Přejít na obsah

Výměna reproduktorů


Doporučené příspěvky

no dozadu určitě ne, ty co máš z výroby hrajou plný pásmo a ty bys tam dal jen středobas...po pravdě ten typ co píšeš vůbec neznám a nikde jsem ani nic o nich nenašel.

Tak či tak dozadu nemá smysl cokoli dávat a do předků když už něco, tak něco na 3ohmech abys trochu zvýšil citlivost a výkon OEM rádia co máš+ vytlumit dveře, pak to smysl má, ale zadek (a to platí ještě víc pro O3 bez SS) je nesmysl.....v F3 mám Gladen  předek Gladen M 165 V2 + zadek Gladen RC 165 a  v O3 MB Quart QS165 předek i zadek....oboje jedou  na ohmech a předky se o hodně zlepšily...zadky ale na zbytečný, v F3 to dělá nějaký pseudosurround a jiank to vzadu jen tak ševelí a u O3 s BOLEREM je to ještě horší, tam dozadu jde jedno s jakým kódováním tak 30%  síly signálu jako dopředu......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem o nich zjistil, že Rodek USA, už neexistuje, dělali ale prý špičkové systémy. Materiál membrány je "kompozit skleněného vlákna". Citlivost 88dB.

To ale nevím co je za parametr:mellow:.

 

rodek-rc-134-rp.jpg  doplněno: Škoda surround a virtual SW. Jestli to na věci něco nemění?

Editováno: , autor: Galaxy64
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dozadu bych to nedával, dopředu by to asi lepší bylo, ale když už tak společně i s výškáčem s pokud možno plnohodnotnou výhybkou, protože ten origo má jen takovej malej kondík. To by ti poradili něco podle parametrů z repráku v nějakým eshopu na muziku do auta..počítej ale že to mát min 1 000kč navíc + MDF podložku + redukce k zapojení, kdy v F3 máš + a - obráceně...ale jak jsem psal, aby to mělo nějaký znatelný efekt, chtělo by to něco na 3ohmech a tohle budou nejspíš 4ohmy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

všude se píše že je to středobas, ale pokud si to ještě pamatuju tak je to širokopásmovej reprák a jde do něj z rádia plné pásmo.....než tam dávat nějakej starej reprák což ani nevim co je zač, dal bych teda už nějakej koaxiál ať to hraje i výšky, ale po vlastní zkušenosti bych to nechal jak to je...Fabie nehraje v základu až zas tak špatně.....jediný co bych udělal dneska, je že bych vyměnil výšky, ty jsou ve škodě špatný v každým autě

Editováno: , autor: cz pida
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Ahojte jen drobna konzultace.

Obcas mi nehraje repro u ridice, objevi se i jako chyba v diagnostice, nechcu odparat konec origo radia.

Staci tutknout do dveri nebo dat vetsi hlasitost a uz se chytne.

Az bude tepleji chystam se dvere zozebrat.

Zatim doufam ze to bude konektorem, ale prej muze byt problem i v reparku.

To by jedine musel byt utrzeny drat s toho konektoru primo k civce repraku.

Nereseil to nekdo, chapu spravne ze predni hloubkac je nytovanej?

Dík

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Návštěvník

Po přečtení celého tématu mi to nedá, abych k tomu něco nenapsal..... Jsou tu napsány názory jako: na svoji třídu hraje dobře, nebo Fabie nehraje v základu až zas tak špatně…. Můj názor je, že Fábie hraje hodně špatně a to naprosto ve všech konfiguracích. Použité levné reproduktory a absence jakékoliv výhybky, kromě jednoho kondenzátoru na výškovém reproduktoru je do nebe volající ostuda. A co se týká samotného autorádia, tak je asi hloupost ho k vůli konektivitě s autem měnit, ale Alpine nebo Pioneer za dva tisíce hraje líp. Ve své Octávii mám už několik let k plné spokojenosti komponentní reproduktory Alpine SPR 17S a když si žena před měsícem přivezla novou trojkovou Fabii, tak první co bylo, tak mě poslala do auta nastavit rádio, protože má hrozný zvuk, takže mě čeká i výměna repro ve Fábce. Asi jí tam dám o něco levnější Alpine SPG 17CS, které jsem nedávno slyšel a zvuk byl docela dobrý. Jenom mi přijde divné, že když to, že ten zvuk špatný pozná i moje žena, tak že to neslyší i odborníci ve Škodovce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@cindyJe to věc názoru, pokud jsi ty i manželka zvyklí na určitý komfort, změna k hošímu je hned znát. Já si do auta nechodím poslechnout nějakou symfonii a jediné co poslouchám je FM na co je jiných repro škoda. A jsem stejného názoru, že origo repro je dostačující. 

 

Jsou tu napsány názory jako: na svoji třídu hraje dobře, nebo Fabie nehraje v základu až zas tak špatně…. Můj názor je, že Fábie hraje hodně špatně a to naprostove všech konfiguracích.

 

A máš tedy porovnání v rámci celé třídy kam Fabie patří? Zmiňuješ pouze svoji Octavii s měněnými komponenty.. 

Pokud máš pocit, že Fabie hraje tragicky a vyměníš repro, pak je vše v pořádku a jsi ve správném tématu. Názor že jsou ostatní hluší sem moc nepatří. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to ako so svetlom...každý vníma jednotlivé podnety rôzne. jednému kamošovi LED v predných svetlách vadili, doslova. a ďalším 9-tim vôbec, dokonca si to vychvaľujú. to isté i repro. závisí aj od nastavení. je otázne či to skúšaš na Blues alebo na Bolero, na akom zdroji hudby, v akej hlasitosti, či v akej vonkajšej teplote. ani si neuviedlo typ rádia, či má vôbec zadné reproduktory a hneď sa ti zdá, že to hraje hrozne. počul som už aj názory, že "obyčajný" Swing hraje lepšie ako vyššie Bolero. nezabudni si ešte skontrolovať Skoda Surround a Virtual Subwoofer. na niektoré štýly hudby sa nehodia, inde áno...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
před 2 hodinami, wirer napsal:

je to ako so svetlom...každý vníma jednotlivé podnety rôzne. jednému kamošovi LED v predných svetlách vadili, doslova. a ďalším 9-tim vôbec, dokonca si to vychvaľujú. to isté i repro. závisí aj od nastavení. je otázne či to skúšaš na Blues alebo na Bolero, na akom zdroji hudby, v akej hlasitosti, či v akej vonkajšej teplote. ani si neuviedlo typ rádia, či má vôbec zadné reproduktory a hneď sa ti zdá, že to hraje hrozne. počul som už aj názory, že "obyčajný" Swing hraje lepšie ako vyššie Bolero. nezabudni si ešte skontrolovať Skoda Surround a Virtual Subwoofer. na niektoré štýly hudby sa nehodia, inde áno...

Věř, že to není o nastavení :-). Slaboproudou elektronikou se živím už třicet let a do zvukové techniky fušuju ještě déle.

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
před 4 hodinami, MilanHos napsal:

Názor že jsou ostatní hluší sem moc nepatří. 

Doufal jsem, že pokud sem někdo napíše nějaký názor, tak mu můžu oponovat, pokud s tím nesouhlasím. Nevěděl jsem, že se to zde nesmí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@cindynázor jsi vyjádřil už tím, že tobě se ten zvuk v dané kategorii Fabie zdá být tragický(ikdyž teda nesrovnáváš s žádným jiným autem této kategorie). To že nechápeš a myslíš si, že ostatní jsou hned neschopní, když to “slyší” jinak je tak nějak navíc. 

Pokud jsi chlápek z fochu tak je jasné, že máš nadstandartní požadavky, my máme standartní požadavky. Pořát ale tvrdíme v že v rámci kategorie kam Fabie spadá je zvuk dostatečný. Musíš srovnávat srovnatelné.

 

A rozhodně pokud tomu rozumíš tak budeme rádi když se potom podělíš co jsi nakonec zvolil a jak úprava dopadla a hlavně jestli se dá z Fabie dostat i s originálním rádiem lepší výstup. Od toho bych tě nerad odradil, protože fundovaných příspěvků není nikdy dost. ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
před 3 hodinami, Martab napsal:

A jaké auto v kategorii Fábie má lepší ozvučení v sérii? Popřípadě mohl by ses pak podělit jak vypadá ta "oprava" ozvučení Fábie, docela by mne to zajímalo :)

Myslím, že jsem nikdy nepsal jaké reproduktory mají jiné auta ve stejné kategorii. Můžu jen napsat, že mě zaujal dobrý zvuk i v nižší kategorii Audi (A3), ale jestli to bylo sériové ozvučení, to fakt nevím.  Vyměnit komponentní reproduktory do předních dveří není nic světoborného :-).  Ty, které montuje do aut ŠA nejsou opravdu nic moc. Ale přijde mi, že podle těch uvozovek a smajlíku je tvoje odpověď spíše myšlena ironicky. Ber to prostě jenom tak, že přesto se Tobě zdá ozvučení trojkové Fabie dokonalé, byť třeba jenom ve své kategorii, tomu, kdo má  o malinko větší nároky, než aby mu na rádiu barevně blikaly obrázky se to tak jevit nemusí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@cindy Má odpověď nebyla myšlena nijak ironicky vůči tobě (resp. ano, ironie tam byla v tom slově oprava, protože to má blíže k přestavbě, to co tam je teď se asi nijak opravit nedá, SW to nezmění, problém je v HW). Já se svým hudebním hluchem nijak netajím, proto mne právě zajímá, kde se vyskytuje něco lepšího (protože já ikdybych v tom jel, tak to nejspíš nepoznám). Je mi jasné, že výměna repro je celkem jednoduchá, spíš mne zajímalo, zda budeš nějak řešit tu výhybku atd. jak jsi psal. A taky výměna za jaké repro (něco jsi nakousnul, tak spíš potom výsledek), na trhu je spousta variant a tak mne upřímně zajímá, co by volil člověk co se v tom orientuje a jaký je pak výsledek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
před 3 hodinami, MilanHos napsal:

@cindynázor jsi vyjádřil už tím, že tobě se ten zvuk v dané kategorii Fabie zdá být tragický(ikdyž teda nesrovnáváš s žádným jiným autem této kategorie). To že nechápeš a myslíš si, že ostatní jsou hned neschopní, když to “slyší” jinak je tak nějak navíc. 

Pokud jsi chlápek z fochu tak je jasné, že máš nadstandartní požadavky, my máme standartní požadavky. Pořát ale tvrdíme v že v rámci kategorie kam Fabie spadá je zvuk dostatečný. Musíš srovnávat srovnatelné.

 

A rozhodně pokud tomu rozumíš tak budeme rádi když se potom podělíš co jsi nakonec zvolil a jak úprava dopadla a hlavně jestli se dá z Fabie dostat i s originálním rádiem lepší výstup. Od toho bych tě nerad odradil, protože fundovaných příspěvků není nikdy dost. ?

Ale já nepsal, že ostatní jsou neschopní. Psal jsem: "Jenom mi přijde divné, že když to, že ten zvuk špatný pozná i moje žena, tak že to neslyší i odborníci ve Škodovce. " Na jaře budu ve Fábii mé ženy reproduktory měnit, pokud o to bude zájem, tak sem můžu dát pár fotek.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
před 1 minutou, Martab napsal:

@cindy Má odpověď nebyla myšlena nijak ironicky vůči tobě (resp. ano, ironie tam byla v tom slově oprava, protože to má blíže k přestavbě, to co tam je teď se asi nijak opravit nedá, SW to nezmění, problém je v HW). Já se svým hudebním hluchem nijak netajím, proto mne právě zajímá, kde se vyskytuje něco lepšího (protože já ikdybych v tom jel, tak to nejspíš nepoznám). Je mi jasné, že výměna repro je celkem jednoduchá, spíš mne zajímalo, zda budeš nějak řešit tu výhybku atd. jak jsi psal. A taky výměna za jaké repro (něco jsi nakousnul, tak spíš potom výsledek), na trhu je spousta variant a tak mne upřímně zajímá, co by volil člověk co se v tom orientuje a jaký je pak výsledek.

Je jasné, že pokud někomu stačí nějaké přenosné rádio doma, nebude mít ani větší nároky ani na ozvučení v autě. A v žádném případě nechci nijak urážet nikoho, komu seriové ozvučení ve fabii stačí. Každý má jiné priority. Pro mě zase auto v "plné palbě" a nacpané elektronikou znamená jen vyšší pravděpodobnost, že se brzy něco posere. Nic víc ? .  U komponentních reproduktorů bývají výhybky většinou součástí sady. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, cindy napsal:

Myslím, že jsem nikdy nepsal jaké reproduktory mají jiné auta ve stejné kategorii. Můžu jen napsat, že mě zaujal dobrý zvuk i v nižší kategorii Audi (A3), ale jestli to bylo sériové ozvučení, to fakt nevím.

A to je právě ten jediný problém co řeším. Spochybnil jsi tvrzení, že Fabie na svoji kategorii hraje dobře. Ale přitom nemáš srovnání s jinýma autama stejné kategorie, takže to nemáš jak spochybnit.

To že hraje F3 obecně špatně je asi pravda, ale v autě jsem zatím nic než original komponenty nikdy neměl, takže v tomto zase já nemám porovnání. Ale pokud jsem pustil něco ze Spotify tak to na můj vkus hrálo dobře(vůbec netvrdím že perfektně). A to teda pokud vezmu kvalitu spotify, tak pokud bych pustil něco přes flešku kvalitnějšího tak bych byl ještě více spokojený. Možná by si spíš F3 zasloužila lepší odhlučnění dveří a nějak zamezit vibrace. Já bych samozřejmě kvalitnější hudbu více než ocenil, ale jak jsem již zmínil poslouchám v autě na 90% jen FM což je kvalita hrozná a 10% spotify a to taky nemá nijak extra kvalitní přednes ikdyž je kvalita nastavená na maximum. 

 

Ještě by bodlo zde zmínit aktuální HW co ve Fábii manželka má. Jaké rádio a kolik reproduktorů. Pokud má pouze přední repro tak bych při přestavbě dal rovnou i zadní. A ještě pro úplnost co vlastně žena poslouchá v autě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Už nejméně rok přemýšlím o výměně repro a pořád mne trápí nejistota.

1. Ta MDF podložka, neshnije a nebude to problém do budoucna?

2. Tlumení dveří - nenasákne časem vlhkostí a hnilobou? Dle marketingových materiálů ne, ale věřte jim.

 

Jsou nějaké dlouhodobější zkušenosti?

Nebo se toho nemám bát. Mám pořád záruku, už 2 roky z 5.

 

Editováno: , autor: noaid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Myslím, že kdybys to tlumení viděl naživo, nebudeš mít žádnou nejistotu. Je to samolepící bitumelový (takový měkčený asfalt) plát potažený hliníkovou folií. Nasáknout tam opravdu nemá co ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Výměna reproduktorů

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...