Přejít na obsah

Pruziny Eibach Pro Kit pre Superb 3


Patrik1971

Doporučené příspěvky

Jo takhle, já jsem psal dojmy o podvozku na druhé stránce. Koupil jsem nedávno superba a podvozek byl úplně nesmyslně měkký. Tak jsem to právě začal řešit prvně výměnou za eibach pro kit  ( což úplně nepomohlo ) a následně šly ven i origo tlumiče, které byly v tahu asi stejné, ale na tlak měkké jak bláto. Přes škoda servis jsem to neřešil a vydal jsem se cestou náhrady. Našel jsem ty bilsteiny jenže pro supa dělají jen zadní a stejné bláto jako originál, tak jsem hledal na posledního passata ( což má stejný podvozek ), objednal jsem si k prodejci dvě varianty a osobně jsem si ty tlumiče byl zkusit ( tuhost v tlaku ), protože tuhost origo jsem věděl. Vybral jsem, namontoval a jsem spokojený.

Možná by šlo v škoda servisu objednat tlumiče na spotline verzi. Snad by mohly být tvrdší.

Editováno: , autor: AdoksS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oni sa nestrielaju tie cisla iba tak.Je to hlavne podla rocniku,motorizacie,prevedenia karoseri a  zatazoveho stitku na B stlpiku spolujazdca.

Myslim si,ze eibach a bilstein/kedze spolupracuju na podvozkoch/ maju v takomto pripade namixovanu priamo sadu na auto podla tychto parametrov,takze skusil by som pozriet na ich strankach.

https://www.eibach.cz/konfigurator/b12-pro-kit/#tab=undefined&manufacturers=49&prop-131=&prop-132=&prop-139=&ord=1&os=0

Bohuzial Superb 3 je este prilis nove auto,tak jedine ich skusit priamo oslovit,nech nieco odporucia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prave, ze u Eibachu v online katalogu jsou k dispozici dve cisla. Jedno shodne s eibach.cz a PDF katalogem - E10-85-041-04-22. A v online hledani to nabizi i verzi, ktera je uvadena v PDF katalogu Eibachu pro combi 2.0 TDI i TSI ve verzi 4x4.

 

Mimochodem, pro Passat s 1.6TDI je uvadene pouze jedno cislo, ktere jsem napsal nahore. Komplet pruzina + tlumic bych samozrejme taky preferoval, pokud by se nasel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uvadzaju sa preto 2,ze podla vybavy a prevodovky mas ine zatazenie prednej napravy.Preto ako pisem,pozri ten zatazovy stitok na B stlpiku spolujazdca a podla toho vyber,ktore s k tvojej hmotnosti blizsie.

Co pozeram ja,tak je iba 1 typ

https://www.eibach.cz/konfigurator/#tab=undefined&manufacturers=49&prop-131=SUPERB (3V3)&prop-132=1.6 TDI&prop-139=1.3.2015&ord=1&os=0

Editováno: , autor: Patrik1971
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, takže překvapení. Měl jsem za to, že to byly B6. Je rozdíl citelný? Šel bys do toho znovu? Nejradši bych vyměnil za originály a nedělal pokusy. Ale nejsu si jistej, nakolik jsou tlumiče na autě zničený a nakolik zmetky už z výroby. Poznatek, že v tlaku hrůza, v tahu relativně dobrý, to přesně sedí.

 

Plus ještě jedna otázka - to byly doporučené pro tvou motorizaci a nebo výběr něčeho jiného po otestování?

Editováno: , autor: bojler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem z toho nechtěl žádnou tvrdou motokáru :). Jestli bych do toho šel znovu, ano, psal jsem výš, že jsem spokojenej.

Tak jsem si představoval, že by měl můj superb jezdit.

Přesedl jsem do supa z mondea a teď je to stejný nebo spíš lepší.

Jelikož na supa bilsteiny nejsou, jen zadní, tak jsem hledal adekvátní náhradu u passata ve stejné morozicaci a verzi auta.

Z toho vylezly ty dvě varianty, které jsem si vyzkoušel a vzal jsem tu nejtvrdší :D

Nikomu nic nenutím, jen to jsou mé postřehy a zkušenosti s tímto problémem.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...

Já měl pro Superba3 se sportovním podvozkem připravené řešení, ale auto jsem vrátil pro neodstranitelné vady a nemusel jsem řešit, co nevyřešil výrobce. Houpavost auta nemá s pohodlím nic společného. 

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze kdyz to vezmem po porade:

 

- udajne pripravene reseni podvozku, ceho se tykalo, to neuvedes, neni to dulezite

- neodstranitelna vada v podobe nezobrazeni kamery nebo ceho po vyrazeni a opetovnem zarazeni zpatecky, to je skutecne k tematu

- houpavost sice udajne nema nic spolecneho s pohodlim, ale ze je to pro radu lidi krajne nepohodlne, to je jedno

 

Chapu to dobre?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...