Přejít na obsah

Kontrolka motoru, výpadky turba


Doporučené příspěvky

Ahoj všem,

je to asi měsíc, co se mi poprvé rozsvítila kontrolka motoru a občas sporadicky nešlo turbo (motor nebyl v nouzovém režimu).

Většinou pomohl druhý start a vše bylo ok.

Bál jsem se, že to bude něco kolem turba. Auto chodilo pravidelně na servis škoda, takže podložka, SW...atd dělány.

Máte někdo stejné zkušenosti? Diagnostika mě odkazuje na nízký průtok sání. Viz níže.:

 

Ještě jsem si všiml, že kolem turba je trocha mastnoty od oleje. Stačí jen vyměnit těsnění? 

 

Díky za pomoc.

 

 

 

Master - 002 Paměť událostí (1)

22.01.2016 10:54:50 Nahoře^

 

 

 

    P307A00 ($18B2 / 6322) Sací systém průtok vzduchu příliš malý Text DTC: Intake system Air flow too low    

 

      Datum 10:48:12 - 22.01.2016       Stav kilometrů 145 904 km       Priorita 2       Čítač četnosti závad 1       Čítač zapomenutí 255       Otáčky motoru 794,00 1/min       Normovaná hodnota zátěže 12,9 %       Rychlost vozidla 0 km/h       Teplota chladicí kapaliny 32 °C       Teplota nasávaného vzduchu 4 °C       Okolní tlak vzduchu 1 010 mbar       Napětí svorky 30 14,218 V

 

 

      0 aktivní/statický       1 V aktuálním provozním cyklu se vyskytla závada       2 Závada v aktuálním nebo posledním jízdním cyklu zjištěna       3 nepotvrzený       4 Testováno od vymazání paměti závad       5 Vyskytla se závada od vymazání paměti závad       6 Testováno v aktuálním provozním cyklu       7 Žádná kontrolka nesvítí       ERRORSTATE static       DTC_MASK $0C/2C

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Něco podobného jsem kdysi měl na služební 1.2 TSI, servis napřed vyměnil vzduchový filtr, to nepomohlo, tak vyčistili snímač plnícího tlaku vzduchu v sání za turbem a byl klid. Jelikož píšeš, že máš turbo od oleje, je docela možné, že ho máš také znečištěný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 rok později...
před 11 hodinami, Spandexman napsal:

1,2Tsi, najeto 9tis km trochu vic jsem na to slapl a take se mi rozsvitila kontrolka motoru, auto jede normalne, ale kontrolka stale sviti.

Psal jsem ti, že to máš nechat napojit na diagnostiku a dát sem výpis chyb. Takto nezjistíš vůbec nic, jen se zde bude zbytečně spekulovat. To může být x závad...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 2 týdny později...
  • o 4 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...