Jump to content

spotřeba 1.6 tdi cr


Majký

Recommended Posts

Na dálnici při 130+ mám taky dost přes 6. Navíc CR je na způsob používání citlivější než PD. Celkově je víc jako benzín - má plynulejší zátah a dá se (má smysl ho) točit, ale zase si dokáže vzít. Plus ten nešťastný eko pětikvalt... Šestikvalt s kratšími kvalty a o trochu delší šestkou by tomu motoru slušel víc, ale pro emise je lepší pětikvalt, tak musíme trpět. :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Já mám v posledni době težkou nohu + zima tu spotřebu taky asi dost zveda. Pravda jezdím spíše delší trasy a mimo centra měst...

 

spot.jpg

 

S letni Vervou  v létě (na zimních gumách !!! R15 FULDA KRIST CONTROL) jsem mival běžně spotřebu 4,2 až 4,5 nostop klima na 21°C !!!

Na zimni Vervu mi sle spotřeba nějak narostla... asi ale i zimou. Olitany 1,5mm Fuldy jsem prezul az v lednu za Polarisy 3 tak uvidím zda se toto promitne. 

 

Jinak mám všechny tankovaní a spotřeba co ukazuje palubák sedí na desetinu s evidenci tankovaní na webu !

 

Rekord je 3,4lit na 170km trase v patek dopoledne v kolonach na trase Martin-Zilna-Cadca-Roznov-Hranice. Ale to byla skákacka v nizkych otackach.

  • Pozitivní 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Spotreba na PP sa dá korigovať. Treba si odsledovať aspoň 3 tankovania a potom sa dá nastaviť percentuálna korekcia. Stačí k tomu kábel a VCDS. U mňa na TSI to bolo +3 % aby PP ukazoval správne. Od vtedy mi tankovania s priemernou spotrebou súhlasia na desatinu presne.

Edited by e1.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Tak přítelkyně nove dala 4.5 L při cestě z F-M do Zlína. Já jsem cestou zpět po dlouhé době jel normálne na pohodu takže výsledek 4.1 L :) kdyby v tom nebyla dálnice a kolona tak jsem se v klidu vlezl pod 4 :( ale jinak porad do 5.5L..

Edited by Petrkiller
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Tak opet hodim moji statistiku celkem najeto 281 000. Zima to o neco zvedla... Podezreni na propoustejici termostat. Tankuji Vervu/Diesel Plus na Tescu + Avanti Rakousko. Jizda rozhodne ne na spotrebu,spis na pokuty.... :D ale jezdim prevazne dalky a cca 30% dalnice (tempomat 140-150kmh)

 

Schránka 01.jpg

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...