Přejít na obsah

Aplikacia Carista OBD2 + ELM327 adapter


Doporučené příspěvky

před 11 hodinami, Durannn napsal:

Ahoj, chtěl bych se zeptat, stáhl jsem si (obstaral z uložto) Caristu 5.5.1 Final a 6.2.0 Pro, ani jedna mi nechce komunikovat s OBD ELM 327 adaptérem (BT, Verze 2.1). Zkoušel jsem jiné app z Google play (Car scammer, OnCarDoc, Obd Mary,..) a ty se spárují v pohodě a fungují dobře. Nevíte kde by mohl být problém? Když stáhnu ofiko app z Google play, tak ta mi dělá to samé co plné verze - výše zmíněné. Nesparuje se. 

 

Telefon mam Xiomi mi 9 lite. 

 

Tak to je jasný...ty máš BT 2.1, se kterou to nikdy nefungovalo.

Ty musíš mít verzi BT 1.5...

 

Je to tu napsaný už někde na začátku vlákna...

 

A hlavní téma ohledně adaptérů a rozdílů ve verzích TADY

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nee...

na kódování je (pokud vím) jen Carista a Car Scanner. Resp. ty ti taky můžou fungovat, ale jen měření hodnot v reálném čase,  nebo vyčtení chybových kódů...

 

Na tu kódovačlu potřebuješ lepší 1.5ku...

 

https://www.czc.cz/viecar-obd-ii-autodiagnostika-bluetooth-4-0-cz-sw-zdarma/257631/produkt?gclid=Cj0KCQjw6pOTBhCTARIsAHF23fInhoEONvoTG_gSBOKs_flPuxQXgyrL84nivIg7zjLkyYIZ0AVWr1oaAhXREALw_wcB

 

Nebo jestli chceš ušetřit, tak z Ali...

 

https://m.aliexpress.com/item/32911536487.html?spm=a2g0o.order_list.0.0.64311802Bykp1O&gatewayAdapt=Pc2Msite

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Dobrý den,

velice se omlouvám že znovu začnu toto téma.

Před pár lety jsem si koupil OBD z Ali po chvíi čtení této diskuze jsem zjistil že potřebuju verzi Bluetooth 1.5 já jsem zjistil že mám tu polonefunkční 2.1. Takže jestli to chápu správně tak pokud bych chtěl zaptnou asistenta rozjíždění do kopce budu muset koupit diagnostiku s V1.5, nebo je tady nějaká možnost jak. Fotky co přikládám jsou jak vypadá ta diagnostika plus co mi řekl ELM327 identifier.

 

Popřípadě kdybych si musel koupit diagnostiku novou může být tato

https://skladzbozi.cz/auto-moto-prislusenstvi/1088-verze-15-autodiagnostika-elm327-obd-ii-bluetooth-bila-barva.html

A nebo zakoupit tu co jste doporučovali ze Sunnysoftu.

 

Děkuji za odpověď.

A9521E79-53F3-4CD8-824B-9EBA28494387.jpeg

9478BEA3-575F-4C66-A8C3-3C4EC4CA2F81.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
1 godzinę temu, Kent napisał:

Mohl by mi někdo poradit známý má Octavii 3. generaci, ročník 2013, 1,6 77kw a nejde Star Stop vypnou mohli byste mi poradit jaká verzi Caristy by to šlo zkoušel verzi 6 a pak 5.4 a nešlo mi to vypnout, poradte pls. Screenshot_20220618_120944_com.prizmos.carista.thumb.jpg.324e93d123d4d2f074584d1b85d73a4c.jpg

Carista 6.5.2 

Carista 6.5 beta 12

 

Disable auto start/stop system (method A) (may not work on 2019+ models)
      *YES (12.1V LIMIT)* / YES (12.0V LIMIT) / NO (9.0V LIMIT) / NO (8.2V LIMIT) / NO (8.0V LIMIT) / NO (7.8V LIMIT) / NO (7.6V LIMIT) / NO (7.4V LIMIT) / NO (7.0V LIMIT)

Editováno: , autor: Langusta 2018
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 9. 12. 2021 na 19:55, hamoun napsal:

Co se mi nepovedlo

- 4 blik místo 3 bliku ... pořád to dělá trojblik 

@hamounKdybys to neměl dodnes vyřešeno, tak je potřeba udělat soft reset jednotky světel (tovární nastavení světel v menu rádia). Pak to bude fungovat.

Editováno: , autor: graun
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 6. 2022 na 12:29, Kent napsal:

Mohl by mi někdo poradit známý má Octavii 3. generaci, ročník 2013, 1,6 77kw a nejde Star Stop vypnou mohli byste mi poradit jaká verzi Caristy by to šlo zkoušel verzi 6 a pak 5.4 a nešlo mi to vypnout, poradte pls. Screenshot_20220618_120944_com.prizmos.carista.thumb.jpg.324e93d123d4d2f074584d1b85d73a4c.jpg

@KentPokud pro Tebe není necelých 6stovek moc, tak doporučuji zakoupit paměťový modul (aliexpress), který máš za pár minut nainstalovaný. Funguje to super, aniž bys pak laboroval nad kodováním. Když to vypneš je to vypnuté, když to zapneš, tak to zase funguje. Mám to na dvou autech.

Screenshot_20220701_212905.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Redfishnevím co máš za auto (v mobilu nevidím sekci), ale je to úplně jednoduché. U O3 vycvakneš ten kryt u řadičky a pak i ty tlačítka. Pak se kabely rozpojí a mezi ně vloží ten modul.

Čínan ještě přiložil plastové páčidlo, které tu operaci usnadní. I když jde to i bez toho.

U F3 se to vkládá na ovládač světel.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...