Přejít na obsah

Aplikacia Carista OBD2 + ELM327 adapter


Doporučené příspěvky

Uz som sa stretol s dotazom v sprave, ze uzivatelovi nefungoval takyto sposob preinstalacie. Dany telefon som nemal v ruke, takze neposudim ci to bolo verziou Androidu alebo bola chyba medzi stolickou a displejom (99,9% pripadov).

Preto radim globalne aby kazdy odinstaloval staru verziu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 20. 1. 2018 na 11:38, Daniel Bednář napsal:

Potvrzuji funkčnost Caristy 3.7 beta built 12 na Android 8 a Huawei Mate 10 Pro. Postup dle 1. strany PDF, pouze jsem aktualizoval Lucky Patcher na poslední verzi. Je třeba vypnout kontrolu nechtěného software v Google Play services a trochu se v aktuální verzi některé obrazovky liší od návodu. Testováno na nové Fabii poslední generace. 

a můžeš napsat, které položky jsi v LP použil pro vytvoření souboru?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Android mne nepustí přes kontrolu. Napíše, že ačkoli možná tvůrce znám, tak není povoleno instalovat. Neznámé zdroje jsem povolil, ale jelikož je to aplikace obchazejici platby, tak to android nechce pustit dale. 

 

Omlouvám se, už jsou obě aplikace nainstalované. Nevšimnul jsem si řádku "přesto nainstalovat". Děkuji za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj predne bych chtel vsem podekovat za toto vlakno a hlavne teda tvurci @sk0d@  :) Tento post jsem psal i do SEATackeho fora, takze semka jen copy/paste + nejake upravy aby to davalo smysl.

 

Sice nemam skodovku, ale jsem taky z koncernu :) - Mam asi tyden SEAT Leon ST Xcellence 1.4TSi 92kW + Media System Plus 8"  (10/2017).

 

Behem dne jsem stahnul a castecne nastavil aplikaci(nejde vse, je potreba mit zaroven pripojeny adapter, ale aspon jsem to mel predchystane). Nasledne na to objednal adapter a po praci vyzvednul (a vecer uz bylo nakodovano, nooo nakodovano, spis poprepinano v aplikaci ;) )  

 

Trosku to zde shrnu, at je to pohromade, kdyby se chtel nekdo vydat stejnou cestou. Jelikoz mam sunnysoft kousek od prace, zvolil jsem tento odzkouseny ELM327 adapter, cena 390kc. link na eshop s adapterem

 

Projistotu jsem overil jeste spravnost adapteru pomoci app ELM327 Identifier link na google play  -  screen pro checker


Pouzil jsem aktualni posledni BETA verzi - Carista.ver.3.7.beta-12.build.370012.apk a k tomu app Lucky Patcher 7.0.4.apk 

 

Pripojil jsem adapter do auta, sparoval s telefonem pomoci BT, dvere zavrene, zapnute zapalovani (to teda ja nemam, takze jen zapnuty cudlik start/stop bez spojky, aby se jen zapnulo a nenastartovalo).


Nacetl jsem customizaci vozu a pri prvni zkusebni zmene nejakeho nastaveni doladil Caristu pomoci luckyPatcheru. Pote jsem mohl jiz menit vse bez problemu. 

 

Pro me asi nejdulezitejsi zmenene nastaveni:
- Park distance visualization (if equipped) - na Enabled (aktivuje vizuální zobrazení parkovacich senzoru na centrálním displeji - mam pouze zadni senzory a tedy z vyroby jen zvukove upozorneni)
- Auto fold mirrors via - nastaveno na Single click   (ne tak jak bylo dlouhym podrzenim zamykani)

 

Dalsi veci co jsem povolil a fungovali:
- ReFuel quantity in MFD - on
- Allow configuring auto-folding mirrors in infotainment
- Rain closing menu in MMI - on
- Menu for configuration beep when locking/unlocking - on (v menu infotainmentu se tato polozka zobrazila, ale vypinani/zapinani bohuzel nema zadny efekt, viz ostatni nastaveni nize)

 

Nemam vyzkousene:
Rain closing menu in MMI - on (v nastaveni se zobrazilo, uvidime az bude prset)
Allow configuration daytime running lights via Dash display - on (taky pribylo, ale zatim nebyl cas prepinat a obihat auto)

 

Dalsi veci co jsem povolil, v app jsou prenastavene, ale nic to nezmenilo:
- Allow configuration beep when locking/unlocking - on
- Beep when unlocking with remote - on
- Beep when locking with remote - on

 

Veci co nefungovali, zobrazili chybovou hlasku:
- Battery charge display (req. instrument cluster support) - disable - nejde zapnout, chybova hlaska

 

Chci jeste vyzkouset:
- vypnuti Start/stop systemu (jsou tam dokonce 3 metody) ---> nevite nekdo, ktera metoda je ktera? tipuji ze prvni napetova, druha asi ta teplota a ta treti?

 

Jelikoz mam facelift, tak uz hodne nastaveni co tady nastavujete, nebo jste nastavovali pomoci obdeleven uz mam zapnute z vyroby. Takze jsem toho zase az tak moc nepotreboval, ale to hlavni co jsem chtel mam a hlavne funguje.
Jen trosku me mozna mrzi ty mlhovky, ze v tomto programu se sice daji vypnout/zapnout, ale nenasel jsem moznost zvysit z tech 40 na 60km/h (jako v OBDeleven co jsem cetl). 

Kazdopadne za me spokojenost a mel jsem to vse (tedy nakoupeno, naistalovano a nastaveno) behem jednoho odpoledne/vecera a to ne soustavne, ale v prubehu, kdyz na to byl zrovna cas se tomu venovat.

 

Edit: Zde jeste odkaz na album na google fotkach, vsechny screenshoty customizaci v aplikaci pro moje auto

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem konečně také rozchodil Caristu. Musel jsem koupit jiný adapter, protože původní "německý" nefungoval. 

 

Yeti 2,0TDi 81Kw 2013.

Carista.ver.3.7.beta-12.build

Lucky Patcher 7.0.4

 

Corner - zapnuto a funguje

dotankování - zapnuto a funguje

 

Zkoušel jsem i další, ale:

pípnutí při zamčení/odemčení vozu - nefunguje

protočení ručiček - nefunguje

zap. asistenta rozjezdu do kopce - po aktivaci nefunkční, navíc se rozsvítila hláška poruchy systému stabilizace - co všechno je třeba nastavit aby fungoval?

 

Zkusil jsem i diagnostiku, která mi vypsala několik chyb - žárovky, dešťový senzor, motorek stěračů ap. Vše ale funguje jak má. Má z diagnostikou v Caristě někdo zkušenost?

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 25. 5. 2017 na 21:13, sk0d@ napsal:

Dnes Superb2 L&K 10/2014 kombi, cez aplikaciu Carista:

- zavretie kufra dialkovym aj tlacitkom

- zmena vyklopenia stresneho na stiahnutie pri komfortnom otvoreni

- kolko dotankovat

- a nejake blbosti

 

 

Jak je to tam prosím napsané anglicky.

- zavretie kufra dialkovym aj tlacitkom

- kolko dotankovat

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 2. 6. 2017 na 22:45, sumar napsal:

Zdravím,
Tak jsem zkoušel na Superb combi 2012 Elegance
MFD dotankovat - funkční,

MDF tempomat - vyzkouším zítra - vyzkoušeno a nezobrazuje (asi jen FL budíky)

Změna coming/leaving Home na mlhovky - funkční,
Zavírání El. Kufru tlačítkem u radicky - funkční, zavírání klíčem - špatně nastavený (musí se držet tlačítko, než se zavře kufr. Zítra se na to podívám znovu),

 

Easy Entry - nefunguje - tak nakonec funguje a parádně.

Nakonec jsem zkoušel asistenta rozjezdu do kopce - po aktivaci hned vyskočila chyba ESP, po deaktivace zmizela ( tak jsem to dále nezkoušel)

 

Nemůžu najít to zavírání kufru u řadičky. Pomůžeš prosím?Jakým způsobem funguje Easy Entry?Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...