Přejít na obsah

Servis Superba - co doporučuje ŠA a co nám říká zdravý rozum


homy

Doporučené příspěvky

Ahoj, 

nikde nemůžu najít servisní úkony k Superbu. Na netu jsem našel, že první servis je po 30t km/dvou letech, další servis po 30t km/jednom roce.

 

Neumíte někdo vytáhnout co jednotlivé servisy do 120t km obnáší?

 

Moc si nedovedu představit jezdit s prvním olejem 30t km. Přecházíte někdo na pevný interval 15t km?

Jaký olej doporučujete? Já v Yetim, Volvu jezdím na Mobil 1 dle specifikace výrobce a dle různých recenzí je výrazně lepší než Castrol, kde hrozí zakarbonování.

 

díky a užívejte si své vozy:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Yetim jsme přešli na Mobil 1 dle specifikace pro motory s DPF a to už byl pouze longlive, ale změnili jsme interval na 15t km.

 

Jde v menu info o tom, kdy bude další servis? Byl jsem zvyklý z bmw, že mi to ukazovalo, kdy bude třeba měnit oboje destičky, olej, atd...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

můžeš si nechat interval max 30 tis/2 roky (prodloužený) a měnit v půlce doma. Nebo dát pevný a jezdit každých 15 do servisu.

 

Proměnlivé S I nejsou pro auto vhodné, pokud nenajedeš 30 tis za půl roku (to by se dalo, i když také nedoporučuji)  :)

Nepíšeš nikde nic o motorizaci, ale pokud se jedná o diesel, olej bych dal určitě Mobil 1 ESP formula 5W30 (má lepší TBN a HTHS než většina konkurenčních olejů). 

 

Pokud máš benzín, podívej se do servisky, asi tam bude mít u proměnlivého 50400 a u pevného 50200, je tak? pokud ano, na pevný bych dal třeba Shell Helix Ultra 5w40 a pokud chceš zůstat u proměnlivého tak také výše zmíněný olej 5W30

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky plánuju jezdit s dieselem po 15tis, první výměnu udělám dokonce teď mezi 3-5 tis a nechám olej pro longlife interval, laicky myslím, že bude kvalitnější.

 

Jinak soupis toho, co se jak často nebo po jakých kilometrech mění bych taky uvítal. Z hlavy měním:

 

- po 15 tis. olej + filtr

- po 60 tis. olej v haldexu

- 1x ročně vzduchový, pylový a palivový filtr a desinfekci a doplnění klimatizace

- jednou za 2 roky se snažím měnit brzdovou kapalinu

- samozřejmě rozvody, ty jsem u S2 měnil asi ve 180 tis. a u S3 nevím

- v DSG se mění taky olej pravidelně? tipuju každých 60 tis., u manuálu jsem ho měnil teď ve cca 200 tis. po 7 letech

- má smysl měnit chladící kapalinu?

- ... co je lepší preventivně měnit dalšího?

 

Nechce se mi jezdit do autorizáku jenom kvůli záruce, protože to stejně neudělají líp. Neříkám opravy, lak a podobně, tam je to trošku něco jiného...

Editováno: , autor: Plzeňáček
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 27. 1. 2016 na 13:20, homy napsal:

Ahoj, 

nikde nemůžu najít servisní úkony k Superbu. Na netu jsem našel, že první servis je po 30t km/dvou letech, další servis po 30t km/jednom roce.

 

Neumíte někdo vytáhnout co jednotlivé servisy do 120t km obnáší?

 

Moc si nedovedu představit jezdit s prvním olejem 30t km. Přecházíte někdo na pevný interval 15t km?

Jaký olej doporučujete? Já v Yetim, Volvu jezdím na Mobil 1 dle specifikace výrobce a dle různých recenzí je výrazně lepší než Castrol, kde hrozí zakarbonování.

 

díky a užívejte si své vozy:-)

 

Předpokládám, že toto najdeš v dílenské příručce, stejně tak, jako je tomu u jiných modelů ŠA. Tuto obvykle najdeš ke stažení v systému erWin online. Samozřejmě za patřičný poplatek. Bohužel je škodovka opožděná, stále tam totiž nic není. Co bychom za ty prachy ještě chtěli, že? :kol-32:   Takže jedině někdo, kdo k tomu má přístup zevnitř. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

........

 

Pokud máš benzín, podívej se do servisky, asi tam bude mít u proměnlivého 50400 a u pevného 50200, je tak? pokud ano, na pevný bych dal třeba Shell Helix Ultra 5w40 a pokud chceš zůstat u proměnlivého tak také výše zmíněný olej 5W30

 

Nevím, co je teď o tomto napsáno v servisce, když je nějaká elektronická, ale specifikace motorových olejů jsou už léta uvedeny v každém manuálu k vozidlu.

 

 

post-32075-0-66642100-1453905681_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, 

nikde nemůžu najít servisní úkony k Superbu. Na netu jsem našel, že první servis je po 30t km/dvou letech, další servis po 30t km/jednom roce.

Neumíte někdo vytáhnout co jednotlivé servisy do 120t km obnáší?

vzduchový 90tkm alebo 6 rokov

pelový 60tkm alebo 2 roky

6° DSG každých 60tkm

sviečky 90tkm alebo 6 rokov

brzdovka prvý krát po 3 rokoch,potom každé 2 roky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vzduchový 90tkm alebo 6 rokov

pelový 60tkm alebo 2 roky

6° DSG každých 60tkm

sviečky 90tkm alebo 6 rokov

brzdovka prvý krát po 3 rokoch,potom každé 2 roky

ešte doplním : olej v HALDEX-e každé 3 roky

Editováno: , autor: libero
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sice je to o jinem motoru ale je to tdi skoda 2.0tdi,delal se tam servis origo skoda a intreval 2 roky nebo 50tis km a to az do 245tis.km  auto sem pak koupil ja a delal po 15 ,dnes ma auto 3kila najeto,olej nebere vykon porad stejny jak uvadi vyrobce a vse krom turba je na aute puvodni takze neni vzdy pravidlo ze LL servis je spatny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Muze znamej nechat na SIII 2,0tdi 110kW od nova promenlivy servisni interval a po 15tkm vymenit olej +filtr sam a na 30tkm jet do autorizovaneho servisu,udelat, co je potreba dle vyrobce.Co signalizace vymeny,vydrzi mu tech 30tkm,kdyz vymeni po 15tkm?Nebo rovnou po prvni vymene prepnout v menu jestli to u III jde na 15tkm a stejne prijizdet do autorizovaneho servisu po 30tkm aniz by to nejak vadilo v zaruce atd?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...
V 27. 1. 2016 na 18:12, Prochaine napsal:

Já dodržuji long-life a nikdy jsem s tím problém neměl.

DSG po 60.000 km, tj. každou druhou prohlídku.

Servis jednou za rok mi stačí.

 

(Píšu to proto, aby jste si nemysleli, že tady všichni zkracují interval na 15.000 km).

Blizi se mi 15tis km a kdyz se koukam do menu na servis,je tam stale,ze vydrzi 30tis km.Auto bude ted jezdit presne pul roku,takze tech 30tis bych mel za rok cca presne.

Tak ted si rikam,jestli to preci jen ukaze pri tom variabilnim QI6 intervalu  driv,kdyz je tam dost startu a popojizdeni po meste.

Jak to mate vy,kdo nechavate variabilni interval,po kolika km vam to ukaze servis,pokud to tedy netrva  2roky ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...