Přejít na obsah

Servis Superba - co doporučuje ŠA a co nám říká zdravý rozum


homy

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...

Problematika motorových olejů je řešena na mnoha fórech. Ale zřejmě to patří zde: Byl jsem  dost překvapen přístupem autorizovaného servisu, který nedovoluje, aby si zákazník přinesl vlastní značkový a osvědčený olej, v origo obalech, a s požadovanou specifikací  VW 507 00 . Toto mj. škodovka zcele legálně dovoluje. Místo toho mi autorizovaný servis nutí olej VW  G052195 LongLife III, SAE  5W-30. Nevíte náhodou co se pod tímto "noname" olejem skrývá?  A může takto "obcházet" doporučení či instrukce škodovky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, KarelM napsal:

Problematika motorových olejů je řešena na mnoha fórech. Ale zřejmě to patří zde: Byl jsem  dost překvapen přístupem autorizovaného servisu, který nedovoluje, aby si zákazník přinesl vlastní značkový a osvědčený olej, v origo obalech, a s požadovanou specifikací  VW 507 00 . Toto mj. škodovka zcele legálně dovoluje. Místo toho mi autorizovaný servis nutí olej VW  G052195 LongLife III, SAE  5W-30. Nevíte náhodou co se pod tímto "noname" olejem skrývá?  A může takto "obcházet" doporučení či instrukce škodovky?

Asi závisí na servisu, mě nic na vlastní olej neříkali nosil jsem Castrol edge profesional 507.00.Aspoň u posledního Superba 2.Se současným jsem ještě nebyl, protože mám ten predplaceny servis, bude olej od nich. Jen vím,že oni mají třeba olej Shell,jiný servis má třeba Castrol.Tvrdili mi, že stejný olej v obchodě nekoupím,mysleli tím stejně kvalitní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bezne např. na Jarově neberou vlastni olej. Jednou sem se nechtel dat, a nakonec musel sam starej pan Fojtik ('otec zakladatel') schválit, ze mi to vezmou. Nicmene i diky (nejenom) teto prihode se tomuto servisu uz vyhybam.

 

Jinak tady nechci zakladat flame, ale mam dobreho znameho, je to olejar, zivi se tim 25 let a ten mi tvrdi, ze kdyz olej splňuje specifikaci, normu a uvolnění vyrobce, tak je celkem buřt, co to je za značku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neřešil bych, ale proč bych měl podporovat  zrovna servisy, které se ohánějí nějakými interními předpisy, když to SA legálně povoluje?  Jde o princip. A finanční rozdíl více než 2000 Kč není zrovna malý. To je plná nádrž.

Editováno: , autor: KarelM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Jsem se dnes podival na kabinovy filtr(diky tomu videu,jak jsem tu nekde shledl:), protoze se mi zacalo spinit vic a vic okno zevnitr.Po cca 21tis/km a 8mesicich provozu vypada desne.Plny bordelu a cerny.Stejne jsem vzdy menil po 15tis,tak to asi odpovida.Tech 60tis a 2 roky se mi zda nemozne.

Tak pristi tyden koupim novy.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj lidi, za posledni dobu jsem si taky vsiml, ze se zacinaj blbe tvarit na vlastni dily. Uz roky  si vozim svoje. Zacal jsem u Octavky I Oct II, Supa II a te Sup III. Naštesti zatim nemeli odvahu mi nic rict, protoze by si neco vyslechli!!!! Prave proto, ze si muzu dovolit kupovat takhle auta se nenecham okradat od servisu, ke kterym jezdim, protoze jejich hlavni ulohou je servis, ne prodej nahradnich dilu. Kdyby se nechovali jako zlodeji a davali si treba 10% asi bych noc nerikal. Ale oni k te desitce davaj jeste jednu nulu a to je uz drzost neskutecna.

Ted mam auto v Auto styl, Jeremiasova ulice. Sup napsal rocni prohlidka, chtel jsem vedet, co to presne znamena( nastaveny promenlivy olej 30 nebo dva roky)!!! Technik neco brblal, ze to jenom zkontrolujou, ale nic menit nebudou. Tak jsem nechapave zakroutil hlavou, ze si to zitra necham vysvetlit, proc to existuje!!! Vecer mi napsali, ze je auto hotove a cena 1900,- !!!!!!!!!!!!!! To me hodne pobavilo!!! Uz ted se tesim na zitrejsi pokec 

Mate nekdo zkusenost, co se jako ma kontrolovat po tom roce!!!!!!!????? Dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Úplně vidim, jak mi s udiveným výrazem bude říkat 900,- za připojení k diagnostice, 350,- voda do ostřikovačů, 200,- za seřízení světel, 500,- za umytí a vyčištění. ( mytí, doplnění vody do ostřikovačů jsem samozřejmě zakázal)

Ten údiv mu asi zůstane až ho začnu škrtit a tu vodu bude muset vycucat :) !!!!!!!!!  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bývalo dobrým zvykem, že autorizák při těchto servisních prohlídkách předal vyplněný check list, jinak řečeno "Seznam údržby", který jim vyjede ze systému (ELSA) po zadání konkrétního auta. No a tam se dozvíš, co se všechno při konkrétní prohlídce vlastně kontroluje. Auto Styl ve Stodůlkách důrazně nedoporučuji - svého času jsem tam měl "skvělé" zážitky, ale to sem už nepatří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...