Přejít na obsah

Citigo - koupě vozu - jakou výbavu, atd.


bbinka

Doporučené příspěvky

Mediapacket má SWING  + 4repro+ držák na mobil a usb + propojení mobilní applikace MOVE and FUN, Swing je výhodný, protože jde telefon propojit přes bluetooth.  Tempomat je k ničemu a automatická klimatizace taky protože zbytečně žere benzín a výkon, stačí obyč klima.Pokud jezdíš ve vysokých  otáčkách tak je asi lepší 55kW. Já jezdim v otáčkách max 2100 :D . Takže 55kW totalně k ničemu . Pokud jezdíš 15km do práce jako já, tak držák ani pořádně nevyužiješ, nebudeš ztrácet čas umistovanim a vyndavanim telefonu  do držáku :D . Ale na delší trasy to neni špatný. Přes Bluetooth přehraješ vše i bez držáku když máš multifunkční volant.  CitySavedrive je předraženej nesmysl k ničemu, maxidot taky .  Nové citigo má dobrý a dostatečný palubní počítač. Asi tak....  VW UP bys mohl zkusit pokud se ti líbí, ale pravděpodobnost výhodnější ceny je malá. Stejný auto, jen s jinou značkou :D .

 

 

Editováno: , autor: davidek7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 9. 2017 na 12:40, Šutrák napsal:

zkus pouvazovat o UP! Maraton edition jako o variante. Cena muze byt ve vysledku lepsi...

Jj, mě to tak vyšlo, původně jsem uvažoval o Citigu a up!-a jsem se podíval jen proto, "abych se přesvědčil, že je oproti Cígu předraženej" (nejdražší mi vyšel překvapivě Seat Mii). Ale to byla situace před FL, aktuálně nevim.

 

CitySafeDrive bych já osobně nechtěl ani náhodou i kdyby to brzdilo aj ve 150-ti (tim hůř), kámoška má obdobu ve služební F3 a je to prej pěkně "vo držku" - auto před ní dobočuje vpravo, ona ho dojíždí, VIDÍ že to vyjde (on odbočí, než se ona přiblíží) a autobrzda to zašlápne jako by šlo o život, kdyby jel někdo nalepenej za ní (jak je u nás "dobrým zvykem"), tak ho má v kufru. Kvůli kravině.

Ale proti gustu žádnej dišputát, komu se to líbí (nebo občas postrkuje vozidla před sebou...).

Kdyby bylo na mě, vyhodil bych z auta i ESP a ABS (nebo je měl aspoň vypínatelný), nejsem nesvéprávnej ani řidič "blondýna" (jen symbolika, dámy s blond vlásky mi prominou...chápu, že pro někoho, pro koho je řízení auta "nutným zlem", to může být někdy i OK...), ESP mi kazí potěšení z jízdy na sněhu, ABS se za určitých podmínek jako je zvlněná silnice od brzdících kamiónů sekne a auto přestane brzdit (pokud by se vám to stalo, tak ZCELA PUSTIT BRZDU a znovu šlápnout a modlit se).

 

44/55kW - i zde je možnost ušetřit - koupit 44kW a udělat update řídící jednotky na 55kW - motory jsou mechanicky identické, liší se jen SW řídící jednotky. Já jsem na výsost spokojen s více upraveným SW od CIMBU, kdo se úprav bojí, může nechat nahrát origo SW 55kW třeba od Motorpowera (ale bacha na podvodníky jako třeba profichiptuning.(cz?)!!!).

 

 

Editováno: , autor: Sir_Jarek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto budu kupovat na úvěr od VWFS takže jakákoliv změna řídící jednotky nepřipadá v úvahu.Co se týče UP! tak v okruhu 20 kilometrů mam 5 dealerů Škody, ale jen jednoho dealera VW :D .

 

Edit: Nevíte jak je to s dobou dodání? Chtěl bych auto cca na březen (abych nemusel hned kupovat zimáky :t)

Editováno: , autor: Galileo2209
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

19 hours ago, Sir_Jarek said:

Kdyby bylo na mě, vyhodil bych z auta i ESP a ABS (nebo je měl aspoň vypínatelný), nejsem nesvéprávnej ani řidič "blondýna" (jen symbolika, dámy s blond vlásky mi prominou...chápu, že pro někoho, pro koho je řízení auta "nutným zlem", to může být někdy i OK...), ESP mi kazí potěšení z jízdy na sněhu, ABS se za určitých podmínek jako je zvlněná silnice od brzdících kamiónů sekne a auto přestane brzdit (pokud by se vám to stalo, tak ZCELA PUSTIT BRZDU a znovu šlápnout a modlit se).

 

 

Tohleto je teda kravovina na ntou. Doufam, ze se tvou radou nikdo nebude ridit, jinak si zbytecne rozbije auto nebo sebe. Pokud ABS "zdanlive" nebrzdi napr. na zvlnene silnici tak jedine spravne reseni je samozreme zaslapnout brzdu plnou silou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakože přetlačíš čerpadlo ABS/ESP, jo? No to si fandíš...

 

Z první ruky vim o konkrétním případu, kdy si přesně takhle - na zvlněném asfaltu od kamiónů - jeden chlápek dal na držku (zrušený auto, jeho odvezla záchranka). Kopec a dole zatáčka. Auto koncernu VW, to ale myslim neni podstaný. Pár dní před tím, tam jel jinej chlápek - (bejvalej závodník a zkušební jezdec ŠA, kterýho znám osobně a od kterého vim o tom případu) a udělalo mu to to samý - ABS-ko vyhodnotilo zvlněnou silnici jako led (v těch vlnách dole je kolo na zlomek sekundy ve vzduchu a má tendenci blokovat a ačkoli ho horní část vln zase roztáčí a brzdy můžou využít dobrou adhezi, ABS to prostě nedá), pedál ztvrdnul a auto přestalo brzdit, před zatáčkou z kopce... Jelikož neni řidič amatér, tak to "s odřenýma ušima" dal.

Pak jel okolo zrovna když policajti měřili a běhali kolem toho nabouranýho auta, co vylítlo ze zatáčky, chlápek byl už v nemocnici. Zastavil a řekl "já jsem ing. xy, zkušební jezdec ŠA a řeknu vám přesně, co se tu stalo...". Když jel tudy znovu, už byly urgentně opravený dva pruhy toho zvlněnýho asfaltu.

 

Paradox je, že s nějakym "starym kýblem" bez ABS by se to nestalo.

 

Je to už ale :kol-74: takže zde  je to vše, co jsem k tomu napsal.

________________________________________________________

 

před 6 hodinami, Galileo2209 napsal:

Edit: Nevíte jak je to s dobou dodání? Chtěl bych auto cca na březen (abych nemusel hned kupovat zimáky :t)

 

Já objednával auto 3.2.2016 v Auto Louda Teplice, z linky v Bratislavě sjelo 15.3.2016 a z prodejny jsem si ho odvezl 5.4.2016 (taky jsem se vyhnul zimákům, ty mi dali "zdarma" do kufru :) )

Editováno: , autor: Sir_Jarek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musis zjistit kolik by stala vymana oleje a filtru, protoze vlastne nic jineho to neobsahuje ... resp. : svicky, ty jsou myslim v 60000

Myslim ze kdyz pojedes za tech 5 let 5x na olej a filtry + 1 x na svicky + 1x na brudovku, tak bych to videl takto :

5x vlastni olej 600Kc + Filtry 400Kc + prace teda cca 700

Brzdovka 300 + prace 500

Svicky svoje orig 700 + prace 400

Tak to jsi cca na polovine, nepocitam ty jejich servisni prohlidky ... to je nejlevnejsi vzdy na jare v te akci za 250Kc, udelaji presne to same ( stav baterie, gumy, kontrola kapalin, podvozku, ... )

Kdyz nebudes mit matros svuj, pocitej ty 3-4000 navic ... stejne me to vychazi lepe vzit si slevu na uver.

At me pripadne nekdo opravi v mych odhadech ...

Pokus budes mit zaruku mensi nez 5let, pak te to vyjde jeste levneji.

 

D

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ted je nejhorší termín na slevu, počkej na konec prosince nebo začátek ledna ;). Konec prosince prodejce bude chtít prodat i se slevou, protože mu to pujde do bonusů v kvartálu. Takže pokud nesleví tak mu ukaž fakáče a papa, on se ti určitě druhej den ozve  B)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zacni obeslanim mailu ruznym obchodnikum. Nejvetsi slevu (7,3%) mi nabidl Auto Barth (autocentrum.cz). Netusim, kolik by se dalo jeste vice srazit face-to-face po tomto predjednani. Zadny jiny prodejce mi face-to-face vice nez 6% na novy vuz dat nechtel a rikal, ze to nejde. Dej pak vedet, jak jsi dopadl :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nebo to pak muzes dostat na vyssi level, s tim ze poslels na jejich cenu odpoved, jestli by necukli jeste krapet, ze mas nabidku od konkurence, ale radsi by jsi od nich kvuli kladnym referencim. No a tak to udelas u vsech ... Echt zid jde tak 4 kola az se na nej vsichni vyserou :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja měl slevu 16 000 :t v konkurenci 4 prodejců , na ferovku jsem face to face řekl, že dotyčnej nabízí slevu nižší a ještě jsem jim 3x poukazoval maily :rolleyes:. Důležitý je s nima jednat slušně a tvrdě. To je základ. Maj kravaty, takže maj z jednoho auta dobrý rejžo . Prostě nedáš slevu? OK, tak si to auto nechte :D  . Začni s mailama a trvej at ti pošlou nabídku, že máš zájem. Až budeš mít pokupě maily , tak je vytiskni a začni obcházet. Ukazuj maily a pokud ti nedaj slevu, tak jim řekni že auto nekoupíš a dej jim vizitku pokud by si rozmysleli dát lepší slevu:p - Oni vizitky dávají rádi taky :D .  Hlavně nikam nespěcháš. Řekni, že auto chceš a je ti fuk jestli za týden nebo za půl roku. 

 

Editováno: , autor: davidek7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 6. 10. 2017 na 17:01, danikd napsal:

A nebo to pak muzes dostat na vyssi level, s tim ze poslels na jejich cenu odpoved, jestli by necukli jeste krapet, ze mas nabidku od konkurence, ale radsi by jsi od nich kvuli kladnym referencim. No a tak to udelas u vsech ... Echt zid jde tak 4 kola az se na nej vsichni vyserou :)

Naprosto přesně  ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 6. 10. 2017 na 16:48, Galileo2209 napsal:

To bych asi zkusil akorát nevim jak to napsat aby mě neměli hned za žida :lol: 

:lol::lol:  Jestli tě maj za žida nebo nemaj, ti může bejt uplně jedno. Sami jsou židi ;) a jsou to tvoje peníze o který tě chtěj krouhnout . Maj dost velký zisky i tak . zhruba 20% z konfigceny. A pro ně je důležitý každý auto, protože to auto se i opravuje. Klidně si oni nechaj 6%  a tobě daj slevu 14% , jen ti budou tvrdit že ti můžou dát tvejch 6% , ale už ti neřeknou že jim zbyde 14%. Takže myšlenky o židech ti trapný nemusej připadat. Moc dobře věděj, že auto typu Citigo si nebudou kupovat pracháči. Vyšší rejžo  budou mít stejnak z aut vyšších tříd tak jako tak. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...