Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Doporučené příspěvky

Vloženo (upraveno )

Čaute.

Predpokladám že neexistuje nejaké dokumenty kde by boli popísané nejaké funkcie (čo to presne robí v aute), že? Proste treba prečítať celú diskusiu...

Mne osobne vŕtajú v hlave tieto veci a myslím že to nejde nastaviť (O3 2014 TDI CR 110kW)

1)zavretie okien pri zamknutí auta. Príde mi absurdné že to nieje štandard a ani to nejde nastaviť na paneli a myslím ani v Caristovi.

2)Znižiť citlivosť pre ACC (adaptívny tempomat). Na ACC som sa dosť tešil, ale i keď ho dám na najkratšiu vzdialenosť, tak to spomaľuje príliš skoro. Kamión na diaľnici je predomnou cca 100m (trvá ešte 5s než ho dobehnem) a auto už spomaľuje. Premňa je to vzdialenosť keď ešte predbiehanie neriešim. Takto ma to núti zbytočne skoro vliezť dakomu pred auto alebo brzdiť.

Prípadne by som uvítal možnosť vypnúť adaptívnosť úplne.

3)nefunguje mi zatváranie okien pri daždi (parkovanie). Ale neviem či som tú možnosť pochopil OK.

4)nefunguje mi sklopenie spolujazdcovho zrkadla pri cúvaní (áno mám to prepnuté na pravé zrkadlo, v infotainmente to pritom vidím)

5)nejaké lepšie varovanie keď šoférujem, motor beží a spolujazdec vystúpi z auta (KESSY)  (ak mi to zdochne po 100km, tak problém)

6)Asi nejde nastaviť aby to dobíjalo stále a nie Yntelygentne?

7)HillHold - mám pocit že sa mi to podarilo zapnúť ale teraz to nejde (nie že by to bola veľká tragédia)

8)ide nejak presvedčiť controller aby dobíjal ACU stále a nie len keď sa mu zachce?

Ak to tu bolo riešené, tak ma nekameňujte, ale pri hľadaní v 29 stranách sa dačo i prehliadne. Stačí napísať že napr 3) tu bolo riešené...

Ďakujem,

Editováno na kluvi
    Bod 8)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky
    2 hours ago, jandis said:

OK. Vyskusam. Leona mam 5F - Facelift

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jandis - a kde najdem tu Caristu 3.6.6 ? Ci myslis tu trial, co je normalne v obchode ?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Skusil som aj Caristu 3.6.6 (trial verziu z Google Play) a stale mi pinda, ze nepozna auto. Pritom podla webu Caristy je Seat Leon 5F rocnik 2016 podporovany. Opakujem, ze ELM327 Identifier mi ukaze vsetko zelene a navyse ine funkcie ako Customize v Cariste mi idu.....

Nem rozumiem. Netusite niekto, kde by mohol byt problem ?

Stano

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Carista není trial. Na Google Play je full verze, jen je zamčená. Odemkneš ji pomocí Lucky Patcheru stejným způsobem jako beta verzi. 

Viděl bych to že je problem v Caristě, že nepozná Leona. Použil oficiální verzi a pošli report vývojáři. Nebo komentář v obchodu. 

IMG_20180710_224348.png

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Klidně jim pošli vzkaz skrze report a problem v aplikaci. Reagují prakticky do druhého dne a vcelku to promptně řeší.

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jo a můžeš se stát beta testerrm pro seat leon mk 3 facelift. 

IMG_20180710_230241.png

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Děkuji uživateli @sk0d@ za všechnu práci. Pročetl jsem celé vlákno a po zakoupení adaptéru na českém eshopu jsem si právě aktivoval protočení ručiček a cornering. Na víc zatím není čas.

Zajímavé, že protočení začne fungovat až po vytažení klíčků ze zapalování. Já 8x vypnul a zapnul bez vytažení a protočilo to jen 2x. Pak až po vytažení klíče je vše ok. Zajímavé ještě je, že 3.7 beta27 mi staging vůbec nenašla, pomohla až 3.6.5

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Stále se inovuje. Udržel jsem se v beta programu a momentálně se pracuje na

- zamknutí vozu ovladačem při nastartovaném motoru
    - houknutí při zamknutí/odemknutí ovladačem
    - alarm pomocí klaksonu a výstražných světel

Hodně věcí přibylo, např. zobrazení síly ventilátoru v režimu auto, nastavení svítivosti couvacích světel v % atp. atp.

Pro lidi, kteří vlastní VCDS, VCP nic zajímavého, ale pro lidi, kteří mají adaptér a Caristu, je to krok vpřed. Carista se hodně přibližuje těmto diagnostikám. Nikdy je nenahradí, to je jasné, ale z 90% dokáže udělat stejnou práci, jako výše zmíněné diagnostiky.

• Like 2
    • Upvote 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Dneska jsem si všiml nové funkce, viz.

“show follow traffic regulations disclaimer in infotainment”

Chápu vyznam této věty, nicméně moc nerozumím tomu, co to má zobrazovat v infotainmentu.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Neni to ta funkce, jak si nastavis urcitou rychlost a kdyz ji auto prekroci, tak te na to upozorni?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Osobne> opravdu netuším.

Nově v CARISTOVI:

- možnost zkalibrovat palivoměr

- možnost odstranění chybové hlášky po instalaci LED do osvětlení SPZ.

- možnost nastavení tuhosti posilovače řízení

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Kde tam tie vsetky nove funkcie vidite? Plati to len pre najnovsie modelove roky? Mne tam nove neukazuje nic uz par verzii.. (MR2014)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Podobný obsah

• Od sk0d@
        Na trhu sa daju kupit cinske klony OBD2 Bluetooth adapterov z roznych zdrojov (Aliexpress, Dealextreme, Aukro atd.)

Problemom je vyskyt "zlych" adapterov. Ich nefukcnost spociva v tom, ze nepodporuju vsetky protokoly potrebne pre fungovanie specifickych aplikacii ako je:
        "Carista" - kodovanie a diagnostika koncernovych aut (podporuje aj dalsie znacky) "Carly for VAG" - kodovanie a diagnostika koncernovych aut "VAG DPF" - diagnostika DPF filtra koncernovych aut "DTC Fault Memory erase for VAG" - diagnostika koncernovych aut  
        Pre spravny chod tychto aplikacii potrebujeme vhodny Bluetooth adapter vo verzii 1.5 (toto varovanie najdete aj na domovskych strankach tychto aplikacii).

Ak uz mame doma adapter, a chceme zistit jeho skutocne moznosti, pripadne dovod jeho nefukcnosti, mozeme pouzit aplikaciu "ELM327 Identifier", spravny adapter by mal ukazovat takyto vysledok.

Najjednoduchsim sposobom, ako minimalizovat riziko kupy zleho kusu, je citanie komentarov na danom e-shope, pripadne cerpanie informacii z tejto temy.

Bohuzial, aj tak nie je 100% istota dobreho nakupu. Na zakladne kladnej skusenosti som po cca pol roku kupil totozny adapter z Aliexpress, a ten novy (s totoznym dizajnom plastoveho obalu, nalepkou) uz mal problemy s pripojenim.