Přejít na obsah

Výměna reproduktorů


Doporučené příspěvky

tady ale odpověď už je http://www.ahifi.cz/tlumici-material-stp-anticor-l-1-8-mm.html#komentare a poté co jsem si psal s P. Šudákem k tomu časem připíšou i nějakej svůj názor do té jejich poradny.

je ale jasný že jako že oni potřebují prodávat svoje služby a zboží, tak budou tvrdit svoje a naopak škoda, která se zase potřebuje chránit, bude tvrdit opak, kdyby náhodo se něco stalo

 

Editováno: , autor: cz pida
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V pripade nehody s nedej boze nejakymi nasledky by z toho mohl byt byt docela zajimavej soudni spor. 

Osobne bych si vsadil na ŠA jako vyrobce vozu. 

Opet pouze z laickeho pohledu - i dvere maji nejakym zpusobem definovanou/propocitanou deformaci tak, aby ochranily posadku co mozna nejvic a podle toho bude i zkalibrovane narazove cidlo. Kdyz se do struktury dveri nalepi nejaky tlumici material, nutne musi pripadnou deformaci dveri a tim i reakci cidla ovlivnit. Otazkou zustava, jak moc a jak velky vliv by oboji melo na faktickou ochranu posadky. Myslim, ze tohle muze zodpovedet pouze nekdo z technickeho vyvoje ŠA. Takze kdo taha za delsi konec provazu? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

kkaktus_Baxton: Ani nemluv to se nedá poslouchat měl jsem to na plné ku.. a hrálo to jak bych si pustil mp3 v mobilu a to by to možná přeřvalo. Basy vůbec nešli a pak po cca 10-15 min se to rozjelo. Za měsíc Leden to asi 5x to nehrálo. Mám ještě FI a nikdy jsem se s tím nesetkal že by repraky nefungovali nebo chraptěli a jsou pořád původní a to jí mám už přes 12 let. Na jedničkové řady fakt nedám dopustit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No taky jsem si říkal jestli tam nebude nějaká ochrana, ale to by to dělalo všem, kolega má taky F3 hatchback a v pohodě a to nemá garáž. Tak podle čeho to vyhodnocuje že je ve dveřích mínus nebo plus, jedině co mě napadá tak čidlo klimatizace ale pochybují že čidlo klimatizace může vědět kolik stupňů je ve dveří že po 15 minutách pustí basy a hlasitost. No v pondělí jedu do servisu tak se o tom zmíním a uvidím co na to odbornici řeknou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To tady čtu čím dál tím větší hlody co vám odpovídaji na tom infu :D co tam teda potom dělají? Řeknou vám jaké počasí je aktuálně v Boleslavi? Asi je to zase ten trend převádět tyto služby na externí agentury neschopnylch studentů.

Pokud je to SW tak tam prostě je tisíc proměnných třeba jako aktivace S/S kdy to někdy nezapne ikdyž je motor dávno zahřátý a jindy zas to vypne v -10 a motor studený..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobne si myslim, ze se kolegum z MB (ev. WOBu) pripisuje az prilisna uvedomelost. Podle meho (nicim nepodlozeneho) nazoru je to proste a jednoduse vysledek mrazu a neschopnosti pouzitych reproduktoru za techto podminek řádně hrat.

Pokud se mylim, budu za to jen rad, ale chtelo by to ziskat overenou informaci a ne jen dohady.

 

BTW, infolinka - ja bych nebyl zas az tak kriticky. Aby mohli zodpovedet veskere dotazy, ktere jim stavajici ci budouci majitele vsech modelu Skodovky pošlou (temata financni/produktova/technicka/dodaci lhuty/vyroba atd., atd.), museli by na tom druhem konci byt superodbornici. To proste neni mozne, nicmene zpusob komunikace by mel byt na urovni a vzdy alespon napomocen v nasmerovani k ziskani odpovedi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, zítra už jede auto do servisu co se týče těch reproduktoru, ale nejdříve to budu vědět ve čtvrtek. Údajně podobnou situaci to měl jeden klient ale u OIII a měnili tam jen přední reproduktory zadní byli v pořádku, tak uvidím co mi řeknou v ten čtvrtek pak tu hodím info.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby to někdo potřeboval jako já: 

při dodělání zadních repro, které nejsou z výroby, je nutno, aby byla zobrazena volba FADER v menu rádia, toto se stane následným kódováním:

Modul 5F

Coding 07

Long coding helper (calculator)

Bit 6

nastavit na volbu 6 repro z původních 4 repro

Poté se v rádiu objeví místo volby balance volba fader

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 7 měsíců později...

Mám doma takéto repro Pioneer, otázka, má cenu uvažovať o tom, žeby som ich šupol do zadu namiesto originálov? Tie, čo som prečítal diskusie, hrajú na svoju triedu slušne, no nevyznám sa v tom, a neviem, či by tie moje boli nejakým prínosom. Určite by som o ničom takom neuvažoval, ale tieto sa mi váľajú nevyužité doma, tak či sa ich zbavovať, alebo ponechať na prípadnú výmenu... Ani rozmerovo neviem, či by sedeli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Můj laickej dotaz:

Našel jsem v garáži repro Rodek RC165RP. Byly tenkrát určený na montáž do OI.

Má to být komponentní sada, ale já mám jenom ty středobasy. Jsou to starší, ale asi "nelevné" repro. 

Mají nízkou zástavbovou výšku a je na nich napsáno 100W 4Ohm. Průměrem by měly odpovídat.

Je možné jednoduše vyměnit OEM středobasy za ty Rodeky? Má to smysl?

Vycházím z toho, že cokoli bude lepší než OEM plasťáky. Jak výměnu provést? Můžu nechat zatím stávající (plastové) podložky? Jak je to s kabelovou redukcí?

Taky bych je mohl třeba dát dozadu, namísto těch šumítek. Nevím, ale je líto je nevyužít. Mám Bolero.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Výměna reproduktorů

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...