Přejít na obsah

Výměna reproduktorů


Doporučené příspěvky

Super, tyhle repro jsem si chtěl taky pořídit ale nějak když jsem k tomu připočítal to tlumení atd tak už to bylo nějak víc peněz než bych za to teď mohl dát, tak jsem pořídil http://www.ahifi.cz/reproduktory-mac-audio-performance-x-2-16.html + tlumení takže ten zvuk by měl bejt taky o hodně lepší než je teď. Jinak si myslím, že ten virtual subwoofer ani surround to určitě nezlepší, spíš zhorší ale i na to základní nastavení to bude hrát asi už tak, že to nebude potřeba dál řešit ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes jsem stihl vyměnit repro a vytlumit oboje přední dveře. Zvuk je mnohem lepší, konečně hudba zní jak má :)  a to se reproduktory mají ještě několik hodin rozehrávat.  Nejhůř šlo sundání krytu madla, a pak sundání tapecu a nacvaknutí tapecu zpátky ... (při páčení tapecu jsem zlomil vařečku :D ) Ten kryt madla jde taky dost blbě a musí se to rvát  silou ale zároveň se  ten plast jednoduše omačká ve spojích  takže to nejde jen tak vypáčit šroubovákem, to by pak vypadalo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já zase naopak udělal oboje zadní dveře...s úklidem necelý 3 hoďky, nejvíc jsem se zasekal na úpravě tapecu (asi to není úplně třeba, ale po zkušenostech  z F2 jsem odříznul všechno  by mohlo vibrovat) a na úpravě adaptérů od novejch repráků, kvůli opačné polaritě  ....by je taky mohli na Ahifi prodávat jedny jak jsou a jedny prohozený + a -  :-)

Oproti F2 madlo drží fakt mnohem víc, ale  jinak jde všechno dobře.

Dole pár fotek

Předek udělám nějak v týdnu snad

20160806_160755.jpg20160806_163217.jpg20160806_180941.jpg20160806_181848.jpg20160806_182423.jpg20160806_183349.jpg

20160806_182419.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

teď mě napadlo, že v předních dveřích je senzor bočního nárazu airbagu, nebude to tlumení  dveří tomu pak  nějak vadit ?

Asi se tim škodovka jen sichruje, ale trochu mě vylekalo tohle co píšou v DP....

Schránka01.png

Editováno: , autor: cz pida
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě je to čidlo z  vnitřní strany mezi plechama v prostoru kde je okno. Tam jsem lepil jen jeden plát tlumící prostorem po vyndání toho černýho deklu a ten se tam pak nazpátek zacvaknul zase dobře , reproduktor je tam taky zamontovaný tak že je utěsněný takže by problém být neměl ale je jasný že se sichrujou, možná by stačilo jen vyndat nějakou z těch černejch gumovejch krytek a mohl by být problém... Řekl bych že tapec na ty dveře nijak těsně nedosedá ani z výroby takže o prostor pod tapecem určitě nejde...

DSC_1021[1].JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo, taky myslím....v předních dveřích je to přímo uprostřed vidět na fotce, (žlutá svorkovnice)....čili tu při tlumení vynechám a ve dveřích tlumím pouze za reprákem, čili by neměl být problém.

U zadních dveří jsem ten senzor ale nikde neviděl....tam bude asi přidělaný jinak...tak snad to bude ok:-)

20160806_160755.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty čidla budou tlakový. Při bum zboku buď tlakem vzduchu jak se zmenší prostor nebo až dotykem. Proto když mě přemlouvali na tlumeni tak jsem do toho nešel. Jednak záruka a potom aby při pořádném duc duc při tlakovém principu se nepráskl  bag u hlavy a na sedadle. Nechat svorkovnici volno a voblemtat čidlo nic moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ono je to těžký....tlumí podle mě všechny nový auta když mění repro a ty maj čidla taky a kdyby byl nějakej hromadnej problém , tak to dělat přestanou si myslím. Na druhou stranu ve služební Octavii kolegovi nedávno bouchnul boční airbag sám od sebe při nastartování a neměl žádný tlumení ani jiný repro.

Já osobně dávám tlumení jen přímo za repro a STP by když se vynechá okolí čidla nemělo vadit si myslím.

Ohledně záruky je to asi jedno, v DP píšou že se nemaj ani domontovávat repro, čili jestli už to i trochu vytlumím  je asi tak nějak jedno......a ono repro jak je teď bez tlumení si mysím že duní co těch dveří taky dost, takže snad to bude OK

 

 

Jinak se omlouvám za mystifikaci , v zadních dveřích senzor není, je vzadu v kufru na boku, na tom obrázku to trochu zkresluje

Editováno: , autor: cz pida
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Ahifi a podobnejch firmách nejen v čr už vytlumili a vyměnili repro asi v hodně autech a nikdy jsem neslyšel že by byl problém. Když to vezmu logicky tak je jasné že se automobilka sichruje a píše že se nesmí dělat úpravy protože když by to někdo udělal blbě a netěsnilo by to tak by pak tlakové čidlo určitě nemuselo reagovat ale pokud vyměním repro a to nové je tam našroubované zase natěsno, nalepím tlumení které nezasahuje do elektroniky ani do čidla tak nevím co by tam mělo být jinak aby čidlo nereagovalo při nárazu. Ty firmy co to montují by si taky nevzali na triko kdyby kvůli nevybouchlému bočnímu airbagu při nehodě mělo dojít k něčemu horšímu pro posádku ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jak se programujou já třeba vůbec netuším,  ale svym selskym rozumem si zase říkám, že výměna repro za repro nemůže vadit, je to kus za kus a i origo repro basuje a duní tak , že to na vliv nemůže mít vliv. To vytlumení už může třeba trochu problém být, ale když netuším jak čidlo přesně funguje, tak to nedokážu posoudit.

 

CO ale momentálně řešim je, že zadky prostě nebasujou jako předky bez toho abych zapnul škoda surround (jedno jestli s virt. sub. nebo bez).....bze roho to basuje mnohem míň než předek, středy a výšky mají zvuk super čistej a kvalitní, basy jsou kvalitní taky, ale slabý. Jakmile se zapne ten surround, tak to basuje vzadu jako vepředu.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem psal v SZ tak to je jasný problém radia. Pokud to nejde nastavit v základních nastaveních a jde to v surr. tak je to v SW radia. Prostě zvukový procesor je ve standardu nastavený na víc dopředu. U surr. to mele do všech stejně. Normální autoradio je prostě 4x stejně. Takže bych hledal cestu se dostat do radia po sběrnici a hledal tam možná nastavení. Když tímto způsobem umí zablokovat funkci Fader tak je tam třeba i jiné nastavení. Možná by někdo mohl najít jak zapnout surr. když není z továrny.

A naprostý souhlas s Maverickem

Editováno: , autor: mpiotrovsky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo bude to  100% rádiem, dneska jsme o tom četl na jednom cizím fóru. Ono to takhle hraje super i tak, jen prostě jak jsem na to narazil, tak mě spíš zajímalo proč to tak je, než že by to byl nějakej problém.

Ohledně toho dokódování  surroundu máš asi pravdu, třeba se k tomu vyjádří někdo jako Ferda25 nebo někdo jiný kdo by to mohl vědět.

No a k čidlu ve dveřích...už mám vytlumeno a repro přehozeno, takže je to stejně jedno....můj názor je, že kdyby to vadilo, žádná firma zabývající se těmahle úpravama by si to nevzala na triko, ale je to jen moje domněnka. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to sice jo, ale je to trochu něco jiného, nechat si chipnout motor nebo vykuchat filtr jde každý sáma ví co chce.
Tady když půjdeš do třeba Ahifi tak jsou to onikdo tě nabádá k tomu abys například vytlumil dveře atd a tak by to měli být oni, kdo by tě měli na případná rizika upozornit.
Normální člověk, kterýmu se nelíbí jak mu auto hraje a přijde do specializovaný firmy, nemá tušení  že někde ve dveřích  je nějakej senzor a jak funguje ( to si teda dovolím tvrdit, že přesně to neví tady nikdo, co  přesně a proč vytlumení dveří způsobí)….. mpiotrovsky má od nich namotovaný zadek a chápu –li to správně, tlumení mu bylo nabídnuto firmou což odmítl, ale to jen proto že na to měl nějaký svůj názor, většina lidí co se o nezajímá by řekla, jo tak jo, tak to udělejte a nemyslím si že by je firma na cokoli ohledně záruky upzornila. Nemá cenu tu ale polemizovat, já to mám, strach z toho nemám a jsem spokojenej že to mám udělaný jak to mám, oproti továrku je to ohromnej skok v kvalitě, na to co jsou ve dvšřích a vzadu origo repráky to bvyloženě špatně nehraje, to ne, ale jak si jednou zvykneš na vyšší kvalitu, tak tohle prostě nestačí. Komu se nechce do tlumení a nebo výměny repro a není s origo repro spokojenej, ale doporučuju minimálně vyměnit výškáče, to žádnej zásah není, je to za chvíli a už to bude samo o sobě velkej skok v klavitě.

Ohledně senzoru airbagu ve dveřích a tom jak funguje se případně může založit nový téma, ale tady bych to teda už neřešil.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Výměna reproduktorů

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...