Přejít na obsah

Aplikacia Carista OBD2 + ELM327 adapter


Doporučené příspěvky

To nebolo myslene ako odpoved na tvoj dotaz, ale vseobecna info, ktora sa napr. tyka tusim Octavie IV, Golfu VIII atd.

 

Nemam prehlad ktore "elektriky" sa prelinaju modelovymi radami.

 

Ale vyzera to tak ze kodovania budu obtiaznejsie v buducnosti, teda pokial niekto neprelomi tuto novu ochranu.

 

Ci to nebude ale prisnejsie kontrolovane (zaruka), to netusim. Ja toto sledujem amatersky. Pre koncern robim len na drivetrain.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Surround je tu celé téma: https://forum.skodahome.cz/topic/131139-%C5%A1koda-surround/ pokud to zaklikneš na displeji rádia a zvuk hraje nepřetržitě dál, nefunguje to a máš špatný FW rádia. Správně se musí zvuk při aktivaci na chvíli vypnout a potom začne hrát upravený. Samozřejmě nefunguje při rádiu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak si ma nepotesil. Dufal som ze to bude dat prekodovat.

btw je bezpecny update v domacich podmienkach ? Mam stiahnuty firmver 0367, no neviem co mam od toho cakat keby to spustim. Mam zaplateny aj smartlink, tak ci sa nemoze deaktivovat po update.

 

Edit:

v novej verzii pribudla moznost aktivovat cuvaciu kameru

 

 

Screenshot_2020-04-14-10-24-49-751_com.prizmos.carista.jpg

Editováno: , autor: Vladimír Petráš
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mi nefunguje virtual sub a surround. To samé funkce alarm (houkaní s výstražným), takže jedině zkusit ještě přes VCDS nebo VCP.
Ano potvrdzujem. Alarm aj u mna MR2020 cez Caristu aktivovany, ale funkcny na 50%. Pri alarme to len blikalo ale nehukalo. Hukanie som ale potom aktivoval cez VCDS. A teraz to uz funguje.

Odoslané pomocou Tapatalku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4 godziny temu, Martab napisał:

Na Surround je tu celé téma: https://forum.skodahome.cz/topic/131139-%C5%A1koda-surround/ pokud to zaklikneš na displeji rádia a zvuk hraje nepřetržitě dál, nefunguje to a máš špatný FW rádia. Správně se musí zvuk při aktivaci na chvíli vypnout a potom začne hrát upravený. Samozřejmě nefunguje při rádiu.

 

Nastavení zvuku další možnosti v infotainmentu.

 

 Řidič informačního centra 5F

 

 dlouhé kódování

 

 Bajt 11 Bit 0-7 pozice 04

 

 Kódování virtuálního subwooferu Škoda Surround Sound rozšiřuje zvukový obraz;

 

 ŠKODA Surround

 

 Virtuální subwoofer

 

 je nutný reset rádia.

 

 

 

 

710826937_Kodowaniedodat.ustaw.dzwiku.thumb.jpg.647d408dce4ebd619cfd93b3e1430266.jpg

2114191736_Ustaw.dzwikukoda.thumb.jpg.188c93d4677d72217810543ba0810d3e.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

prosím zkušenější o radu.

Podle 1. stránky toho vlákna jsem nainstaloval Caristu (už nevím verzi)

a Lucky Patcher a udělal jsem crack Caristy

obrazek.thumb.png.d96b92767d64191e0885907f5abe0211.png

vše proběhlo podle obrázku.

Mám Xiaomi mobil a tak jsem provedl i doporučení pro tyto mobily z 1. stránky.

Bluetooth adaptor krásně komunikoval s Caristou, zkušebně jsem změnil blikání blinkrů na 4x a cornering.

Lucky Patcher krásně naskočil a "zaplatil" a Carista nahrála změny do jednotky (Octavia 3 2018 facelift).

Jenže změny se neprovedly!!

Když jsem zkusil vyčíst změny, tak v jednotce jsou nahrány ale nefunkční.

Proto jsem vše odinstaloval a znovu vše nainstaloval ale jinou verzi Caristy  (vyzkoušel jsem postupně všechny a nic)

A nyní ten problém: když má dojít k odemčení Caristy, tak to píše, že není spojení a Lucky Patcher už nenaskočí.

Vyzkoušel jsem i mobil Samsung a výsledek je pořád stejný. Lucky Patcheru v nastavení všechno povoluji (viz. 1. strana)

Dle obr. nahoře to má pačnout Pattern N1 a Pattern N2 a mně to pačne u obou mobilů vždy jen Pattern N1- už to nepačne Pattern N2.

Zkoušel jsem i nainstalovat jen Caristu,crk, a nainstalovat Lucky Patcher a nekrekovat Caristu a taky nic.

Já už prostě nevím. Někde něco dělám špatně a nevidím to. Zkoušel jsem i fóra jiných značek, ale bez výsledku.

Jediný úspěch je s free verzí Caristy 3.8. beta 10 - tady se mi podařilo vypnout denní světla po zatažení ruční brzdy, což je super.

Se všemi ostatními verzemi je výše popsaný problém. Ale vyčtou moje provedené nefunkční změny :-(

Díky za pomoc :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim pani,
Aktivovane na mojej Octavii 3 fl SKODA Surround a Virtual subwoofer. Carista beta15. Mozno to islo aj v inej verzii, ale po aktivacii v tejto verzii som urobil aj reset radia a woalaaaa uz sa to objavilo v nastaveni a funguje.
Akurat poznatok, ze ako tu uz bolo spomenuté pri zapnutom radiu sa to neda aktivovat, sede nastavenie.
Ale ak to zapnem v sekcii Media, aktivuje sa to, ale nasledne ak prepnem na radio tak tam tiez pocut ten priestorový zvuk a subwoofer. Je to tak spravne? Ak ten zvuk sa upravuje aj v radiu preco potom ho neviem, zapinat aj vypinat aj v zdroji zvuku radio?32b89dc20e0d807fbe4773ffb98e2baa.jpg8f1d5e796a96869118d85a469b08ed20.jpg

Odoslané pomocou Tapatalku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, sk0d@ napsal:

Presne tak. Iba posledne verzie Lucky Patchera zvladaju upravu poslednych verzii Caristy.

Tu je oficialna stranka kde je vzdy najnovsia verzia:
https://www.luckypatchers.com/download/

Dobrý večer,

pánové, hluboká poklona, vše OK, bylo to opravdu starou verzí LP.

Ještě jednou díky za rychlou radu :-)

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobra sprava ohladom aplikacie CAR SCANNER, vyvojar uz uvolnil pre beta testerov na Google play beta verziu 1.53.4.

Hlavnou novinkou je PRIDANIE KODOVANIA pre MQB.

Podla jeho slov nechce konkurovat VCDS ani OBD11, ale skor Cariste.

Hned ako budem mat instalacky, pridam ich do temy danej aplikacie.

Editováno: , autor: sk0d@
  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to funkční pouze na Media, nikoliv radio.
 
 
a4ea353142c9919aec2b3b93494fa0ed.jpg&key=ac433939efd266458942e0bbbee50f8a16545b758aa56d9d761a1c4d492cc07c
Ano to som si precital, ale aj tak mam pocit, teda fakt je pocut, ze ked to zapnem v Media a prepnem na radio tak ten zvuk je iny, ako keby to ostalo zapnute aj pri radiu. A naopak.

Odoslané pomocou Tapatalku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...