Přejít na obsah

Citigo - koupě vozu - jakou výbavu, atd.


bbinka

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 rok později...
Spoiler

 

On 12/2/2017 at 10:21 PM, mike_k said:

Pojistne se pri prodeji auta vraci presne podle vyuzitych dnu. Alespon u normalnich vetsich pojistoven, jak to funguje u ruznych Slavii a podobnych, to netusim.

 

Podle zákona má pojišťovna nárok na pojistné do konce měsíce, ve kterém smlouva zanikla. Nicméně slušné pojišťovny vracejí skutečně na den.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V 4. 4. 2019 na 16:44, kaaka napsal:

Citigo bude po ukončení výroby v 32. týdnu pokračovat v elektrické verzi (60kW) a také v přepracované CNG verzi s motorem MPI EVO (59kW) . Do prodeje se dostanou snad na podzim...

CNG verze? Opravdu? Nějaké info o tom MPI EVO? Jediné co jsem o MPI EVO 59kW našel, že to je benzíňák.

Editováno: , autor: HWSpeedy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 8. 4. 2019 na 21:14, HWSpeedy napsal:

CNG verze? Opravdu? Nějaké info o tom MPI EVO? Jediné co jsem o MPI EVO 59kW našel, že to je benzíňák.

Tak jako TSI Evo bude MPI Evo mít místo litinových vložek válců nikasil (keramický povrch) - Výhody - mnohem nižší tření uvnitř motoru a tím pádem nižší spotřeba a vyšší výkon, rychlejší ohřev a chladnutí motoru - Nevýhody - životnost a prakticky neopravitelnost vyběhaného motoru. 

 

A hlavně výhody fabriky - bude to levnější na výrobu a sníží to emise :D

 

Dále tam budou i nějaké drobné změny v elektroinstalaci ( třeba přesun řídící jednotky motoru z motorového prostoru do podběhu) a vylepšení bezpečnostních systémů vozu (hlavové airbagy namísto panoramatické střechy,atd..) 

 

MPI Evo samozřejmě bude i benzíňák ale jen ve Fabii tak, aby mohla být základní cena Fabie nižší.

 

V Citigu bude jen CNG verze tohoto motoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tuto informaci jsem vypustil Já a zakládala se na tom že kolega vyvíjí elektroinstalaci na MPI Evo a MPI Evo CNG , bohužel ve čtvrtek bylo potvrzeno že ani jeden motor se do Citiga nepodívá a budou nabízeny exkluzivně pro VW UP. Mám dokument (oficiální) s plánovaným počtem vyrobených kusů celé trojice Citigo, Up, Mii v každé motorizaci. Z něho vyplívá že Citigo a Mii v roce 2021 skončí a UP pojede minimálně do roku 2023. 

 

Truchlit ale netřeba, pokud někdo bude toužit pro CNG nebo třeba TSI , může sáhnout po VW UP který v lepší výbavě zase tak drahý oproti Škodě není a má své výhody (třeba couvací kameru, tažné zařízení atd..).

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, plány se mění pořád... Ale s tím dojezdem bych moc optimistický nebyl - při posledním testování elektrických pohonů za polárním kruhem ujelo Citigo pouze 98km :doh a Fabia na tom nebyla o moc lépe (115km) ale je pravda že v extrémních teplotních podmínkách... nicméně viděl bych to tak na max 150 kilometrů...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...