Přejít na obsah

Brzdy


teedy

Doporučené příspěvky

@suri.To jsem nevěděl.  Tak aspoň ušetřím, až ty destičky jednou budu měnit.  Akorát je zajímavé, že v dílenské příručce Brzdové systémy pro Fabii III se o nich pořád píše: "18 - Držák třecího segmentu; při výměně třecích segmentů vždy vyměnit; přiřazení --> Elektronický katalog originálních dílů"

Editováno: , autor: shrek_85
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chlapi neprezivajte to tak , rubali to tam hocjako to prišlo , na starých autách tam boli vždy tie pliešky a raz išli raz nie ... minule som dával origo platne podla vin na F1RS a boli bez plechov a plechy na aute samozrejme boli ... v nudzi sa daju pouzit aj stare , su nerezove a idu kefou ocistit ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I já dnes měním kotouče a destičky. Meziplechy jsem tam neměl, když jsem to rozdělal. K destičkam Ferodo jsem je v sadě dostal. Ale když je nasadím do držáku tam, kde by měly být, destička mi tam už nevleze. Bez plechů je v držáku usazena tak akorát. Takže navzdory dílenské příručce, na moje auto (2015) určitě nepatří. 🤷

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Myslím, že zadní kotouče na Fabii mají vždycky stejný rozměr.  Přední brzdy se dělají ve dvou provedeních: FS-III a FN-3.  Ty první mají na třmenu vyražené FS-III z vnější strany, to jsou ty menší.  Na FN-3 je z vnější strany vidět drátová pružina a jsou od pohledu větší.  Na FN-3 se nedají nasadit 14" kola, protože se tam ty brzdy nevlezou.  15" kola tam pasují tip ťop.  U té signalizace opotřebení si nejsem jistý.  Mám 1.0 TSI 81kW v téměř plné výbavě s prodlouženými servisními intervaly a signalizaci opotřebení tam nemám.  V dílenské příručce o tom nějaké zmínky jsou, ale tipl bych si, že většina vyrobených Fabii to neměla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...