Cornering light activation (step2 of 3) ... Enabled

Cornering light activation (step3 of 3) ... Enabled

 

 

polovicu funckii v mojej verzii ani nemam co mas ty :D kazdopadne pisal som Carisťákom mail s debug data aby ma pridali do beta verzie tak dufam ze to pojde potom :D

ale dakujem, skusim potom ked mi daju Beta verziu ci to pojde tak ako mas ty.

ako

dlho im trva kym ta pridaju do beta verzie? nevies? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 godziny temu, Adam39 napisał:

Ahoj. Lze prosím zprovoznit Caristu přes Delphi diagnostiku? Nebo je to úplně jiný systém?

 

Adaptéry OBD2 poskytují most, prostřednictvím kterého může aplikace na mobilním zařízení nebo počítači odesílat a přijímat data do a z elektronických řídicích jednotek vozidla (ECU). Adaptér se zapojuje do portu OBD (palubní diagnostika) a umožňuje různé případy použití, jako je provádění diagnostiky, resetování chybových kódů, čtení živých dat senzorů motoru nebo dokonce přizpůsobení konfigurace automobilu (a.k.a. kódování).

 Aplikace se obvykle připojují k adaptéru OBD jedním ze tří způsobů:

 Bluetooth - pouze Android

 Bluetooth Low Energy (LE) - iOS a Android

 WiFi - iOS a Android

 Nejběžnějším typem adaptéru OBD je adaptér ELM327 - většina aplikací v systému Android a iOS je s nimi vytvořena. Tady je to, kde se věci trochu technické. Samotný ELM327 není zařízení. ELM327 je komunikační standard (instrukční sada, přesněji), která definuje, jak aplikace může komunikovat s OBD adaptérem a odtud s vozidlem. Tato norma byla vyvinuta společností Elm Electronics a používána různými výrobci, tj. Zařízení vyrobená těmito výrobci jsou kompatibilní s ELM327.

 Teoreticky to znamená, že každá aplikace vytvořená pro práci s adaptéry ELM327 může pracovat s jakýmkoli adaptérem ELM327. V praxi však mnoho adaptérů „ELM327“ nesprávně implementuje standard ELM327. Je to něco jako dálkový ovladač bez značky, který tvrdí, že pracuje s televizory Samsung, ale ve skutečnosti fungují pouze tlačítka napájení, kanál a hlasitost; tlačítka „menu“ a „vstup“ nefungují.

 Pokud tedy s tímto dálkovým ovladačem chcete pouze zapnout / vypnout televizor, změnit kanály a změnit hlasitost, funguje to dobře. Pokud však chcete nabídku otevřít, změnit vstup atd., Nefunguje to vůbec.

 Podobně mnoho adaptérů ELM327 na trhu podporuje pouze část standardu ELM327 a může fungovat dobře pro základní diagnostiku OBD2 (v Carista a dalších aplikacích), ale nepodporuje další části standardu, které jsou nezbytné pro pokročilé výrobce - konkrétní komunikace (například přizpůsobení Carista). Buď to, nebo jsou nekonzistentní, šupinaté a přidávají náhodné zpoždění v komunikaci, což nakonec způsobí selhání v komunikaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prosim vas stretol sa niekto s tymto problemom? ked kliknem na 10 dnovu licenciu tak zlyhá, ked kliknem na rocnu tak nie je pre beta verziu dostupna. som z toho na nervy. ludia z caristy prestali odpisovat akonahle mi povedali ze je to známa chyba, jedine co napisali ze mam skusat dalej avsak nejde mi to ani na druhom telefone takze neviem ci vlastne oni nieco funkcne maju...

Editováno: , autor: Christian Dančík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...