Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Doporučené příspěvky

@zeroA6M Toto jsem samozřejmě zkoušel.

@Stringo To je právě ono. Nevíme co Carista vlastně udělá, jak to udělá a zda to vůbec vrátí správně zpátky. Kdysi jsem Caristou aktivoval právě HHC, fungovalo. Po čase jsem to zase vypnul a už nikdy se mi nepovedlo HHC zapnout. Zachráněno kabelem, tím to šlo ok. Ale jak píšu výše, Carista říká že HHC disabled.

Zdá se, že Carista jde na některé věci jinak, než kabel. Ale u kabelu alespoň vidím co měním a umím to vrátit.

• Líbí se mi 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky

S tím souhlasím, Carrista nemá možnost zálohy, což je škoda a mám pocit, že tím jak prochází neustálým vývojem, tak se prostě nějak přepíší i některé starší věci, které potom nefungují korektně. Zítra zkusím starší verzi, jestli ten alarm dokáže vrátit do původního stavu.

• Pozitivní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zdravím, podarilo sa niekomu cez Caristu zapnúť Corner lights na OIII FL r.v. 2017 ? Skúšal som viaceré beta verzie ale zatiaľ neúspešne. Verzie 3.7 beta 11 a 12 ponúkli možnosť ON, ale Cornery aj tak nefungujú 😟 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Záleží na výbavě. Mám facelift O3 Style s FullLED ale nemám koupený balíček "Přední mlhové světlomety / s přisvěcováním při odbočování" za 2500 Kč, takže mi nejde nastavit corner pro mlhovky. Ale celkem dobře svítí do stran ty boční led v hlavních světlometech, které svítí do 50kmh a reagují i na natočení volantu. Při zastavení vozu pohasnou.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

A je nejaký rozdiel medzi hmlovkou s/bez Corner funkcie alebo je to rovnaký svetlomet ? ( OIII FL 2017).

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Podle mého názoru žádný rozdíl mezi mlhovkou s/bez Corner není. Světlo je stejný. Není to o ničem jiným, než o tom, že se ta funkce prostě nakóduje. Já ji mám nakódovanou právě přes Caristu. O3FL Trumf s paktem Trumf plus 9/2018. Akorát jsem zjistil, že ty mlhovky přisvětlujou v okamžiku, kdy se auto dá do pohybu. Vzhledem k tomu, že mám na autě full LED, tak ta funkce pozbývá smysl, protže ledky jsou tak intenzivní, že to přisvětlování skrze mlhovky není vůbec vidět. Takže si to zas vypnu.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Vloženo (upraveno)
    před 19 hodinami, MajcoSK napsal:

Zdravím, podarilo sa niekomu cez Caristu zapnúť Corner lights na OIII FL r.v. 2017 ? Skúšal som viaceré beta verzie ale zatiaľ neúspešne. Verzie 3.7 beta 11 a 12 ponúkli možnosť ON, ale Cornery aj tak nefungujú 😟 

Nepodařilo.

Včera jsem zkoušel verzi 3.8 b16 a nejde stále HillHold, Cornering (ale to jsem zkoušel na místě spuštěn motor a světla) a Leaving,Coming...víc jsem nezkoušel.

Zkoušel jsem a funguje Startstop na 12.1V, protočení ručiček, na maxiku počet litru dotankovat (myslím MDF) a zamknutí (nebo i odemknutí) přes houkačku, ale je to dost hlasité.

Editováno na Haski

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zdravím,už týden zkouším na superbu 3 2016 nastavit zavírání kufru tlačítkem a dálkou a vubec se mi nedaří.

Vyzkoušel jsem u pár verzí beta a nic. v žádné nebyla nabídka na tuto funkci.

Jestli mohu poprosit,máte zkušenost jakou verzí to lze nastavit?

Používám elm ze sunnysoft.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nastavoval jsem zavírání kufru ovladačem na Octavii 3 FL rok výroby 2018. Lze si vybrat stiskem tlačítka nebo držení tlačítka. Bylo to na verzi 3.8 beta 2 viz foto. 

IMG_20190109_170008.png

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zkoušel jsem 3.8 beta 10 z prvního příspěvku a volbu nenabídne:-(

Schválně zkusím  tu beta 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nejde to ani VCDSkem, u O3 ano, nemyslím že to Caristou dokážeš.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Co jsem se docetl na Briskoda, tak to jde nastavit pomoci sw VCP (Vag can pro). Vic nevim. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Vloženo (upraveno)

Dobré ráno, nedařilo se nám pomocí VCDS upravit komfortní blikání, tak jsem ze zajímavosti koupil adaptér a pomocí Caristy se mi to podařilo nastavit ze 3->4.

Nastavil jsem ještě "ručičky" a dotankováni a všechno v pohodě.

Nevím jestli je to důsledek, ale přestalo fungovat zamykání dveří po rozjezdu.

Tak nakonec zamykaní stačilo zapnout na Maxidotu a je to...

Z. 

Editováno na zde

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Vloženo (upraveno)

Zdravím.

1) Nejprve poděkování všem, kteří se věnují práci na tématu.

2) Hlášení: FIII Combi, mr 2018, vyrobeno 1/2 2018, vybavení Style (viz. popisek), ELM adaptér viz https://www.sunnysoft.cz/zbozi/167PCI-068/automobilova-diagnosticka-jednotka-pro-obd-ii-s-bluetooth-ekv-elm-327-pro-android.html?utm_source=sunnysoft.cz&utm_campaign=akceTydne&utm_medium=homepage , tablet LENOVO Yoga 6000, Android 4.4.2. Carista 3.7.4 final, odemčeno, staženo odtud.

Spojení bez problémů, diagnostika bez problémů, nabídka k překódování bohatá. Byla mi zima, takže zatím jen vypnuto SS, metoda A, 12,1, OK, zobrazení litrů k dotankování OK, komfortní blinkr, chtěl jsem 5 "kliků" místo tří, ale v nabídce pouze 1, 2 a 3 kliky (které už mám tak jako tak nastavené v Info.) A z toho plyne viz níže

3) Dotaz, jak jste tam, kýho výra, dostali ten "pěti klik" ? (odpozorováno z reportů kolegů zde ve fóru)

Děkuji za pozornost.

Editováno na Míša

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nejsem ni uplně jistý, ale od nějaké doby nezle nastavit více než 3, tedy u starších aut (OII a pod.) to nastavit lze, ale u FIII to nejde ani přes VAG. Jen doufám, že si to pamatuji správně :-)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No, skoro si myslím, že je to tak. Ještě budu bádat, ale myslím, že vybádám prdlajs.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Je to tak, mistr Wirer to tam jasně píše, max 3.

• Díky 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak jsem jen z prdele otevřel tu stránku Wirera... Jako zajímalo by mě, jestli by ty věci co dodělává nestály levněji hned z výroby

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Myslíte komfortní blikáni změnit z trojbliku na čtyř, popř. “pětiblik”?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jo, to myslím. u mého auta (FIII 2018) už nelze. Moc by mě zajímalo, proč byla tato funkce výrobcem takto "nerfnuta" . Dost blbost, ne ?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Já to skrze Caristu na své OIII nakódoval ze 3 na 4. OIII je výroba 02/2017

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Na Karoqu také ze 3 na 4 bliknutí.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Podobný obsah

• Od PTiCA
        Po aktualizaci FW autorádia Columbus jsem zjistil že se mi nepřehrává "Bluetooth audio" z mobilniho telefonu a ikonka je neaktivni.
        Předpokládám že postup bude stejný i u Amundsena

Proto jsem hledal příčinu a zjistil jsem že tuto funkci mám deaktivovanout. Zde přináším stručný návod na jeho aktivaci.

Je potřeva kabel VAG-COM a sním se následně připojit na jednotku
        VCDS -> 77. Telefon

Kódování
        VCDS -> 77. Telefon -> 07. Kódování

Kalkulačka pro dlouhé kódování
        VCDS -> 77. Telefon -> 07. Kódování -> tlacitko: Kalkulacka pro dlouhe kodovani -> Byte 4
        Bit 0 -> Multimedia funkce (Bluetooth Audio)

Uložit a je hotovo...
      • Od cosby
        Nabízím:
        Pneuservisní práce autoservisní práce plnění klimatizací geometrie podvozku.  
        Rozšířená diagnostika vozů Škoda, VW, Audi, Seat
        výpis chybových hlášení kódování jednotek kontrola funkčnosti turbodmychadel, váhy vzduchů on-line měřením
        Mimo koncernových vozů Vám můžeme nabídnout i pc diagnostiku ostatních evropských, japonských a asijských vozů.
        Opravy, aktualizace, odblokování obrazu u navigací Columbus/RNS510 vč nejnovějších modelů OIII, Superb III, Discovery.

Lokalita - Kopřivnice - Severní Morava
        http://www.mcpneu.cz
        https://mcaservis.webnode.cz

• Od sk0d@
        Kedze sa mnozia dotazy ohladom kontroly zanesenia DPF, v kratkosti predstavim Android aplikaciu, ktora to pri kompatibilnych motoroch dokaze velmi jednoducho nacitat.

Hlavnym parametrom, ktory nas zaujima je "Soot mass - mnozstvo sadzi", no aplikacia dokaze okrem ineho nacitat aj cas a vzdialenost od poslednej regeneracie a teploty na vstupe a vystupe z filtra

Aplikacia existuje v dvoch verziach, platenej a ochudobnenej bezplatnej.

Uzivatel @Radas1 sa jej podrobnejsie venoval TU.

Rovnako ako pri ostatnych aplikaciach vyzadujucich pristup ku specifickym protokolom, aj tu autor odporuca spravny vyber OBD Bluetooth adaptera.

Citacia z Google play:
        "About ELM327 adapters:
        Currently on the market you can find a huge list of low cost clone ELM327 adapters using a cloned simplified version of the ELM327 chip; using these adapters with this app may introduce readings errors and also car connection problems or app freezing.
        For an optimal use I suggest a good quality adapter like an OBDLink LX, but the app also works with cheap adapters provided decent quality."

Tento isty vyvojar tiez vydal aplikaciu "ELM327 Identifier", ktoru uz niektori poznaju z temy nakupu adaptera.

POZOR, TREBA POUZIT SPRAVNU VERZIU ADAPTERA, NA TRHU SU AJ ZLE KUSY (POTVRDENE SKUSENOSTAMI UZIVATELOV), VIAC INFO NAJDETE V SAMOSTATNEJ TEME, PROSIM CTENYCH UZIVATELOV FORA ABY SVOJE OTAZKY A SKUSENOSTI OHLADOM NAKUPU SMEROVALI DO NEJ.

Edit 3.9.2018: posledna odomknuta verzia 2.26.9 je tu