Přejít na obsah

automaticke nastartovani motoru


mnik

Doporučené příspěvky

nevite v jakych situacich dochazi k automatickemu nastartovani motoru vyslapnutim spojky po te, co jsem motor zadusil pri jizde?

 

z 80%  motor naskoci po vymacknuti spojky a u zbytku pripadu se rozne hlaska nastartujte motor manualne, 

 

nemuzu vypozorovat zadnou souvislost - jestli je motor zahratej (sam naskocil i pri 60 C oleje , jindy odmitne i pri 90 C) , jestli mam nebo nemam zapnuty auto-stop system (ten mi teda pije krev, to je ale jiny tema) . 

 

v manualu jsem o tom nenasel zminku

 

tdi 81 kw 4x4 , zahanu resim v normalnim rezimu (tedy ne v off road mode)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vím asi co myslíš, je to bohužel problém podtáčení motoru....sjíždím kopec na 4 rychlostní stupeň a dole je vracečka plná kamínků(max. průjezd kolem 30 km/h), tj. brzdím a když to přeženeš a nepodřadíš při 40 km/h na dvojku tak to prostě při brždění samo vypne motor, protože to motor neutáhnul. Už se mi to stalo už asi 2x a jen člověk nerespektuje informaci o podřazení. Start/Stop není problém vypnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo jo tohle se mi stava casteji - holt nez se s autem zziju. jen jsem chtel pochopit ,kdy po zdechnuti staci zmacknout spojku a jede se dal, a kdy ne. zazil jsem trapnou chvilku v krizovatce , kdy motor zdechl , ja mackal spojku , nic se nedelo , auta se  stosuji vsude kolem a az pak si vsimnu te hlasky ze mam startovat manualne , clovek je pak za vola

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Dovolím si otevřít toto téma. Vzhledem k tomu, že hodně střídám auta (soukromé, služební), tak se také čas od času dostávám do situace, kdy se mi podaří Yetiho v křižovatce udusit blbě zvolenou rychlostí a prací se spojkou -  potom jako blbec šlapu na spojku a divím se proč to nastartuje a všichni okolo na mě (oprávněně) koukají jako na vola.

Nešlo by tohle automatické startování dodělat i do auta bez KESSYStartStop?

Editováno: , autor: malé zvíře
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...