Přejít na obsah

Aplikacia Carista OBD2 + ELM327 adapter


Doporučené příspěvky

V 12. 12. 2020 na 0:03, Losky83 napsal:

Ahoj, nemůže změna odezvy plynu něčemu ublížit. Místo gradual jsem dal direct a přijde mi, že je auto živější.

Screenshot_20201211-224316.png

Ahoj,
změní to pouze odezvu na sešplápnutí plynovýho pedálu, ničemu to neublíží.
V případě gradual dochází k velice pozvolnému zrychlování, k prudšímu zrychlení dochází až když je plyn zhruba v 3/4 dráhy. Asi chápu důvod, proč je tohle standardně nastavený, ale osobně se mi nelíbí, jak se dlouho nic neděje a pak auto "vystřelí" a často u DSG i podřadí, což se ne vždy hodí.
V případě direct se to chová skoro jako kdybys ovládal lanko, odezva je lineární, tedy kolik přidám plynu, tolik auto zrychlí. Jak říkáš, pocitově je auto živější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

chtěl jsem si na svojí O3 FL 2019 (bez světelného senzoru, halogeny) aktivovat coming home.

Nastavil jsem toto:

 

Citovat

 

Coming-home lights:
ENABLED / DISABLED

Coming-home lights mode (experimental):
MANUAL: FLASH HIGH BEAMS TO ACTIVATE / AUTOMATIC: WHEN IT'S DARK (REQ. AUTO HEADLIGHTS) / DISABLED

Coming-home lights trigger:
WHEN IGNITION IS SWITCHED OFF / WHEN DOOR IS OPENED

Coming-home lights use:
LOW BEAMS / FOG LIGHTS

Coming-home lights duration:
30 sec.

 

 

Ale nechce mi to nějak fungovat. Zkusil jsem:

  • bliknout před vytáhnutím klíčku
  • bliknout po vytažení klíčku
  • bliknout po otevření dvěří

Ale nereaguje to. Je tam potřeba něco ještě nastavit a nebo má na to spuštění ještě něco vliv?
 

Díky za odpovědi.

 

EDIT: Tak beru zpět s tou nefunkčností CH, bylo potřeba v Infotainmentu vyresetovat nastavení světel, pak to začlo fungovat.

Editováno: , autor: Martin Zwierzyna
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 12. 12. 2020 na 0:03, Losky83 napsal:

Ahoj, nemůže změna odezvy plynu něčemu ublížit. Místo gradual jsem dal direct a přijde mi, že je auto živější.

Screenshot_20201211-224316.png

V aplikaci Car scanner je k tomu dovětek - " Vysoká citlivost plynového pedálu
Nedoporučuje se pro vozidla s tempomatem" 

Nehledal jsem podrobnosti.

  • Díky 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 14. 12. 2020 na 15:05, cilda1 napsal:

Pro armv7 Carista.ver.5.4.beta-3.build.540003.apks

Carista.v.5.4.beta-3.b.540003.crk.Support.apks 5 MB · 11 stažení

Nainstalováno, funkční, u Rapida PQ25 žádné funkce navíc, naštěstí ani neubyly. Jen apka otravuje při každém spuštění skenováním dat auta. Zpamaluje to připojení apky a práci s ní. A byl malý problém s funkčností. Zkoušel jsem zda apka funguje, dělám to vždy na nastavení cyklů blinkru a při nastavení ze 3 na 4 to zahlásilo chybu komunikace s autem a nastavení se seklo na 4 bliknutích a nešlo to změnit. Pomohl až reset auta a apky.

Screenshot_20201215_201227_com.prizmos.carista.thumb.jpg.20b8135a352dfc525c7adf761e35e3f5.jpgScreenshot_20201215_201207_com.prizmos.carista.thumb.jpg.301fbfb63848da8389d83daf73c50c60.jpgScreenshot_20201215_201216_com.prizmos.carista.thumb.jpg.e75d2a31471f6c71b19af2ed21e8ceb8.jpg

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 12. 12. 2020 na 0:03, Losky83 napsal:

Ahoj, nemůže změna odezvy plynu něčemu ublížit. Místo gradual jsem dal direct a přijde mi, že je auto živější.

 

Na svém Rapidu MR2016 jsem to měl aktivované více než rok. Minulý měsíc jsem to přepnul zpátky na gradual a nepozoruji rozdíl. (ani tehdy ,ani teď) Tím že mám 1,2TSI s turbo dírou už od výroby, tak ta změna nastavení citlivosti plynového pedálu asi zanikne :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...