Jump to content

Panoramatická posuvná střecha PSD


ghost7

Recommended Posts

Máte někdo zkušenost s panoramatickou střechou na SIII Combi? Chtěl bych objednat, vypadá moc dobře, interiér je skvěle prosvětlený a v létě to musí být parádní kochačka. Rád bych ale slyšel nějaké vaše praktické zkušenosti.

 

- nevydává třeba v zimě nějaké pazvuky

- hluk při jízdě

- netrpí tím pevnost karoserie

- ohřívání interiéru v létě

- vytápění v zimě

- atd.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mohu mluvit o zkušenosti ze Superbu 2:

 

1) Jde od ní zima, takže v zimě je nutné mít zataženou roletu. Při mínusových teplotách (pod deset stupňů) je nutno mít roletu zataženou po celou cestu.

2) Při teplotách kolem 5 stupňů mi první rok trochu povrzávala, ale teď jsem si dlouho ničeho nevšiml.

3) Občas mají lidé problémy s ucpáváním odtokových hadiček a voda pak teče po tapecu A sloupku na podlahu.

4) Výhled je parádní a zvlášť ze zadních sedadel!

5) Nutno nezapomínat při zamykání auta okna zavřít! Pravidelně nechávám otevřenou střechu. Ventilace alarmu nevadí, ale když je otevřená celá střecha, tak alarm občas sepne.

Link to comment
Share on other sites

To, co psal Pawouk v tematu Interier/Stresni okno PAD mi teda na klidu nepridalo. Sice se to tyka okna pro liftback, ale je videt, ze je to konstrukcne pomerne komplikovana vecicka. S rozhodnutim jeste pockam, jestli se nekdo ozve se zkusenostmi na SIII.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Tak to je nepříjemné, po tak krátké době... Co jsem tak četl na ostatních fórech, tak příčinou bývají většinou ucpané odtokové hadice v A sloupcích, nebo netěsnost spojů těchto hadic.

Dej vědět, jak ti to dopadlo. 

Link to comment
Share on other sites

S tímhle jsem se prakticky potkal na mém supovi II - neprůchodná hadice v A-sloupku, při průtrži mračen voda protekla přes pojistky, pod nohama cca 3 cm vody... Sice v záruce hadice v servisu vyměnili, od té doby je pokoj, ale občas zlobí elektrika, nevím, jestli je to v příčinné souvislosti, ale stalo se mi, že nešla zavřít střecha, nepomohlo ani vypnout zapalování, vytáhnout klíček, zasunout klíček, ani vystoupit/nastpupit :-), následně po ujetí necelých 10 km jsem ji zavřel bez problémů. Jindy se zaseknul Columbus, nešlo s ním vůbec nic udělat, nejdřív šla alespoň handsfree, pak ani ta ne. Po dvou hodinách stání na parkovišti se to zase chytlo a už dva roky bez problémů... Jednou zase nešel vytáhnout klíček ze spínací skříňky, elektromagnet ho nepustil...

Link to comment
Share on other sites

tak po půl roce užívání vozu combi s panaromatickou střechou začalo do auta zatékat - zatéká vlevo přes a-sloupek az dolů na podlahu - ve čtvrtek to jedu reklamovat

Compu, nenapsal jsi, jak ti to dopadlo s reklamací? Jestli to máš dořešené, tak se pls s námi poděl o zkušenosti.

Link to comment
Share on other sites

dořešené nic není - nic nezjistili, odtokové hadice jsou OK. Nikdo jiný prý s tím nemá problém. Vysvětlení servisu je " vypadá to, že tam asi kondenzuje voda a ta poté stéká dolů. Kolem okna je výztuha a mezi ní to bude kondenzovat - jinak si to neumíme vysvětlit"

takže řešení a vysvětlení 0

za 2 000 km jdu na první servis - tak to znovu vyreklamuji

Edited by compu
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

střecha má prý několik odtokových žlábků, které jsou napojené na odtokové hadice. Další odtokový žlábek je ale ještě pod vyjíždějící clonou ale ten bohužel není napojen na odtok a tudy do vozu zatéká. Tím že parkuji z kopce se voda v tomto žlábku hromadí a poté přetéká do interiéru. "Vůz byl projektován na to, že voda přichází ze shora na střechu a ne na to, že voda stéka ze zadní části vozu dopředu". Ten kdo parkuje na rovině tento problém nemá - pouze pokud zaparkuje přední částí vozu z kopce :-)

 

Jinak mne pobavil dotaz ze strany ŠA - "Jak to, že vůz má najeto 30 000 km a zjistil jsem to teprve ted"

Edited by compu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...