Přejít na obsah

Brzdy


teedy

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...

Tahle koroze nemá na funkci vliv.  Po zimě to chce při přezouvání vždycky trochu vyčistit ocelovým kartáčem a čističem brzd a pak to vypadá zase dobře.  Taky záleží, jestli máš plechové nebo hliníkové disky.  S hliníkovými disky se ty brzdy jednou za čas opláchnou aspoň v myčce.  S plechovými disky se na brzdách víc drží sračky ze silnice.  Když jsem na F1 dojížděl zimní gumy na plechových discích a po roce a půl jsem sundal kola, tak to vypadalo ještě o dost hůř.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, ilmirec napsal:

moja skúsenosť - stav 5 mesiacov po výmene zadných bŕzd v origo servise (FIII predFL). hlavne tie priruby brzd. kotuca

Jen pro info - co chtějí v origo servisu za výměnu zadních brzd? Já si je měnil doma sám (kupoval jsem Brembo+Textar) a vyšlo to na necelých 1200,- kaček (cca 46 eur).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Má to ještě moc pěkný, byly tady už horší. Je to i o stylu jízdy, je třeba jim občas naložit. Po zimě si je taky čistím a při výměně brzdovky jsem nechal zadní extra vyčistit a zadní brzdiče jsem dal jednoduše přídavné pružiny dle návodu tady z fora. Pružiny koupeny na škoda díly Plzeň. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pružiny má teď k prodeji wirer:

https://forum.skodahome.cz/topic/136988-fabia-iii-combi-ambition-plus-wirer/?do=findComment&comment=2581046

Jejich montáž je myslím pro trochu technicky založeného člověka blbuvzdorná. Přišel jsem na ni sám, když jsem ležel pod autem. Na balení bylo označeno, která je levá a která pravá. A pak už na to přijdeš, ono to ani na té straně nějak obráceně snad ani dát nejde :-)

 

EDIT: Pro úplnost, zde je wirerův návod:

https://wirer.sk/f3_brzdy-zadne-pruzina/

Editováno: , autor: tom01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Libac jjj prvé auto 😀 pôvodné zadné boli v takom stave že ma nechceli pustiť cez STK (ryhy)

@shrek_85 áno, tento stav bol od 12/2021 a teda celú zimu na plechacoch 15"

@Martinak34 posielam tu, ale je to aj s výmenou oleja a brzdovej kvapaliny

@ben06 aktívne brzdim auto jazdí aj dlhé trasy. čistič mam ale asi najviac sa na stav podpísal sneh a soľ na cestách, len ma prekvapilo že tento proces je taky rýchly 😀

 

pružiny mam tiez nahodené, ďakujem za reakcie 🙂

 

20220603_180217.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, shrek_85 napsal:

@MIgráček To asi obecně ne.  Pomáhá to tomu, aby se táhlo ruční brzdy na třmenu vracelo do výchozí polohy, když odbrzdíš ruční brzdu.  Hodí se to na starších autech, když máš lehce přidřený třmen nebo lanovody ruční brzdy.

Nesmysl, to už ti pak nic nepomůže. Podle tvé montáže tady jen fabuluješ a radíš a nevíš sám o čem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ben06Nejsem automechanik, starám se jen o dvě Fabie, co máme doma.  Jedna je F1 FL z roku 2005, kde ty pružiny mám 6 let, ale 4 roky zpátky jsem tam měnil brzdové třmeny, tak možná už ty pružiny ani nejsou potřeba.  Potom mám F3 FL z roku 2019, kde ty pružiny nikdy nebyly, a zatím to funguje bez problémů, viz fotky o pár příspěvků výše:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já taky nejsem automechanik, mám doma 3 škodovky a vyrostl jsem na nich od řady 1000MB. Ale když už do něčeho vrtám tak chci, aby to fungovalo a nějak vypadalo. Obrácená instalace pružin asi ničemu nevadí, ale když už nepřirozeně trčí ven může to někoho trknout, že je to divný. 

Funkčnost pružin je už v diskusích dostatečně popsána tak se nebudu opakovat. Hodně zdaru. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...