Přejít na obsah

Panoramatická posuvná střecha PSD


ghost7

Doporučené příspěvky

Máte někdo zkušenost s panoramatickou střechou na SIII Combi? Chtěl bych objednat, vypadá moc dobře, interiér je skvěle prosvětlený a v létě to musí být parádní kochačka. Rád bych ale slyšel nějaké vaše praktické zkušenosti.

 

- nevydává třeba v zimě nějaké pazvuky

- hluk při jízdě

- netrpí tím pevnost karoserie

- ohřívání interiéru v létě

- vytápění v zimě

- atd.

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohu mluvit o zkušenosti ze Superbu 2:

 

1) Jde od ní zima, takže v zimě je nutné mít zataženou roletu. Při mínusových teplotách (pod deset stupňů) je nutno mít roletu zataženou po celou cestu.

2) Při teplotách kolem 5 stupňů mi první rok trochu povrzávala, ale teď jsem si dlouho ničeho nevšiml.

3) Občas mají lidé problémy s ucpáváním odtokových hadiček a voda pak teče po tapecu A sloupku na podlahu.

4) Výhled je parádní a zvlášť ze zadních sedadel!

5) Nutno nezapomínat při zamykání auta okna zavřít! Pravidelně nechávám otevřenou střechu. Ventilace alarmu nevadí, ale když je otevřená celá střecha, tak alarm občas sepne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To, co psal Pawouk v tematu Interier/Stresni okno PAD mi teda na klidu nepridalo. Sice se to tyka okna pro liftback, ale je videt, ze je to konstrukcne pomerne komplikovana vecicka. S rozhodnutim jeste pockam, jestli se nekdo ozve se zkusenostmi na SIII.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

S tímhle jsem se prakticky potkal na mém supovi II - neprůchodná hadice v A-sloupku, při průtrži mračen voda protekla přes pojistky, pod nohama cca 3 cm vody... Sice v záruce hadice v servisu vyměnili, od té doby je pokoj, ale občas zlobí elektrika, nevím, jestli je to v příčinné souvislosti, ale stalo se mi, že nešla zavřít střecha, nepomohlo ani vypnout zapalování, vytáhnout klíček, zasunout klíček, ani vystoupit/nastpupit :-), následně po ujetí necelých 10 km jsem ji zavřel bez problémů. Jindy se zaseknul Columbus, nešlo s ním vůbec nic udělat, nejdřív šla alespoň handsfree, pak ani ta ne. Po dvou hodinách stání na parkovišti se to zase chytlo a už dva roky bez problémů... Jednou zase nešel vytáhnout klíček ze spínací skříňky, elektromagnet ho nepustil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak po půl roce užívání vozu combi s panaromatickou střechou začalo do auta zatékat - zatéká vlevo přes a-sloupek az dolů na podlahu - ve čtvrtek to jedu reklamovat

Compu, nenapsal jsi, jak ti to dopadlo s reklamací? Jestli to máš dořešené, tak se pls s námi poděl o zkušenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dořešené nic není - nic nezjistili, odtokové hadice jsou OK. Nikdo jiný prý s tím nemá problém. Vysvětlení servisu je " vypadá to, že tam asi kondenzuje voda a ta poté stéká dolů. Kolem okna je výztuha a mezi ní to bude kondenzovat - jinak si to neumíme vysvětlit"

takže řešení a vysvětlení 0

za 2 000 km jdu na první servis - tak to znovu vyreklamuji

Editováno: , autor: compu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

střecha má prý několik odtokových žlábků, které jsou napojené na odtokové hadice. Další odtokový žlábek je ale ještě pod vyjíždějící clonou ale ten bohužel není napojen na odtok a tudy do vozu zatéká. Tím že parkuji z kopce se voda v tomto žlábku hromadí a poté přetéká do interiéru. "Vůz byl projektován na to, že voda přichází ze shora na střechu a ne na to, že voda stéka ze zadní části vozu dopředu". Ten kdo parkuje na rovině tento problém nemá - pouze pokud zaparkuje přední částí vozu z kopce :-)

 

Jinak mne pobavil dotaz ze strany ŠA - "Jak to, že vůz má najeto 30 000 km a zjistil jsem to teprve ted"

Editováno: , autor: compu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...