Přejít na obsah

LEDky do blinkrů, couvaček a brzdových světel u RAPIDA/SPACEBACKU


miklisek

Doporučené příspěvky

  • o 4 měsíce později...

Ahoj, koupil jsem si LED žárovky do blinkrů a mám problém s kontrolkou na hlídání prasklých žárovek, to by se nejspíše dalo vyřešit vypnutím této kontroly, přes kódování. Druhý problém je ten, že když zapnu blinkry na jednu stranu, tak mi šipečky ukazující směr odbočování na přístrojové desce blikají jak zběsilé (samotné LED žárovky zvenku blikají normálně). Četl jsem o těch odporech atd., ale do toho se mi nechce. Nemáte někdo zkušenosti s výměnou přerušovače blinkrů? Fungovalo by to na všechny blinkry?

Např. tento přerušovač: http://tuning.autodoplnky.cz/autoalarmy/auto-elektro/prerusovace-blinkru/prerusovac-blinkru-led-12v-0-02-20a-pro-evropske-s493210065

Díky za Vaše poznatky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem s LED do blinkrů zatím skončil, odpory se mi nedařilo zprovoznit tak, aby to nebyl bastl a fungovalo to spolehlivě. Sice to už blikalo dobře ale odpor se pořád moc hřál. A to jsem koupil ty, co všichni na všemožných fórech na LED žárovky doporučovali, a nejen na DLR ale i právě do blinkrů.

Rapid podle mě nemá klasické relátko, jako měla třeba OI za spínačem varovných světel. Ani ve schématech jsem ho neobjevil. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

Jedno řešení zadních LED světel na ruském fóru drive.ru https://www.drive2.ru/l/454604903327728500/ . Je to chlapík co dělal už hodně úprav LEDkami, koukněte do jeho témat (bomba je toto https://www.drive2.ru/b/843905/).  Líbí se mi to tak z 50%, ty LEDky blinkrů a zpátečky jsou ještě trochu out. Ale ty pruhy alá OIII - :kol-47::kol-47::kol-47::kol-47:

af3f12es-960.jpg94bf12es-960.jpgb8bf12es-960.jpg90bf12es-960.jpg

d6bf12es-960.jpgc940d2es-960.jpg94bf12es-960.jpg6cbf12es-960.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 3 týdny později...

F3 spiatocku zmenis iba na jednej strane. Netusim preco, nik s tym nevedel pomoct, tak som aspon vyriesil to, aby nehlasilo chybu. Akurat ak sa vypali, nebude hladit ani vtedy :/
Ostatne ziarovky nahradit LED velky problem nebude. Zatial som ale neobkednaval

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Vypadá to moc dobře , ale bude stále problém s hlídáním žárovek.

Podle mě je jediná cesta překódování BCM .

Odpory jsou řešení , ale nelíbí se mi.

Koupil jsem si je , mám několik druhů LED a stále řeším , jak elegantně vyřešit přední.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím miklisek, mám rapida Mr 2016, dal jsem stejné led žárovky do couváků, jako vy na foto, (jak jste tam zatmavoval tu horní čočku, ale hlásí to kontrola žárovek v couvacích světlech. Přitom stejné led mám i v O2 2008, tam kontrola nesvítí. Je nějaký rozdíl v can rapid a O2? Píšete zde o doletovaní odporů ale já mám rapida ještě v záruce tedy míč pájet zatím nebudu. Vám to chodí bez odporů. Protože co jsem tak četl odpory jste dával jen pro snížení intenzity svícení. Děkuji. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím CAN-BUSem to nevím, každá verze BCM je, jak vidět, naprogramována jinak. Já mám ale hlídání žárovek kvůli LEDkám vypnuto u všech světel, protože třeba parkovačky mě čínské šmejdy kontrola nehlásila a Philipsky jo. Takže nezbývá než k někomu zajet a nechat si to udělat přes kabel, nebo zkusit použít OBD2 adaptér a Caristu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepoužívejte výraz CAN-BUS, nemá s tím nic společného.
Pokud už tak něco jako výraz "Error Free".

Jinak není nad to, když auto svítí jak stromeček, ale na autě nefungují blinkry a brzdová protože každý debil tam nafláká LED s odpory!

Pokud to jde nepoužívejte do bezpečnostních systémů LED a nebo si tam nechte nastavit kontrolu odběru (to je ten váš CAN BUS) pokud to jde! Díky za všechny ostatní řidiče

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, miklisek napsal:

S tím CAN-BUSem to nevím, každá verze BCM je, jak vidět, naprogramována jinak. Já mám ale hlídání žárovek kvůli LEDkám vypnuto u všech světel, protože třeba parkovačky mě čínské šmejdy kontrola nehlásila a Philipsky jo. Takže nezbývá než k někomu zajet a nechat si to udělat přes kabel, nebo zkusit použít OBD2 adaptér a Caristu.

Přes caristu nejde vypnout hlídání zpátečky, mám odzkoušeno ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...