Přejít na obsah

CITIGO - paket pro špatné cesty


Sir_Jarek

Doporučené příspěvky

Ahoj, máte někdo zkušenost s paketem pro špatné cesty u Citiga? Nebo alespoň podrobnější informaci, než že je podvozek o 15mm vyšší?

 

Tedy třeba tuhost odpružení, nějaká dodatečná zakrytování spodku (šikly by se třeba zadní plast-podběhy), změna lakování spodku apod. - prostě cokoli. Pokud jsou to jen delší brka, pak je příplatek 4100,-Kč docela nářez... Jinak jsem si všiml v ceníku, že u základní verze Active je cena dokonce 10100,-Kč z čehož nepřímo plyne, že vyšší výbavy mají něco, co Active nemá, ale dávají to tam s paketem pro špatné cesty (a posilovač, jak tvrdí konfigurátor, to neni, ten mají všechny modely i Active).

 

Ptal jsem se prodejce, paní napsala mejla do výroby, ale zatím jí nikdo neodpověděl...

Editováno: , autor: Sir_Jarek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A dvě asi karbonový lišty v oblasti pode dveřmi. Jsou nejnižším bodem a nejsou nikde vidět žádný dráty, trubičky, hadičky ... A taky ve stejné úrovni je ten kousek černýho plastu v předním nárazníku.

V zatáčce se auto méně naklání než to bez paketu a po projetí nerovnosti se tak moc nehoupe. Paket hodnotím víc než kladně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže ten paket přímo osobně máš? Měl jsi tedy možnost porovnat auto s paketem i bez paketu...

 

Ty karbonový lišty jsou někde u lemu prahů (to má dcerky SWIFT), nebo víc ke středu? - někde jsem na Citigu viděl zakrytí takových těch silných nosníků tvaru položeného "J" v přední části podlahy, směrem dozadu se zužují - má je i moje Fabie.

 

No, nasadils mi brouka do hlavy... :kol-140: ...chtěl jsem zjistit, že "je to k ničemu" a ušetřit 4 litry  :kol-48: ...

 

Jinak mi přišla ofiko odpověď od prodejce:

 

 

Vozy ŠKODA Citigo je možné pořídit v rámci Sport paketu se sportovním podvozkem a sníženou
světlou výškou nebo s tzv. malým paketem pro špatné cesty, který naopak světlou výšku zvětšuje.
Použitím odlišných tlumičů pérování bude vůz se sportovním podvozkem posazen o 15 mm
níže, což se projeví na sníženém těžišti a tomu odpovídajících jízdních vlastnostech. Ty jsou dále
podpořeny tužšími pružinami na zadní nápravě a také tužším stabilizátorem na přední nápravě.

 

S malým paketem pro špatné cesty je vůz vybaven spodním krytem motoru z plastu vyztuženým
skelnými vlákny
a také sadou upravených pružin a tlumičů pérování. Díky nim pak je světlá výška
vozu větší o 15 mm, které přijdou vhod i ve městě, například při čelním parkování u vysokého
obrubníku.

 

Pokud se "terénní" Cíťa i míň naklání, vypadá to i na tužší stabilizátor i u něj...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přišla Ti odpověď a tam máš napsáno, že u sportovního podvozku je tužší stabilizátor a u paketu pro špatné cesty to není napsáno.

Dle ETKY mr2016

přední náprava: pružin 9 druhů, dorazy 2 druhy (63mm pro G01,02,06 a 53mm pro G03), tlumič 2 druhy (1S0413031B a C)

stabilizátor 1 druh (18mm)

zadní náprava: pružin 10 druhů, dorazy 2 druhy (122mm a 123mm), tlumič 3 druhy (C+D a pro sportovní podvozek E)

paket špatné cesty: 4 druhy pružin, tlumič (1S0513025F), dorazy 2 druhy (122mm a 123mm)

 

a ještě sportovní podvozek a Greentech je snížen o 15 mm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když to tu tak čtu, tak mne zaujal ten dekl pod motor Citiga.... Když jsem se potom pídil cca rok zpátky, tak jsem bohužel nic nenašel (našel jsem pouze nějaký neoriginál plech pod motor za 5000,- :-/). Nemáte náhodou někdo info o tomto díle (číslo, cena) ? Díky moc :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...