Přejít na obsah

Servis Superba - co doporučuje ŠA a co nám říká zdravý rozum


homy

Doporučené příspěvky

Nevím jak to je, jestli filtrační schopnost nové vložky je, nebo není ideál a taky jestli bordel na staré vložce vadí nebo ne.

Vím jedno, brácha na O2 1.9TDi 77KW mění olej (Mobil1) od cca 70 000 spolu se vzduchovým filtrem (zásadně Mann) každých 10 000km.

Aktuálně má najeto 380 000km, turbínu měnil při 320 000km spíš pro sichr a byla naprosto hezká, hladká, nedosekaná, při výkupu nám borci říkal,proč jsme ji měnili? dostal za ni 4500kč. Vačky, vstřiky má původní, jen hydra měnil asi při 250 000km jedno zánlivě cvrlikalo, naftu bere na EO a dává VIF 100ml na nádrž.

 

Druhý borec na B7 2.0TDi 125KW při 130 000 turbo KO, long interval, vzduchový filtr měnil poprvé 90tis, protože prej nemá škodovku ale überwagen a že to vydrží ? 

Byl jsem se na to jeho turbo podívat a lopatky dosekané, měly tendenci se rozdvojovat, krátce na to mu odešel EGR.

Filtry a olej měníme s bráchou ve všech autech po 10 000km a myslím, že to má něco do sebe, ale je to každého věc a každý na to máme jiný názor.? Toť mé poznatky a zkušenost?

Editováno: , autor: xtrack
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky měním po 15 tis. - olej+filtry. Jednou servis (kvůli garanci), jednou sám svépomocí.

Mám ale dotaz: teď bych měl měnit olej v servise (najeto 61 tis. km) ale palubní počítač mi hlásí, že do výměny mám ještě 3 tis. Současně bych měl ale absolvovat prohlídku vozu po 60 tis. km, tzn. nejen olej, ale i další úkony vč. např brzdovky. Mohu počkat s tou prohlídkou těch 3000 km, aniž bych ztratil nějakou garanci či záruku mobility na 5 let? Netuším jak to má Škodovka nastavené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už se lekl, že jsem jediný blázen co mění vzduchový filtr společně s každou výměnou oleje, tedy po 10-15tkm (+ samozřejmě rovnou kabinový filtr a každou druhou výměnu ještě palivový). Těch pár korun za filtry mi nestojí za nějaké budoucí možné problémy s autem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, KarelM napsal:

Taky měním po 15 tis. - olej+filtry. Jednou servis (kvůli garanci), jednou sám svépomocí.

Mám ale dotaz: teď bych měl měnit olej v servise (najeto 61 tis. km) ale palubní počítač mi hlásí, že do výměny mám ještě 3 tis. Současně bych měl ale absolvovat prohlídku vozu po 60 tis. km, tzn. nejen olej, ale i další úkony vč. např brzdovky. Mohu počkat s tou prohlídkou těch 3000 km, aniž bych ztratil nějakou garanci či záruku mobility na 5 let? Netuším jak to má Škodovka nastavené.

V mem servisu toleruji prejezd do 1000 km a max mesic navic. Ptal jsem se na to kdysi.

Na nic bych necekal a udelal vse ihned.

Autu to jedine prospeje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 27 minutami, KarelM napsal:

Taky měním po 15 tis. - olej+filtry. Jednou servis (kvůli garanci), jednou sám svépomocí.

Mám ale dotaz: teď bych měl měnit olej v servise (najeto 61 tis. km) ale palubní počítač mi hlásí, že do výměny mám ještě 3 tis. Současně bych měl ale absolvovat prohlídku vozu po 60 tis. km, tzn. nejen olej, ale i další úkony vč. např brzdovky. Mohu počkat s tou prohlídkou těch 3000 km, aniž bych ztratil nějakou garanci či záruku mobility na 5 let? Netuším jak to má Škodovka nastavené.

Aby Ti nepropadla záruka mobility. Mám osobní zkušenost, že v tom mají bordel, auto psalo nèco jiného než měli v systému a když jsem přijel podle auta o týden později, po termínu který měli v systému, chtěli po mě 500kč za prodloužení mobility a přitom byla chyba u nich.

Ten servis jsem tehdy navštívil naposled.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, ZbyšekSU napsal:

Já už se lekl, že jsem jediný blázen co mění vzduchový filtr společně s každou výměnou oleje, tedy po 10-15tkm (+ samozřejmě rovnou kabinový filtr a každou druhou výměnu ještě palivový). Těch pár korun za filtry mi nestojí za nějaké budoucí možné problémy s autem.

Nejsi jediný, já to dělám taky, akorát vzduchový dělám každou druhou výměnu oleje. Olej dělám po 12500 Km. A znám hafo dalších, kteří to dělají podobně.

Nejsou to zas takový peníze, aby člověk mazlikovi nedopřál ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...ještě k té prohlídce po 60 tis. km: rozhodující je palubní počítač nikoliv pevný údaj v návodu (60 tis. km). Mám počkat až PP ukáže, že je třeba jít na výměnu oleje a servisní prohlídku,  může to být klidně i v 65 tis. km. Nevadí to.  Tak mi to vysvětlili v mém autoriz. servise. No každý říká něco jiného, tak nevím. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dva servismeni mi to nezávisle na sobě potvrdili: Mám čekat až to pípne, pak přijet. Po mé připomínce, že tam mám najeto už 62 tis., mi znova zopakovali, že to nevadí. Servisní prohlídku a úkony určené pro 60 tis. km (mj. výměnu brzdovky, oleje v motoru a snad i oleje v převodovce?) provedou při 65 tis.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.... můj manuál má jen 252 stran, ale patrně myslíš tuto pasáž " U vozidel s proměnlivým intervalem servisních prohlídek se po vynulování ukazatele výměny oleje v odborném servisu zobrazí nové hodnoty servisního intervalu, které jsou vypočítané podle předchozích provozních podmínek vozidla. Tyto hodnoty jsou potom dále průběžně upravované podle aktuálních provozních podmínek vozidla".

Editováno: , autor: KarelM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Servisní intervaly se mohou prodlužovat a zkracovat, ale to platí v průběhu, nemohou překročit ty lhůty 30tis. km/2r atd.

U tebe prostě nastal ten interval po 3 letech a byli provedeny úkony které má tato prohlídka obsahovat nezávislé na km. Tedy tvé auto se očividně neřídí podle km, protože nemáš dostatečný nájezd, ale je u tebe dříve splněna ta podmínka na věk. To samé olej 30tis nebo 2 roky, i kdyby auto ty dva roky stálo, tak podle intervalu bys měl olej stejně vyměnit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...