Přejít na obsah

Brzdy


teedy

Doporučené příspěvky

Tak ten předek mám totožný, ten je jako zrcadlo, jen ten zadek mě trápí a teď už je pozdě na to, dávat jim pokouřit. Navíc pokud člověk jezdí převážně po Ostravě, tak se těžko jen tak někde dává kouř brzdám, ráno i odpoledne je docela provoz a nejsem hulvát. I když někdy je třeba jet jako prase, kdy mi i na suchém asfaltu hrabe abs do brzdění, ale to je zřídka kdy a na to už je pozdě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Bude to zřejmě stylem jízdy. Dokud jsem jezdil po městě, dobržďování na křižovatkách z minimální rychlosti, žádné prudké nebo dlouhé brzdění, tak jsem měl také zadní drážkované. Ale když jsem zkusil jezdit agresivněji, brzdit později, intenzivněji, ve větších rychlostech, kotouče se vzadu zlepšily. 

Takže, buď bude žena jezdit více "na prasáka" a kotouče bude mít jak psí kulky, nebo bude jezdit slušně, předvídavě, ale udělá si na zadních kotoučích drážky. Vyhlazování ruční brzdou v rychlosti bych nedoporučoval, už se stalo, že se ručka kousla a auto šlo smykem na budku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne, brzdy (stejne jako vyfuk) jsou casti vozu, jez maji predevsim fungovat a ne krasne vypadat. Jestli jsou vylesteny vic nebo min je fuk. Zacal bych se o to zajimat az ve chvili, kdy budou kotouce v takovem stavu, ze bude jasne, ze neco nefunguje, v tomto pripade ze auto spatne brzdi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravím.

Mám 1.5 měsíce novou F3 81kW, najeto 1900 km.  Od počátku se mi projevuje lehký problém s brzdami. Bohužel ne vždy, jen občas.

Když šlapu, po určitou dráhu pedálu se jakoby nic neděje. Pak to začne najednou brzdit celkem hodně. Není to prostě plynulé. Ale většinou je. Nikdy nemám jistotu, jak to brzdění bude probíhat.

Myslel jsem si, že to je tím, že kotouče jsou třeba mokré, tak prokluzují. Jenže se to stává i na suchu, i během dlouhé jízdy. Nebo zavzdušněné, to by ale asi dělalo pořád? Mám pocit, že častěji, když pár minut nebrzdím.

U jiných aut jsem se s tím nesetkal. Pocitově je to velmi nepříjemné, tělo po začátku "brzdění" se instinktivně zapře dozadu proti setrvačnosti, jenže se nic neděje a vznikne z toho pocit, že auto naopak při brzdění akceleruje.

Problém je, že se to děje jen někdy. Třeba dnes ne, jako naschvál, protože jsem to vezl do servisu na kontrolu. Ale možná se závada neprojeví.

Při přezouvání jsem si všiml, že zadní disky byly v podstatě čisté, ale na předních byly jakoby zaschlé fleky něčeho mastného. Tak jsem si i myslel, jestli někde něco neuniká, co pak způsobuje občas prokluz. Je to normální po měsíci?

Už jsem se na to před časem ptal v servise, technik doporučil občas pořádně probrzdit. No nevím, myslím, že to moc nepomohlo.

Setkal se s tím někdo?

 

Edit: Závada se neprojevila, to jsem čekal, mi to taky dělá jen občas, třeba když brzdím za kamionem. No uvidím, jak se to bude vyvíjet dále.

Editováno: , autor: noaid
Dopsán výsledek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
V 14. 11. 2016 at 20:13, hondatko napsal:

má někdo zkušenost že při couvání (typicky při parkování a mírném přibržďování) pískají kotouče či destičky?? Děje se opravdu jen při couvání a ze zadní nápravy.

Ano, pískalo mi to jako blázen. Jak píšeš, při couvání a mírném brzdění při pohybu vzad. Dělalo to kolik měsíců a teď to z čista jasna ustalo. Žádný kamínek nikde nebyl, kotouče mám bez rezu i drážek. Problém jsem tak mohl registrovat někde mezi najetými 10-18tis km na tachometru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...