Přejít na obsah

Panoramatická posuvná střecha PSD


ghost7

Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...

***VRZANI***

 

Mam 2020-03, najeto 15,000 km, sedan.

 

Strecha vrze pri kazde sebemensi nerovnosti. Divim se, ze si tu na vrzani nestezuje vice lidi - chapal jsem, ze to je takovy evergreen, ale napocital jsem tu jen 2-3 narky na 4 strankach.

 

Chci se zeptat, zda obvykle plati, ze namazani vrzani odstrani, ci zda je treba panoramu demontovat. Jsem objednan na reklamaci a servis rika, ze to muze klidne trvat i tyden, pokud to budou muset cely vyndat.

 

Cas mi nevadi, s autem stejne moc nejezdim v dnesni dobe, spis nechci nechat rozebrat pulku auta, kvuli nejake blbosti.

 

Editováno: , autor: Franta Novak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

mám 2019 sedan, najeto cca 40 000 km a taky mě v oblasti strešního okna vrže, minulý týden jsem byl v servisu kde se to promazalo, bohužel mě to stále vrže.

Když zmáčknu tapecirung v oblasti osvětlení jak je tlačítko SOS, tak podle mě mám problém přímo tam (uchycením tapecirungu) tam to hodně vrže ...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Ahoj som tu nový už som prečítal asi celé fórum , ale nikde som to nenašiel. Mám tiež panoramatickú strechu a zamykanie kessy. Pri uzamknutí auta a pridržaní tlačidla na kľúči sa zatvoria iba okná , panoráma ostane otvorená prečo? Dá sa to nejak nakódovať? Robím niečo zle? Ďakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to z fabriky nastavené jak píšeš. Kódováním se to dá nastavit na klíček.

 

Komfortní otvírání a zavíraní střešního okna:

 

  1. Zvolte STG 09 (elektrický systém vozidla)

  2. Oprávnění přístupu STG -> 16

  3. Zadejte přístupový kód 31347

  4. Funkce adaptéru STG -> 10

  5. Vyberte kanál (10) řízení přístupu 2-SAD Komfort Zavřít

  6. Kanal (10)-Zugangskontrolle 2-SAD Komfort schliessen auswählen

  7. Nastavte hodnotu na aktivní

  8. Kanál (11) řízení přístupu 2-SAD Otevřený komfort

  9. Kanal (11)-Zugangskontrolle 2-SAD Komfort oeffnen

  10. Nastavte hodnotu na aktivní

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Pridam update ohledne me PSD.

 

V pondeli povezu auto opet do servisu. Jiz po treti. Strecha porad klepe na nerovnostech. Auto jsem si naposledy z reklamace vyzvedl vcera - nezmenilo se vubec nic, prestoze garancni technik po oprave uz "nic neslysel". Tak jsem ho musel nalozit a povozit ho.

 

Servisu to ani nevycitam, oni z toho taky musi byt uz pekne zoufali. Ani nevim, jestli to dela to okno samotne, nebo treba jen roleta. 

Pokud nekoho vytaci pazvuky do nepricetnosti, tak se radeji S3 vubec nezvazvujte, I bez te PSD je to auto mekke jak blato.

Zlaty Hjonde, co jsem mel pred tim.

Editováno: , autor: Franta Novak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Franta Novak napsal:

Pridam update ohledne me PSD.

 

V pondeli povezu auto opet do servisu. Jiz po treti. Strecha porad klepe na nerovnostech. Auto jsem si naposledy z reklamace vyzvedl vcera - nezmenilo se vubec nic, prestoze garancni technik po oprave uz "nic neslysel". Tak jsem ho musel nalozit a povozit ho.

 

Servisu to ani nevycitam, oni z toho taky musi byt uz pekne zoufali. Ani nevim, jestli to dela to okno samotne, nebo treba jen roleta. 

Pokud nekoho vytaci pazvuky do nepricetnosti, tak se radeji S3 vubec nezvazvujte, I bez te PSD je to auto mekke jak blato.

Zlaty Hjonde, co jsem mel pred tim.

Zdravím,

máte kombi nebo sedan ?

Já mám sedan 2019 taky potvrzuji pazvuky od střešního okna (povrzávání, praskání) při přejezdu nerovností.

vychází to z místa kolem tlačítka SOS, nad řidičem a spolujezdcem...

Bohužel to dělá téměř od novoty...

v servisu neví co s tím, umí promazat střešní okno, bohužel nemá to na to vliv...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne prijde, ze ja to mam spise z oblasti roletky. Mam sedana, Koupil jsem, kdyz mel najeto 13k. Ted mam 17k.

 

To moje mi prijde spis jako drobne klepani, ani bych to nenazval ci praskani. Viz posledni dve videa zde: https://photos.app.goo.gl/kxRvWeHncNCaJG2f7. Ve sluchatkach je to slyset celkem dobre. Ty videa s budikama preskocte, cvakani ramecku kolem budiku se aktualne zda byt odstraneno (aspon neco).

 

Ja uz mel dvarkat vyndanou stropnici... Zkusim se zamerit na to SOS ted o vikendu, treba hledaji na spatnem miste, ale moc se mi to nezda.

Editováno: , autor: Franta Novak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Takze finalni update po 3. navsteve v servisu.

 

Na okno se prijeli podivat technici z MB. Zaver - dela to testneni mezi zadni hranou okna a karoserii. S tim se asi da souhasit, nebot kdyz okno otevru treba o 3 mm, tak vrzani okamzite prestane,


Testneni vymenili a namazali to necim specialnim.

 

Vrze to porad, byt asi trochu mene.  Lepsi uz to nebude. 

 

Jeste projizdeli dve jiny auta u dealera a vrzalo to uplne stejne. Jedno z nich bylo udajne ID3, tam to musi byt opravdu krasne poslouchat, kdyz nehluci ani motor.


Zaver: Je to shit a pokud vas trapi pazvuky, tak si nedavejte panoramu, popripade se S3 rovnou vyhnete... Nebo musite jezdit s radiem dosti na hlas.

 

Co se tyka pristupu dealera a techniku, tak byli naprosto v pohode, nic nerozporuji, jen proste pracuji s tim, co maji. 

Editováno: , autor: Franta Novak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj. Mal už niekto problém s panoramatickou strechou, že sa nezavrela. Keď ju zatváram pomaly ,prerušovane v prvej polohe, tak sa zatvorí, ale keď stlačím tlačidlo až do tej druhej polohy a pustím tlačidlo, tak strecha sa zatvára a keď príde k sieťke na hmyz ,tak sa vráti naspäť. Stretol sa niekto s tým ? Ďakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj. Vrátim sa k mojej panoráme, ktorá sa niekedy zavrie ,niekedy nie. Všimol som si ,že mám roztrhnuté tesnenie na karosérii okolo panorámy ,ľavý predný roh u vodiča. Pri zatváraní sa to tesnenie niekedy pokrčí a poistka proti pricvaknutiu prstov vráti okno späť. Otázka je. Je zložité vymeniť tesnenie okolo panorámy? To ktoré je osadené v karosérii okolo okna. Prípadne nejaký návod Ďakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, přečetl jsem celé  vlákno ale napíši dotaz který tu není. S3 l&k 2016   otevírá se mě samovolně roletka. Pro akceleraci nebo na nerovnostech. Jakým způsobem je roletka pridrzena v zatáhnuté poloze? Všiml jsem si ze při pohledu ze střechy jsou na konci kolejniček takove malé gumky. Jinak jsem tam nenašel nic co by roletku mohlo udržet zavřenou.  Děkuji za rady 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Ozzy1007 napsal:

Ahoj, přečetl jsem celé  vlákno ale napíši dotaz který tu není. S3 l&k 2016   otevírá se mě samovolně roletka. Pro akceleraci nebo na nerovnostech. Jakým způsobem je roletka pridrzena v zatáhnuté poloze? Všiml jsem si ze při pohledu ze střechy jsou na konci kolejniček takove malé gumky. Jinak jsem tam nenašel nic co by roletku mohlo udržet zavřenou.  Děkuji za rady 

 Muzes bejt v klidu 2x mi to menili na zaruku a po treti mi rekli ze to je normalni stav :D  neda se stim asi nic delat 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...