Přejít na obsah

Aplikacia Carista OBD2 + ELM327 adapter


Doporučené příspěvky

+ Radas a Vladimir prisli na zaujimavu vec, a z hladiska uzivatela velmi prijebany tah niektorych vyrobcov mobilov. Radas ma Alcatel, ktory podla znamych webov ma v sebe Arm64 v8a architekturu. Svinstvo je to, ze podla aplikacie AIDA64 aj tak pouziva 32bitovu ABI.

Nejde len o Caristu a novy sposob distribucie, kde mame problem zohnat vsetky verzie pre vas, ale vseobecne klamanie spotrebitela, co si podobny telefon kupi vo falosnej domnienke ze splna jeho poziadavky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím páni.

 

Rekapitulujem chyby:

1. Aktuálne z alzy predávajú OBD2 IMG-20200514-125251.jpg , s ktorým Carista nefunguje. (vrátený)

2. Objednaný OBD2 zo Sunnysoft funguje bez problémov. (https://www.sunnysoft.sk/zbozi/167PCI-068/automobilova-diagnosticka-jednotka-pro-obd-ii-s-bluetooth-ekv-elm-327-pro-android-cz-sw-zdarma.html)

 

3. Crack krásne fungoval podľa návodu z prvej stránky tohto vlákna.

 

Kódovanie cez 5.1 beta 2.

 

 

Nakódované:

 

Fabia II (2012):

- pretočenie ručičiek

- ukazovateľ dotankovania v l

- pípnutie pri zamknutí/odomknutí cez DO

 

Octavia III (2015):

- ukazovateľ dotankovania

- deaktivácia Start-stop

- zmena loga pri štarte infotainmantu

 

Audi A6 allroad quattro (2012):

- pretočenie ručičiek

- deaktivácia zhasnutia motora pri otvorení vodičových dverí

 

Superb III L&K (2016):

- ukazovateľ dotankovania

- trvalé vypnutie podsvietenia tlačidla "Mode" pri radiacej páke

- zapnuté zadné LED svetlá pri dennom svietení

- otváranie kufra tlačidlom na DO a tlačidlom vedľa radiacej páky (servis Škoda tvrdil, že je chyba v kabeláži a pri nasledovnom servise natiahnú novú kabeláž)

- vypnutie pípania pri otváraní kufra

- vypnutie ostrekovača svetlometov

- zatvorenie panoramatickej strechy pri detekovaní dažďa (zatiaľ neúspešné)

- Coming/Leaving home (zatiaľ nefunkčné)

 

Keď bude viac času, tak skúsim omnoho viac. Pri full výbave v Superb III je ponukový "strom" dosť rozsiahly.

Samozrejme mnoho funkcií už bolo aktivovaných.

 

 

 

 

V 11. 5. 2020 na 21:16, Anaf napsal:

Pokud mě paměť neklame, tak ověření přes ELM327 Identifier vypadá jinak.

Projdi si vlákno, (1. strana) - těch obrázků, jak má vypadat ověření je tu mnoho,

1.4b má být červeně (unsupported 7)

 

 

Ďakujem, mal si pravdu s protokolom 1.4b = výmena adaptéra

 

 

 

 

V 11. 5. 2020 na 12:42, sk0d@ napsal:

Verzia 5.1 beta1 (arm64_v8a)

 

Uz by sa mohol niekto s naftou odvazit, a overit ci pribudla regeneracia DPF / hladina AdBlue. Nemusi spustit, ale ci vobec su v menu

 

New in v5.0:

- New design and UX

- DPF regeneration for VW / Audi / SEAT / Skoda

- AdBlue / DEF level indicator for VW / Audi / SEAT / Skoda

- Reset service indicator for VW Touareg

- Portuguese translation

 

 

https://uloz.to/file/FL4iytBzLp2q/carista-ver-5-1-beta-1-build-510001-apks

 

Regenerácia DPF aj hladina AdBlue sú v menu.

Pri DPF udáva hodnotu v gramoch + ponuka na vypálenie filtra.

Pri hodnote AdBlue udáva hodnotu náplne v %.

Obe hodnoty ± zodpovedajú realite.

Editováno: , autor: JakubSVK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 17. 5. 2020 na 20:20, cilda1 napsal:

Ahoj. Zkoušel jsme obě verze ale ani jedna mi bohužel nejde. Obě hlásí že jsme off-line. Všechny bety který se instalovaly ne jako split vždy šly

Editováno: , autor: Limonadovy_joe
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se taky tahle 5.1 a obě bety buď sekají nebo chtějí platbu natvrdo nebo hlásí, že jsem offline. Pomohlo mi zpětně nainstalovat 4.1b17, zprovoznit přes LP (poslední aktualizace) a pak instalace 5.1.b2 a normálně to jde. Jen nesmím pustit Carscanner a pak Caristu. Nějak se to nemá rádo a Carista se sekne. Huawei Nova 3 Android EMUI 9.1.0.375

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak tady někdo radil pokud nefunguje Lucky Patcher vypnout Optimalizaci MIUI.

Lucky Patcher začne fungovat ale přestanou fungovat prakticky všechny aplikace protože se vymaže nastavení do defaultu. To znamená všechny nelegální aplikace MIUI dostanou všechna  oprávnění a všechny vaše aplikace které si neumí požádat korektně o svá práva je třeba znova nastavovat pěkná otrava.

Jelikož nepoužívám Lucky Patcher s Caristou denně řešení by mohl být "Druhý prostor"....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim mam Carustu 5.1 b2. a nejspíš po vyzkoušení ,, pulzujícího interiéru,, mi přestalo svítit určitě osvětlení interiéru. např. rádio, digiclima fungují normálně, ale přepínač světel, okna, spodní tlačítka, kde je vyhřívání sedadel start stop aj. zeleně nesvítí, pouze oranžově při aktivaci tlačítka. Neví někdo, jak to zprovoznit? Přepnout zpět jsem samozřejmě zkoušel, nepomohlo. Mam Rapida MR2016

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podobná zkušenost,

do mlhových světel jsem dal LED, které hlásily chybu. Chybu jsem pomocí Caristy eliminoval, ale současně mi přestala svítit kontrolka tlumených světel na otočném přepínači. Tuto kontrolku se mi už nepodařilo zprovoznit, ani když jsem opětovně zapnul chybové hlášení (uvedl jsem Caristou do stavu před smazáním chyby).

Zatím nevím, jak uvést do původního stavu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@David Š. Vystrasil si ma, pretoze tiez som aktivoval pulzujuce podsvietenie, tak som bol dole v aute to skontrolovat (posledne 2 mesiace velmi nechodim na aute po tme, tak som to nemal ako vidiet). No u mna je vsetko v poriadku. Start tlacidlo pulzuje a ostatne tlacidla sa postupne rozsvietia a postupne pohasnu. Ja mam Rapid MR2017 (rv 10/2016). A aktivoval som to na starsej verzii, asi mesiac-dva dozadu.

 

Edit: tak bola to verzia 4.1 beta17 alebo este ta pred nou.

 

Editováno: , autor: Vladimír Petráš
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...