Přejít na obsah

Aplikacia Carista OBD2 + ELM327 adapter


Doporučené příspěvky

No tie problemy nie su pri vsetkych obd diag softoch, ale okrem Caristy to iste varovanie uvadza aj Forscan. Mam pocit ze na take zakladne hranie sa v Torque staci aj ta 2.1, ale akonahle treba uz specificke protocoly na konkretne znacky tak 1.5 je spolahliva. Na stranke Caristy sa daju orientacne pozriet mozne nastavenia pre konkretne auto. Samozrejme nie vsetko pojde, zalezi aj od vybavy. Ja nemam napr. kabelaz tak mi nejde corner.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkousel jsem na 4.1.2 i na 5.1 a neslo mi ani jedna verze. Resp.spusti se app ale nic to nedela a porad mi ro nabizi zakoupwni jejich BT modulu. Jinak OBD doctor,Toeque,a par dalsich app jsem zkusil a tvari se to vsechno ze to jde,ale jak chci nacist chyby,pise to 0chyb a pritom vim,ze je chyba na nizkem nicim tlaku turba. Takze asi opravdu to bude tim modulem.

No a stve me, ze se neda poznat ta verze Caristy (jestli je to free nebo full)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vcera vysla nova verzia 3.3

 

New in v3.3:
- More customizations for Golf Mk7, Passat B8, A3 8V, Leon 5F, Octavia 5E, Superb B8, Polo/Fabia/Rapid/Ibiza/Toledo 6C
- DRL brightness adjustment for A4, A5, A6, A7, Q5
- Disable auto start/stop for A4, A5, A6, A7, Q5, Mk7, 6C
 
Rovnako ako pri 3.2, na mojom smartfone s Androidom 4.2.2 nefungovala, ale na tablete s Androidom 5.0.1 som ju rozbehol. Neskusal som ju ale odomknut s Lucky patcherom nakolko nemam novsie auto a nevyuzijem pridane veci. Ak sa najde niekto kto to testne na novsom aute (Rapid MY 2016, Faia 3, Octavia 3) a potom nas poinformuje o novych veciach v nej budeme radi.
Editováno: , autor: sk0d@
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyzkoušeno na Fabii III. Konečně funguje naprogramování funkcí. U předchozí verze pouze načetlo funkce, ale SAVE se neprovedlo.

Editováno: , autor: Pawouk
Bezprostředně předcházející příspěvek se necituje! Citace odstraněna.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Super, a je dobre ze si SS vypol cez VCDS, takto je jasne aku metodu mozu ostatni skusit :)

 

Ja len doplnim info z OctaviaClubu, citujem uzivatela Lasse

 

"Podařílo se mi odemknout Caristu 3.3 Lucky Patcherem podle postupu v prvním postu.

Funguje mi to tabletu s androidem 4.4.4 (Root).

Zkoušel jsem kódování na Octavii 3 a Fabii 3 a žádný problém :palec:"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ak sa podarí upraviť cez LuckyPatcher, teoreticky môžem aj otestovať SS opäť aktivovať a doma cez kábel preveriť, či ho vážne aj vrátilo do pôvodnej podoby - teda SS fukčný. len si na to musím nájsť chvíľu čas

 

na screenoch vidno toho viac, pretože dosť veľa vecí mám aktivovaných cez kábel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

keďže ako som písal vyššie, na zmenu hodnôt nepomohol vo verzii 3.3 ani LuckyPatcher, skúsim som nahodiť staršiu verziu 3.0, opäť s LuckyPatcher-om. tu už som bol úspešnejší. celkom sranda stáť vonku pri aute a dotykom zmeniť "vypnutie DRL pri zaradení spiatočky" a sledovať, ako svetlo zhasne :D 

nevýhoda staršej verzie je v tom, že nemá aktuálne údaje od výrobcu. dosť vecí tam chýba alebo je odlišných. napr. mnou toľko omieľaný trippling - verzia 3.3 už počíta s maximom 3 bliknutia, zatiaľ čo verzia 3.0 ešte stále má maximum 5. pričom po zmene na nižšiu hodnotu ako 4 (vrátane) sú bliknutia len 2. riešil som to už aj v téme Kódovanie F3

 

pár screenov pre porovnanie:

 

Screenshot_2017-01-11-14-48-13.png Screenshot_2017-01-11-14-48-18.png Screenshot_2017-01-11-14-48-27.png Screenshot_2017-01-11-14-48-31.png Screenshot_2017-01-11-14-48-36.png Screenshot_2017-01-11-14-48-39.png 

Editováno: , autor: wirer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ďalšie zistenie. po nahlásení včerajšieho "znemožneného" prístupu k zmene parametrov vo verzii Carista 3.3 mi písali zo supportu

 

Citovat

- Make sure the adapter is firmly plugged into the OBD port of the car
- Turn the ignition key fully ON (to the second position)
- Make sure engine is OFF
- Make sure doors are unlocked

 

mne bola zima, tak som si naštartoval auto a kvôli tomu to pravdepodobne nešlo. druhá možnosť je tá, že najprv treba inštalovať 3.0, otestovať, a až potom sa hrať s 3.3. ale to je málo pravdepodobné.

 

výsledok:

- verzia Carista 3.3 (cez LuckyPatcher)

- verzia Android 6.0, mobil LG G3

- testované opäť vypnutie DRL pri zatiahnutí ručnej brzdy - funkčné !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Kedze mi chodia dotazy na tu istu temu = spravny adapter, tak znova zopakujem par info:

1. Na zistenie verzie Vasho adaptera mozte pouzit aplikaciu ELM327 Identifier, mne to ukazuje takto (je to presne odfotena moja obrazovka)

ELM327 Identifier.jpg

Vsimnite si, ze uplne hore je info o tom, ako sa moj adapter hlasi (1.5), a pod tym je ukonceny test, a kazdy je zeleny = podporuje vsetky potrebne protokoly

2. Tu je priklad zleho adaptera (fotka stiahnuta z Google Play), vsimnite si ze sa hlasi ako 2.1, ale ma problemy s mnohymi verziami protokolov.

Zla verzia.jpg

3. To, ze Vam adapter funguje u inej aplikacie na diagnostiku auto nic neznamena. Info, ktore Vam nacita (napr. otacky auta, teplotu vzduchu), mozu byt kludne v jednom z tych funkcnych protokolov.

 

ZAVER:

1. NEDOVEROVAT SLEPO TEXTOM U INZERATOV NA AUKRO, BAZOSI, ALIEXPRESS, DEAL EXTREME A POD.

2. CITAT REAKCIE LUDI, CI IM NAOZAJ PRISIEL ADAPTER 1.5

Editováno: , autor: sk0d@
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jak jsem slíbil, tak sem nahodím moje dnešní laborování. Všechno se událo na Octavia II pFL (2004) a adaptérem na který jsem dával odkaz.

Začal jsem Identifierem na zjištění typu adaptéru - vylezlo z něho přesně to, co má na obrázku  sk0d@  tedy že to je v 1.5 a vše do v 1.4 v zeleném

Carista - patchnul jsem si Lucky Patcherem v.6.3.5 podle návodu verzi 3.0 beta19 a v pohodě to šlo ( Samsung Galaxy S6 Android 6 bez Rootu). Spároval jsem adaptér s mobilem a spustil Caristu.
 Zvolil jsem diagnostiku a hned první skenování se zarazilo na 53% (zřejmě při načítání rádia, protože na rádiu bylo DIAG) a nic, čekal jsem několik minut a pak jsem to típnul.
 Potom jsem zkusil customizaci a v pohodě se vše načetlo. Vyzkoušel jsem měnit např. vypnutí signalizace pásu, denní svícení a vše v pohodě procházelo. Nenabídlo mi to bohužel denní svícení mlhovými světlomety což by mělo jít. Zkusil jsem potom opět diagnostiku, ale opět to ztroskotalo na 53%. Vyškubnul jsem adaptér ze zásuvky a připojil znovu. Dal jsem diagnostiku a tentokrát to prošlo v pořádku a našlo mi to chybu na rádiu 01044 což je Řídící jednotka chybně kodována (hm divné :huh:  ). Chybu jsem vymazal a dal jsem opět diagnostiku a zase to lehlo na 53%. Opět jsem vyškubl adaptér a vrazil ho zpátky. Celé se to opakovalo znovu. Takže se dá říct, že z asi 6ti pokusů udělat diagnostiku prošly dva pokusy.
 Servis - ten mi to načetlo a nabídlo vynulování servisního intervalu (samozřejmě jsem nezkoušel).
Tím jsem pro dnešek s Caristou skončil, další pokus bude, že zkusím patchnout další verze včetně té poslední a pak případně tyto verze zkoušet.

Dále jsem vyzkoušel Torque pro v 1.8.154 - vše fungovalo bez problému a při diagnostice to žádnou chybu nenašlo ( ani tu, co hlásila Carista ) .
Další v pořadí byl OBD Car Doctor pro v 5.5.2. E - tam jsem spustil dignostiku, ta sice nahlásila žádnou chybu, ale sken byl strašně rychlý (cca 3s ) což je divný.

Tak toliko moje dnešní laborování.

A poslední věc, vřele doporučuji u tohoto adaptéru udělat malou úpravu dle mého obrázku pro snadné vytažení ze zásuvky (alespoň u OII pFL), ušetříte si nadávání a páčení adaptéru dvěma šroubováky :D

20170127_192952a_resize.jpg20170127_193118_resize.jpg20170127_193141a.jpg
 

Editováno: , autor: luban
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě přidávám screeny ze záložky kde se mění kodování světel. Tady u některých položek s procenty nevím co znamenají. Jedná se o položku Side marker lights a Daytime running lights (DLR) brightness (u toho druhého je překlad jasný, ale nevím k čemu je to dobrý, když tady žádná světla pro denní svícení nejsou) . Kdyby někdo věděl co přesně tyto položky znamenájí tak to sem prosím napište. Ostatní položky jsou z překladu tak nějak jasný.
Screenshot_01.pngScreenshot_02.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja zkousel Caristu 3.4 na Androidu 5.1 s adapterem z Aliexpresu (v1.5, odkaz nekde na prvni strance). Adapter je velky a vytahnout jde v pohode :) Zbabele jsem si koupil tydenni licenci, nepatchoval jsem. Auto Rapid MY 2017. Vypnul jsem start-stop, jsou tam na to dve metody - prvni prosla, u druhe mi to napsalo, ze neni vozidlem podporovana. Dnes jsem jel a vypnuti se povedlo, takze spokojenost. Dalsi veci jsem nezkousel, nebot me tam nic nezaujalo. Libilo by se mi dokodovani prisvecovani do zatacek mlhovkami, ale to nejspis Carista neumi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...