Přejít na obsah

Servis Superba - co doporučuje ŠA a co nám říká zdravý rozum


homy

Doporučené příspěvky

Mám pár listů údržby, co jsem různě postahoval. Není to konkrétně na S3. Jeden seznam je univerzální, druhý je na Oktávku. Ale bude to dost podobné, navíc Oktávka a Superb jsou konstrukčně i technicky prakticky stejné.

 

Osobně mě třeba překvapil interval výměny vzduchového filtru k motoru. 90tkm nebo 6 let. Nyní jsem si ho po 2 letech a 30tkm sám měnil a představa, že by tam ten filtr měl být ještě 4 roky nebo 60tkm.... Byl už dost jetej. Nechápu, jak tam mohou dát tak dlouhý interval výměny.

 

A jedna osobní zkušenost ze "servisní prohlídky". Byl jsem kdysi (ještě s S1) na tzv. servisní prohlídce v autorizáku s výměnou oleje. Byl jsem celou dobu u vozu. Technik jenom vyměnil olej. Nic víc na autě nedělal. Ale vesele mi účtovali servisní prohlídku - nevím kolik už to bylo, ale něco pod 2tKč. Když jsem se tomu divil, jelikož na auto jinak vůbec nesáhnul, tak mi říká: "Na tom autě je vidět, že se o to staráte, tak tam nemusím nic dělat. Ale naúčtovat vám to musíme kvůli záruce." Takže tak.... 

 

Kdyby ty práce alespoň prováděli kvalitně. 14 dnů zpátky jsem byl s S3 na výměně oleje v autorizáku. Doma koukám, olej přelitej nad rysku tak 3-4mm. Tak jsem odsál 4 deci a uvažoval nad tím, že si i ten olej budu měnit sám. Přidanou hodnotu servisu tam fakt nevidím. A ty jejich marže mě taky pěkně se...., přesně jak píše martkawa.

Seznam1.jpg

Seznam2.jpg

Seznam3.jpg

Údržba 1.jpeg

Údržba 2.jpeg

Údržba 3.jpeg

Údržba 4.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud Vám auto neservisuje skutečně známý člověk v salonu, tak dle mě není ani jistota, že ten olej vymění, protože oni to vysávají, takže nebude ani nové těsnění dole.

Táta to u svého soukromého Yetiho řeší tak, že jezdí do servisu měnit olej co 30tkm, ale sám ho mění co 15tkm a tento údaj nikam neuvádí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

svitila rocni prohlidka. Proto jsem se ptal, jestli s tim mate nekdo zkusenost!? Skodovka presla na novej debilni system prohlidka kazdej rok. A je uplne jedno jak mas nakodovanej olej. 

Servis Auto styl jsem chtel vyzkouset, jezdim okolo uz dlouho. Cetl jsem par dobrejch recenzi.  Nenapadlo by me, ze jsou to takovyhle dementi. Chovani neskutecny. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 4. 10. 2017 na 22:07, martkawa napsal:

Hele vubec mi to nepripominej, jeste ted mnou clouma vztek!!!!!!Olej jsem kontroloval pred trema tejdnama, kdyz blikla ta kontrolka rocni prohlidky a bylo ho tam dost!!!

proto jsem psal, jak to mate vy ostatni u  rocnich prohlidek, co vam tam delaj a kolik platite

 

Tak na tohle jsem se naučil při prohlídce říkat, že nemají doplňovat žádnou kapalinu ( Olej, chladící kap., ostřik), zadají to do zakázky a mám klid. Samozřejmě když mi nic nechybí. A taky neměnit stírací lišty. Oni často toto rádi provádí, takže Ti zbytečně navýší cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 4 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...

Stejně je síla, jak jsou v těch servisech „zblblí“…. 
Objednávám se na servis, kam jezdím delší čas. Olej vlastní není problém, můžu být u toho – tady super.

A pak chlápek říká: a vidím, že tam jsou nějaké servisní akce, ty vám budeme muset provést… 
Já: jaké servisní akce, čeho se týkají?
On: to nevím, ale budeme vám to muset provést
Já: když nevíme, čeho se to týká, tak to nechci realizovat
On: budeme vám to muset provést, to chce Škodovka
Já: na MÉM voze, se bude dělat to, co budu chtít já a ne co chce Škodovka

 

Naštěstí jak se přitom hrabal v systému, tak povídá: Ale vidím, že jsme vám je ale vlastně posledně už všechny dělaly….

 

Prostě mi štve ten jejich bohorovej a těžce mylnej přístup. Oni to berou tak, jak kdyby jim to auto patřilo.
Ale to je můj majetek a já rozhoduju o tom, co se s tím bude dělat.
Oni tohle vůbec nechápou….

Editováno: , autor: Martin Bednář
  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 5
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty vole ja bych brecel a rval vzteky zaroven. Vcera mela moje pani auto na servise. Nedalo mi to a z principu jsem ted zkontroloval olej. Ma tak 3,5cm nad rysku! To abych to rano odsal. To mi fakt poser. Co alespon nejaka kvalita odvedene prace. Co nejaka stavovska cest... Neni to tedy koncernove auto, ale ten slendrian panuje fakt vsude. Sorry, ze to sem davam, ale potrebuju si ulevit. Ono je fakt uplne jedno co ma clovek za znacku. 

Mam jit na olej za 14 dnu. Ja si ho snad zacnu menit sam....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...