Přejít na obsah

Výměna reproduktorů


Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Pro normální poslech si nech to, co výrobce zamontoval. Fabia vůbec nehraje špatně. Pokud chceš investovat do lepších reproduktorů a do vytlumení, pak silně doporučuji sub a zesilovač/zesilovače, dostaneš se na úplně jinou úroveň, o normálním poslechu nemůže být řeč. Věř mi, v předchozím autě jsem měl velmi solidní audio a kdykoli jsem přesedlal do auta se sériovou hudbou, byl to jako nebe a dudy.

PS - Problém asi ale bude připojení aparatury ke stávajícímu "rádiu" Fabky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

CharlieCh: K čemu ti bude subwoofer + zesilovač atd když normálně to nevyužiješ a při hlasitosti kterou poslouchaj lidi rádio by byl rozdíl v subwooferu a bez jen dunění navíc... Ten rozdíl jak píšeš mezi autem se seriovejma repro a tim kde je navíc zesilovač a lepší repro je právě hlavně v těch repro.

Editováno: , autor: kkaktus_Baxton
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravím! Rád bych obohatil toto fórum mým příspěvkem a především zkušeností s výměnou repro u Škoda Fabia III. Jelikož rád poslouchám hudbu, málo který OEM zvuk mi vyhoví... Fabia 3 mi moc neučarovala, plochý zvuk bez kresby a ne příliš příjemné výšky. Zainvestoval jsem tedy do Gladen řady RS + kompletní vytlumení dveří ( jsou hnané přes externí zesilovač taktéž od Gladenu) a to vše doplnil naprosto famózním subwooferem od značky Audiobahn. To vše bez rozdělávání rádia... postačí tzv. high/low adaptér signálu, který si vytáhnete kupříkladu z předků. Subwoofer je vytažený ze zadních reproduktorů. Při zapnutí škoda surround  zažívám pokaždé doslova hudební orgie! Můžu jenom a jenom doporučit! :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...

Fader je regulace dopředu a dozadu. Balance je vlevo a vpravo. Příprava pro zadní repro v autě není. A to jak vevnitř ani ve dveřích.

Reproduktory vpředu i vzadu mají 165 mm. Dozadu jsem koupil  Mac Audio Mac Mobil Street 16.2 a k tomu kroužky z MDF pro zvýšení výšky. Origo už jsou v plechu co má potřebnou výšku. Repro i kroužky jsem včetně montáže koupil u Brně u Ahifi. Měl jsem i z HT dělenou kabeláž pro sloupek B, řízením osudu mi to nenamontovali a mám kabel v B sloupku nedělený. 

Celá sranda za cca 2800. Za ten Fader si autorizáku vzali 290.

Hrajeto fakt dobře. Ty zadní dopředu moc nehrají, jak jsou hodně dole schované za předním sedadlem. Zvukově ale vyplní prostor.

Toto je moje verze 1. Až mě to omrzí dá se zkusit repro např, Gladen. Obří magnet a 3ohm tedy větší zatižitelnost a vytlumit dveře.

Při ilustraci pár fotek.  Repro kabel patří na svorky 27 a 28 v Bsloupku.

 

post-13005-0-49042200-1465224737_thumb.j

post-13005-0-31037400-1465224792_thumb.j

post-13005-0-30022700-1465224817_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, taky se chystám vyměnit repro, myslel jsem že jen vyměním výšky a dám Gladeny, ale když už bude dole tapec, tak hodím MDF a dám Gladen i středobas plus udělám i vytlumení. Až podsaď to mám vymyšlený, ale nevím co že zadkem, pořád se nemůžu rozhodnout jestli dát jen středobasy jak jsou teď nebo dát koaxiály, samozřejmě taky od Gladenu, pořád se mi honí hlavou jestli by ty výšky navíc i vzadu nebyly lepší, když je to dole tak utopený. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Díky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna včera jsem byl pořídit repro + tlumení do předních dveří ... taky přemýšlím jestli dozadu dát jen ty repro zepředu protože ty vzadu hrajou dost hrozně i proti těm co jsou v předu od výroby ale ty repro vzadu vlastně nepouštím, mám je ztlumené v nastavení a když nebudou vzadu stejně kvalitní repro jako ve předu tak to bude zvuk jen kazit takže asi zadní zatím nebudu řešit a nechám je ztišené ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Většina lidí ten zvuk až tak neřeší .. pokud to hraje basy a vejšky tak si myslí že zvuk je ok a není potřeba nic řešit. Takže já určitě nebudu utrácet několik tisícovek za to aby pasažér který bude sedět vzadu (většinou stejně jezdím sám nebo ve dvou) měl lepší zvuk což 90% lidí stejně neocení. Kdybych to řešit chtěl a nešlo mi o peníze tak bych dal dozadu spíš komponentní a stejný jako dopředu než koaxiály protože si myslím že je lepší když ty výšky hrají odněkud blíž uchu, u těch nižších frekvencí na tom už tolik nezáleží .. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK, počkám ještě co mi odpoví zítra z AHIFI a pak to nějak rozseknu

 

Takže dozadu mi doporučili nakonec místo jen středobasů koaxiály (taky RS od Gladenu), tak jsem to tak i objednal, až to tam dám tak poreferuju jestli to za to stálo:rolleyes:

Editováno: , autor: cz pida
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chci to dělat o víkendu, tak pak dám vědět.....jinak sundat tapec jde docela dobře, už jsem to zkoušel, drží to ale mnohem víc než u F2 podlě mě. Jinak mámn zkušenost, z minlého auta, že když vyndáš tapec několikrát po sobě, tak je lepší vyměnit příchytky výplně dveří http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/5j0867276-prichytka-vyplne-dveri-oe-5739.html zas taková investice to není a drží to pak opět jako z výroby

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fajn, takže se jen rozecvakne to madlo, za ním jsou nějaký šroubky, pak zespodu se pootočí pojistka o 90° a za mřížkou na výškový reproduktor je šroub. Potom už by mělo stačit jen něčím placatým "zadloubat" ze strany a vycvaknout tapec ... Ještě musím pořídit šroubky kterýma přišroubuju ty reproduktory. V balení byli jen samořezy. Nevíš co bude potřeba na výměnu výškových repro ? Vejdou se místo původních nebo se ten úchyt bude muset nějak předělat ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty vejšky nevim, ale ve dvojkový F jsem je tam nastrčil a přichytil pak tavnou pistolí....lepší řešení asi není. Jinak jsem koupil i adaptéry ke konektoru a ty se pak musí hodit u koncernovejch aut obráceně když měníš origo repro  za jiný,  vlastně se jen otočí konektor a zasune. Tedy na pozici + bude - a naopak, ale to asi víš. Jinak ty samořezy když si to předvrtáš, do MDF podložky nebudou problém, horší je MDF přidělat do dveří,  to řeším nastrkávací maticí jako se dává třeba do plastovejch podběhů, kterou pak skrz MDF a dveře prošroubuju taky klidně samořezkou

 

 

Editováno: , autor: cz pida
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Výměna reproduktorů

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...