Jump to content

Brzdy

teedy

Recommended Posts

@ben06Nejsem automechanik, starám se jen o dvě Fabie, co máme doma.  Jedna je F1 FL z roku 2005, kde ty pružiny mám 6 let, ale 4 roky zpátky jsem tam měnil brzdové třmeny, tak možná už ty pružiny ani nejsou potřeba.  Potom mám F3 FL z roku 2019, kde ty pružiny nikdy nebyly, a zatím to funguje bez problémů, viz fotky o pár příspěvků výše:

Já taky nejsem automechanik, mám doma 3 škodovky a vyrostl jsem na nich od řady 1000MB. Ale když už do něčeho vrtám tak chci, aby to fungovalo a nějak vypadalo. Obrácená instalace pružin asi ničemu nevadí, ale když už nepřirozeně trčí ven může to někoho trknout, že je to divný. 

Funkčnost pružin je už v diskusích dostatečně popsána tak se nebudu opakovat. Hodně zdaru. 

• 3 weeks later...

Tak jsem dal brzdám (resp. autu) patřičnou péči, kompletní očistu brzd, nabarvení třmenů, nové kotouče i destičky a nové kola Torino. Myslím, že mu sluší :).

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Edited by ferokulda
  • Like 1

@ferokuldaHezký :-)  Daly se v pohodě povolit ty šrouby, kterýma je přichycený držák brzdy FN3 k těhlici?  Podle dílenské příručky se utahují větším momentem než šrouby kol, ale ty šestihrany jsou na výšku o dost menší a je k nim špatný přístup.  Stačí na to klasická gola?

220501-auto2--P1220802.png

shrek_85: Všechny šrouby šli povolit v pohodě, jak na předních brzdách, tak na zadních. Povoloval jsem klasickou gola sadou a i jsem se ke všem šroubům, který jsou utažený na předepsaný moment, dostal s momenťákem, i k těm co píšeš, co drží k těhlici. Záleží ale, jak vysoko máš auto zvednutý od země, momenťákem musí jít pohybovat. Je třeba dávat při povolování i utahování pozor, aby ořech na šroubech pořád dobře seděl, aby se šrouby neožvejkaly. Pokud máš velký zvedák, co mají v autoservisech, je to naprosto bez problémů.

Asi nejhorší je povolit šrouby, co drží  přední plechový kryt kotouče (já jsem měnil i ty kryty), hlavně k jednomu je špatný přístup. Jsou to šrouby na torx, doporučuju je vyměnit za klasický šrouby s 6ti hranou hlavou s přírubou (já dal z nerezu), jdou pak povolovat/utahovat klasickým klíčem (očkem).

• Thanks 1

• 1 month later...
V 3. 6. 2022 na 7:26, Martinak34 napsal:

Jen pro info - co chtějí v origo servisu za výměnu zadních brzd? Já si je měnil doma sám (kupoval jsem Brembo+Textar) a vyšlo to na necelých 1200,- kaček (cca 46 eur).

60 eur za pracu znackovy servis