Přejít na obsah

Pojištění nové Fabie


VojtěchPraha

Doporučené příspěvky

Ahoj, chci se jako budoucí majitel prvního auta zeptat ohledně pojištění, jako máte zkušenost. Mě včera nabídli primo v prodejně pojištění (i havarijní) přímo od Škody a díky tomu, že jde o první auto, tak se mi při zobrazení roční pojistné částky malém protočily oči zpět.

Prosím o vyhnutí flamu - roční částka dělala 19 300,- a sice vůbec nemám přehled, ale přijde mi to hrozně moc. Co myslíte?

Máte rady jak vyřešit pojištění? Zkušenosti? Bohužel nikdo v rodině nechce být pojistitel, takže je vše na mě (24let).

Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel, mě je 23 a znám to. U nového auta v každém případě havarijní pojištění si dej a v tomhle případě se budeš pohybovat stále kolem 15-20 tisíc za rok. Jinač výkon auta je v podstatě jedno jaký máš jde hlavně o obsah a to je 1.0 nebo 1.2, takže buď rád, že nemáš "dvoulitr".

 

Jinač pojišťovna ti může každý rok přehodnotit pojistku, takže pokud nebudeš bourat, tak ti může každý rok pojistka klesnout až o nějakých 10% se mi zdá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovolím si přispět, když jsem z oboru...

 

Povinné ručení ovlivňuje - věk držitele, místo bydliště, výkon motoru, bonusy pojistníka

Havarijní pojištění ovlivňuje - cena vozu, druh vozidla, bonusy pojistníka, spoluúčast

 

Mladí řidiči bez bonusu z města mají nejdražší pojistné... za první rok se povinné ručení může zlevnit u řidiče bez bonusů asi o 15 %... 

 

Budete-li mít dotazy, pište... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

odhaduji, že absence bonusů pojistku prodraží o +/- 3000 Kč. Zbytek jde na vrub hlavně pořizovací ceny, ze které se vypočítává havarijko. Za kolik to vlastně kupuješ? +/- 400 tis? Můžeš zkusit oslovit jiné pojišťovny a rovnou jim řekni, že to chceš za míň. Ale zásadnější úsporu od toho nečekej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ridic bez bonusu, bydliste Praha, cena vozu. Dle me ta castka odpovida. Ja mam cenu vozu o 100tis min, bonus snad 55% a k tomu nejakou tu propojestnost a i tak mam rocni pojistku 12tis. Od Skofinu mi to vychazelo +- stejne. Jinak doporucuji GAP, v cene neni takovy rozdil a 3roky budes mit relativni klid.

Editováno: , autor: flacek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cau, jsem na to +/- stejne Vojto. První auto, absolutně bez bonusů (historie), město Brno, věk 29, stejná verze auta i cena :)  Protože hradím menší část auta přes Škofin tak mám PV za 1.- Kč a HV vyšlo na 9800,- Kč (Alianz). Zkoušel jsem i srovnávače a cena stejná. Bohužel jednou začít musíme a jsme nejrizikovější skupina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je mi 32, ve 24 jsem měl svoje první auto a teď v roce 2015 mám novou Fabii, cena 240 000, 1.0 44 kw  a platím komplet pojištění (povinné ručení, komplet havariiní pojištění spoluúčast 5 %) 6000 Kč za rok...pojišťovna česká podnikatelská, nabídnuto přímo v Havex Auto...a pokud budu servisovat jenom v Havex, tak je to bez spoluúčasti...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Vzhledem k tomu, že pracuji jako makléř pro víc pojišťoven přikláním se k  Reeshanekovi,  máme větší možnosti oproti klasickým obchoďákům, kteří jsou vázáni pouze k jedné pojišťovně a to hlavně co se slev týká, ale u řidičů, kteří nemají vyjetý alespoň nějaký bonus a ještě k tomu jsou mladí a z velkých měst, tak tam je to těžký a někdy skoro nemožný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Podle mě je nejlepší oběhat toho co nejvíce. Ať už po pobočkách, po makléřích, tak i po srovnávačích. A z toho nejlepšího si pak vybrat. Při používání kalkulaček povinného ručení bych dával přednost zejména těm, které nevyžadují kontaktní udaje pro počítání. Vyhnete se tak otravování. S makléřem mám pouze jednu zkušenost a ta nebyla dobrá, protože se mě snažil lámat na všemožná pojištění a když neuspěl u mě, tak chtěl pojišťovat i zbytek moji rodiny. Ale nezavrhuji je. Chce to prostě být hodně asertivní a neustupovat, když něco opravdu nechci. Pak už je to jen na Vás, kdo na kom vydělá víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Začátkem Února budu přebírat novou Fabii a pořád nejsem rozhodnutý s pojištěním. Zatím se spíš přikláním k pojistce přímo od Škody. Je sice trochu dražší. Vychází 13 800 Kč na rok, ale zase je tam všechno. 1% spoluúčast, GAP, pojištění skel, živelní pojistka, přímá likvidace, náhradní auto, ...

 

Když zkouším na internetu jiné pojištovny tak se třeba dostanu na částku o 2 tisíce levněji za rok, ale pořád tam není všechno co je v té pojistce od Škody. A 2 tisíce ročně není už závratný rozdíl.

 

 

Jaké máte vy pojištění a co by jste doporučily?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam pojistku od CPP, domovsky autosalon, delali mi ju primo v porsche brno, mam pojistene vse +havarijni , do 5000kc platim ja, od 5000kc skody plati vse pojistovna.. vyzkouseno minuly rok v listopadu.. mnou zavineny tukanec, skoda 57000kc+4 dny pujcena nova fabia.. neplatil jsem ani korunu.. pri 50procentnim bonusu za bezeskodne obdobi platim rocne 6400kc vcetne povinneho ruceni na motor 1.4 63kW.. mam fabii 2 combi, cena auta byla 270t kc.

Pokud budes kupovat nove auto poptej se v autosalonu co nabizeji za pojistku

ja mam v pojistce 10 000kc skla, auto az na 30 dni, zivel, zver, vandalismus, nehoda atd...

EDIT-ano, rocne.. sorry

Editováno: , autor: JirkaBrno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...