Přejít na obsah

Aplikacia Carista OBD2 + ELM327 adapter


Doporučené příspěvky

Ahoj chalani :)

Mam Skoda Octavia 1Z3 2007 Polodot. Stahnul jsem si Caristu 3.7.3. Vse funguje jak ma. Nastavil jsem si prisviceni pri zatoceni mlhovkama a taky rozsviceni svetel pri odemceni auta.

Procetl jsem toto tema ale spise tu mluvite o novejsich a jinych typech Skodovek. Urcite se tu najde nejaky odbornik co to zkousel na Octavii 2 generace

Proto Vas chci poprosit o rady (pripadne presne anglicke vyrazy v programu) jestli mi tyto veci na mem aute pujdou aktivovat:

 

1. Zapl jsem rozsviceni svetel pri zamknuti auta bohuzel tato funkce mi nefunguje. Funguje jen pri odemceni.

2. Co mam presne aktivovat aby pri dosazeni rychlosti 15km/h se auto automaticky uzamcelo

3. Jak prekodovat zarovky za LED aby mi nesvitila kontrolka prasknute zarovky ?

4. Jak deaktivovat ostrik zadniho svetla? Jestli to tedy pujde (Mam prasklou zadni hadicku pod palubovou deskou a tece mi na nohy kdyz omylem ostriknu zadni sklo)

5. Jak aktivovat protoceni rucicek pri startu?

6. Mohu nastavit i tuhost rizeni?

 

Mockrat dekuji za pripadne rady.

Doufam ze Vas zbytecne neotravuji

Honza

Editováno: , autor: Hori
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Hori napsal:

1. Zapl jsem rozsviceni svetel pri zamknuti auta bohuzel tato funkce mi nefunguje. Funguje jen pri odemceni.

2. Co mam presne aktivovat aby pri dosazeni rychlosti 15km/h se auto automaticky uzamcelo

3. Jak prekodovat zarovky za LED aby mi nesvitila kontrolka prasknute zarovky ?

4. Jak deaktivovat ostrik zadniho svetla? Jestli to tedy pujde (Mam prasklou zadni hadicku pod palubovou deskou a tece mi na nohy kdyz omylem ostriknu zadni sklo)

5. Jak aktivovat protoceni rucicek pri startu?

6. Mohu nastavit i tuhost rizeni?

 

K bodu 1: To mi také nefungovalo, předpokládám že je to dáno chybějícím HW auta, kdy je potřeba více čidel.

 

K bodu 2: Zapnout v nastavení pro dveře položku Auto-lock doors when moving (+ případně i dvě související viz. screen)

01.thumb.jpg.c30d7f1d973832e9ca1558aaae25dc5e.jpg

 

K bodu 3: Pokud ti jde o LED u SPZ, tak License plate bulb check, jiné LED snad Carista neumí ošetřit.

03.thumb.jpg.5a5764cb6c79f7589b554fc83a87f4ae.jpg

 

K bodu 4: Nevím že by tam tato možnost byla. Lze nastavovat pouze vlastnosti ostřiků světel (zpoždění atd.)

 

K bodu 5: Zapnout Gauge needle sweep at startup (případně ještě nastavení svícení budíků a ručiček viz. screen)

02.thumb.jpg.07b834e51941feea1d3b3e45006690f7.jpg

 

K bodu 6: Nastavit Power steering default mode (umožňuje-li to HW auta, ale snad jo). Případně ještě reakci plynu, ale to je stejně skoro zbytečné.

05.thumb.jpg.65aa909ab928ce59bf2f84fa37fe2076.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

před 5 hodinami, ZbyšekSU napsal:

 

K bodu 1: To mi také nefungovalo, předpokládám že je to dáno chybějícím HW auta, kdy je potřeba více čidel.

 

K bodu 2: Zapnout v nastavení pro dveře položku Auto-lock doors when moving (+ případně i dvě související viz. screen)

01.thumb.jpg.c30d7f1d973832e9ca1558aaae25dc5e.jpg

 

K bodu 3: Pokud ti jde o LED u SPZ, tak License plate bulb check, jiné LED snad Carista neumí ošetřit.

03.thumb.jpg.5a5764cb6c79f7589b554fc83a87f4ae.jpg

 

K bodu 4: Nevím že by tam tato možnost byla. Lze nastavovat pouze vlastnosti ostřiků světel (zpoždění atd.)

 

K bodu 5: Zapnout Gauge needle sweep at startup (případně ještě nastavení svícení budíků a ručiček viz. screen)

02.thumb.jpg.07b834e51941feea1d3b3e45006690f7.jpg

 

K bodu 6: Nastavit Power steering default mode (umožňuje-li to HW auta, ale snad jo). Případně ještě reakci plynu, ale to je stejně skoro zbytečné.

05.thumb.jpg.65aa909ab928ce59bf2f84fa37fe2076.jpg

 

Predem ti prevelice dekuji za tve vycerpavajici rady. Vazim si toho.

Tak jsem to zkousel najit a

6. Bod chosen via driving profile selection button a gradual,controlled by time jsem nenasel.

5. Bod gauge needle swep at startup jsem taky nenasel

3. Bod s LED bulb na spz jsem taky nenasel

Nevis cim to muze byt? Mam nejnovejsi verzy Caristy. Moje auto to zrejme nepodrporuje :(

Mam i jinou moznost jak to nastavit?

Editováno: , autor: Hori
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Len co je zaujimave, ze pred casom moja jednotka urcite veci podporovala a teraz uz nie. Napr. LAP TIMER, pred casom som ho nakodoval, (VIEM ESTECO JEDNOM CLOVEKU) mam pocit na 99%, ze to bola 3.6.5. A teraz to tam uz nemam.Z Caristy mi napisali, ze to Rapidecka nepodporuje, ale jacto tam mam. Ale co som si vsimol.... Tak region cluster mam DDR a predtym som mal UK. Moze to byt aj tym?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, mioa701 napsal:

@Hori

Odpoved je, ze Carista ukazuje len veci, ktore tvoja BCM (komfortna jednotka

před 1 hodinou, ZbyšekSU napsal:

@Hori jednak tak jak píše @mioa701 a dále jak se zde již mnohokrát rozebíralo, novější verze Caristy toho někdy pro stará auta umějí méně než verze předchozí.

 

@ZbyšekSU a nevis jaka verze by mi tohle mohla nabidnout ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

lumirnavrat: Viz např. zde. Ve zkratce, XDS při rychlém průjezdu zatáčkou přibržďuje vnitřní kolo, čímž redukuje nedotáčivost za cenu ztráty části výkonu (ten se změní na teplo a prach z destiček/kotoučů). Při normální jízdě, která se předpokládá u běžných Fabií, se XDS vůbec ke slovu nedostane. Navíc, pokud je ve výchozím stavu u běžných modelů XDS vypnuté, může si za jeho zapnutí automobilka naúčtovat nějakou tu kačku za příplatkovou výbavu.

 

Sečteno, podtženo, XDS můžeš klidně aktivovat. Pokud nejezdíš svižně, nejspíš ho nikdy nevyužiješ, ale když to auto umí, proč to nemít zapnuté.

 

Jak už tu někdo psal, poté, co se ti bude autorizák hrabat v SW, budeš muset nastavovat tyhle věci znovu (vlastní zkušenost).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...