Přejít na obsah

Citigo - koupě vozu - jakou výbavu, atd.


bbinka

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny,

 

tak jsem si nakonfiguroval CityGo a zajímá mě názor majitelů a jakékoliv připomínky. Jde o CityGo 44 kW AP červené, interiér béžový. Výbava Elegance (litá kola "do černa"), přidaná výbava je FUN&GO, paket Elegance Plus (zadní parkování, kožený paket a sunset), paket pro špatné cesty (kryt motoru, zvýšení o 1,5 cm). Pěti dvéřové. Vyzkoušel jsem si automat a v podstatě se mi moc líbil. Prostor je skvělý, spotřeba také. A teď k otázkám: 1. Cenu se mi podařilo stáhnout na 222.000,- při financování (přeplatím velmi málo) - je to OK? 2. Nezhorší paket pro špatné cesty jízdní vlastnosti? 3. Půjde dát k automatu LPG? Nebo se to vylučuje (pozor nemyslím CNG - to prý s automatem kombinovat nelze, ale LPG od jiného dodavatele než Škoda? 4. Stojí ten paket Elegance Plus za to? Trošku už mi to přijde jako rozmařilost. 5. Na co si dát pozor při přebírání auta? - čeká mě to až za dlouho, ale přeci. 6. Je ještě něco, co považujete za užtečné a chybí to tam? Díky za každou připomínku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Facelift (ňákej se chystá?)? To už budou montovat tažný jako základní výbavu? :kol-28: (+ třeba ještě 3 opěrku a pás vzadu? :rolleyes:

 

Jedu zejtra do VW na ocenění naší Fabči na protiúčet, tak uvidím(e - s maželkou), jestlivá do toho půjdem...

Editováno: , autor: Sir_Jarek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo pravděpodobně bude představenej teď v Ženevě. Víc info je v sekci akční ceny změny vybav. Buď bych koupil před face s pěknou slevou nebo nový s lepší výbavou což je můj případ.

Změny ve skratce:autoklima, rádio s USB a propojení s mobilem, dešťový a světelný senzor, led proužky denního svícení ve světlech, ovládání rádia a spol z volantu.. Kosmetická změna exteriéru. Nepotvrzené jsou zadní stahovačky oken a později TSI 90kv motor.

Editováno: , autor: Decibel ES
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Funguje to tak, že pokud objednáš do 22KT (kvartální týden) podle aktuálního "ceníku" (online aplikace) u dealera tak ti to dodají s danou výbavou. Potom už nabíhají nové ceníky a je možno objednávat jen facelift nebo popřípadě sehnat nějakou předface skladovku. Ceny počítám stejný jen nějaký z extra věci připlatíš (autoklima cca 8t apod)...  kol1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty jsi asi nikdy neviděl VW UP pro Brazílii? Tam už třeba dávno jezdí s TSI apod... Takže když si spočítají že to prodají ze ziskem tak tam budou (respektive když je k tomu donutí průzkumy preferencí zákazníků) Takovej yeti původně po faceliftu neměl mít nový rádia ale protože to lidi vyžadujou tak je tam pak dohodili.

Editováno: , autor: Decibel ES
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dnes byl na tom ocenění a kalkulaci u VW, a viděl jsem čerstvě dovezenýho UP!a - co mě zaujalo bylo světýlko v kufru a zadní plato na šňůrkách - nevím, jestli už to má někdo v CITIGU (četl jsem tu někde o tom, že to teprve má přijít, ale nepamatuju si kde a jak čerstvá to byla zpráva). Pokud se zadaří, na face čekat nebudu.

 

 

Jo pravděpodobně bude představenej teď v Ženevě. Víc info je v sekci akční ceny změny vybav. Buď bych koupil před face s pěknou slevou nebo nový s lepší výbavou což je můj případ.
Změny ve skratce:autoklima, rádio s USB a propojení s mobilem, dešťový a světelný senzor, led proužky denního svícení ve světlech, ovládání rádia a spol z volantu.. Kosmetická změna exteriéru. Nepotvrzené jsou zadní stahovačky oken a později TSI 90kv motor.

 

Z uvedeného by se mi hodilo USBéčko - no pokud vezmu auto i s origo navigací, půjde to s SD kartou až 32GB nebo z mobilu přes Blue.

 

Mimochodem jsem se dozvěděl, že pokud objednám UP! bez navigace, nebude tam ani konektor pro dodatečnou montáž ani krytka - vše zalité, takže...

To je rozdíl oproti CITIGU, kde minimálně výbava Style konektor má i bez objednané navigace (nevim jak Ambition, Active nemá).

 

TSI nemusim, zlatej točivej atmosférák; zadní švihadla (stahovačky) budu rád když tam nebudou, alespoň půjde snadno dodělat SunSet (do akční UP! Maraton Edition nejde zadat) bez rozebírání dveří.

 

Ale kdyby z té Brazilské verze vzali i 5 opěrku hlavy a pás, to by špatný nebylo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"Šňůrky a světýlko" - tak to jsem četl nebo viděl něco staršího data :kol-32: no, ale jsem rád, že to tam už je :kol-47:

 

 

Co jsem si konfuguroval tak vychází nejlíp cenově citigo, otázka je pak jak to bude s cenou po slevě.

 

 Mě teda vychází UP! velice dobře - za stejnou cenu jako CITIGO Fresh (a to mi u Škodovky odečetli slevu 14,5 litru a u VW 10) akorát v té mé konfiguraci UP! Maraton Edition nemám SunSet (nejde ani zadat), ale ten lze díky výklopným okénkům snadno dodělat; a bez elektronů, dokoupit vyjdou levněji. Zato mám u UP!a v ceně oproti Citigu vyhřívané sedačky (standart v ME), origo navigaci a 6 repro (příplatek). Další detaily výbavy si nevybavuju... 

 

A ovšem "jen" 44kW, což bych po záběhu řešil idividuálně, viz téma 1.0MPI - update 44kW na 55kW (+)

 

I financování vychází podobně (by ne, je to stejná firma), k UP!ovi při něm lze obdržet navíc zimní pneu

 

Ale záleží taky co kdo do auta chce nebo nechce.

 

Jinak mi v konfigurátoru úplně nejhůř vyšel kupodivu Seat Mii...

 

 

Dodělat fólie na dveře lze i bez rozebrání a není to blbý.

No pokud by tam začali dávat ty stahovačky...

Editováno: , autor: Sir_Jarek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co by opravdu mohli zlepsit je dodelani podsviceni ovladacu na dverich (stahovani okna, zamykani a ovladani zrcatek). Tuto uzasnou usporu vymyslel opravdu nejaky s prominutim dement. Uspora na 4 diodach asi 50 korun. Klidne at to auto stoji o 50 korun vice a nevymysleji takove kraviny. To je snad jedine auto na svete, kde clovek ve tme hleda ovladace poslepu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...
  • o 11 měsíců později...

Zdravim, rozhodl sem se že si v prosinci/lednu objednám nové Citigo. Zatim bych viděl konfiguraci nějak takto: 5D Fresh 55kW KIWI + černé Apusy, rezerva, rádio Swing. Cena dle ceníku je 260 000 Kč předpokládám že na těch 250 000 to půjde uhádat. Jediná věc co bych potřeboval vědět je jestli se dá dodatečně namontovat originál držák na telefon (na netu je origo za 1000kč) nebo si musim připlatit 2500kč rovnou z výroby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vem Fresh + mediapacket + Apusy + sunset , víc není třeba. Uhádat se dá +- 16 tisíc, CITIGO moc nejde na odbyt, obzvlášť KIWI. Proto půjde uhádat docela dost. 55kW není třeba, stačí 44kW, do 4000ot je motor stejnej.Do 250 000 se myslim dá uhádat. :rolleyes:. Já jsem s autem spokojenej. Auto je jednoduchý, na svou kategorii prostorný a všude se vejde. Spotřeba průměr 4.2l/100km :p 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, jelikož sem zvyknutej na maloobjemový benzín kde při předjíždění či akceleraci (nevim jestli je to správný výraz pro 1.0 MPI :t) jezdím mezi 4000-6000 ot tak chci 55Kw. Nad tím Sunsetem sem taky přemýšlel ale stejně jezdím v autě v 95% případů ve dvou tak to nemá cenu.Jinak ten mediapacket obsahuje Swing + 6 repro?Popisek v konfigurátoru je dost nejasný. Teď sem prohlížel úplně základní Citigo  a překvapilo mě že u něj jde objednat plnohodnotná rezerva, takže bych se případně na rezervu vykašlal a vozil jednu zimní za předpokladu že se vejde.

Editováno: , autor: Galileo2209
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Citigo je obvykle dostat 6% slevu z cenikove vybavy... Barth, Araver umi i o chlup vice. Pokud budes kupovat v hotovosti, tak doporucuji porizovat na uver (dostavas slevu cca 20tis. )  s akontaci aspon 70% (nechaji Ti velky technicak). A po prvni splatce prijit a cely uver naraz doplatit. Pokuta je dle zakona do 1% z nesplacene castky. Coz je vyrazne mene nez ta uspora 20tis.... Tak koupis nove auto nejlevneji.  Pripadne je-li prodejce Tvuj znamy, muzes se s nim domluvit, on objedna predvadecku, bude mu to stat mesic na salone, pak s nim sepises smlouvu o zapujceni predvadeciho vozidla a pak mohou davat jeste vetsi slevu. Nevyhoda je, ze se Ti muze stat, ze auto bude potrebovat fyzicky na salone kvuli kontrole ze Skodovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

11 hours ago, Galileo2209 said:

Jinak ten mediapacket obsahuje Swing + 6 repro?

Swing, 6 repro,  DAB a drzak na telefon - to chces urcite. Na zvazeni je i paket komfort - automaticka klima a tempomat. Bez tempomatu neumim zit ani pri popojizdeni ve meste a na okreskach. Co bych vsak chtel v aute urcite je CitySafeDrive. Zbytek jsou drobnosti :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co čtu tak CitySafeDrive funguje jen do 30km/h takže mi to přijde úplně zbytečný. Možný využití bych viděl v Praze kde je rychlost do 30km/h ve špičce asi standardem.
Samozřejmě uvidim v půlce prosince mam týden dovolené takže projedu dealery v okolí a uvidím co mají v předváděčkách a jak se s tím pojede.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...