Přejít na obsah

Zadní podběhy


JAN-roomik

Doporučené příspěvky

Zdravím,

zjistil jsem, že rozdíl Citiga oproti Upu je v instalaci podběhů vzadu. Nemá někdo jak jich instalovat a hlavně kde koupit?

 

 1S0 810 971 B - podbeh holy-umela hmota vlevo vzadu
 1S0 810 972 B - podbeh holy-umela hmota vpravo vzadu
 
Má někdo skušenosti s instalaci, je u citiga připravená?
 
Dík za odpověď.
 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Zdravím, 

                také bych chtěl vyřešit zadní podběhy, neboť veškerý bordel půjde do nárazníku, kde je umístěn senzor couvání. 

 

                Neví někdo kde koupit podbehy? A za kolik? 

                Jestli jste to někdo vyřešil pomohli by mi fotky. 

 

Díky za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...

Podběhy už jsem měl doma, ale přišli poškozené takže jsem je vrátil. Všiml jsem si že v plastu nejsou žádné díry a celkově byly dost slabé (autokelly). Plánuji je koupit přímo u vw kde snad bude lepší kvalita, ale zatím jsem nenašel cenu. Už je někdo máte a kde jste je koupili a montáž je bez problémů?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím,

neví někdo zdali se dají někde koupit zadní plastové podběhy kol na Citigo? Na internetu jsem se dočetl, že díry pro upevnění jsou pod barvou připraveny a že se tam dají namontovat podběhy z volkswagen up, nemá s tím náhodou někdo nějaké zkušenosti a případně kde by se daly koupit? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Origo obrázek, položky 24 až 29772809700.png

z této stránky http://volkswagen.7zap.com/en/rdw/up!+e-up!/up/2016-772/8/809-809070/

by mohlo jít opsat čísla a zeptat se u VW - chystám se na to, a jestli nezapomenu... :kol-28:

 

(pokud se vám neotevře odkaz, tak ho zkraťte a doklikejte se k up! -> klikněte na obrázek karoserie a až uvidíte stejný obrázek jako výše tak rozkliknout)

 

Pro pohodlí jsem vypsal čísla dílů, počet kusů a doplnil cenu zjištěnou od VW Teplice:

 

24 - 12E 810 429 - bracket wheel housing liner - left rear - 1ks - držák - 200,12 CZK

(24) - 12E 810 430 - bracket wheel housing liner - right rear - 1ks - držák - 200,12 CZK

 

25 - 1S0 810 971 - wheel housing liner, plastic - left rear - 1ks - podbeh holy-umela hmota - 834,94 CZK

(25) - 1S0 810 972 - wheel housing liner, plastic - right rear - 1ks - podbeh holy-umela hmota - 834,94 CZK

 

[Nebo - alternativa dílů 25 (25) - díly 1S0... jsou z Cross up! díly 12E... z e(lektro)-up! - liší se tím, že Cross up! má díky lemům blatníků u nárazníku větší přesah podběhu, (lze zkrátit, upravit pro nárazník Citigo), zatímco e-up! má plast přesně k nárazníku klasického up! + prý navíc na podbězích nalepenou zvukovou izolaci, takže bude ještě lepší odhlučnění (asi filc, já bych to tam nechtěl kvůli držení se vlkosti):

25 - 12E 810 969 - wheel housing liner, plastic - left rear - 1ks - podbeh holy-umela hmota - 834,94 CZK

(25) - 12E 810 970 - wheel housing liner, plastic - right rear - 1ks - podbeh holy-umela hmota - 834,94 CZK]

 

26 - N 10621301 - expanding nut - 5X13,2 - 4ks - PR-2JK - matice rozpínací - 53,20 CZK (cena za 4ks)

27 - N 90833801 - expanding nut - 4,8 - 6ks - PR-2JK - matice rozpínací - 58,86 CZK (cena za 6ks)

28 - N 90974701 - hexagon socket head panel bolt - 5X16 -18ks - PR-2JK - šroub do plechu s vnitřním šestihranem - 56,88 CZK (za 18ks)

29 - 811 807 577 C - insert nut - 2ks - matice stavěcí - 20,28 CZK (cena za 4ks)

 

Mezisoučet bez DPH (podběhy z e-up!) 2259,34 + DPH 474,46 = 2733,80 CZK s DPH

_______________________________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________________________

 

AKTUALIZACE! seznamu dílů:

 

Dále je třeba objednat ještě tyto díly:

 

5 - 1S0 810987 9B9 - adaptér - levý - 1ks - 132,98 CZK

(5) - 1S0 810988 9B9 - adaptér - pravý - 1ks - 132,98 CZK

 

Cena celkem tedy bez DPH 2525,30 + DPH 530,31 = 3055,61 CZK s DPH

 

Adaptér je položka 5 z tohoto náhledu:

723853300.png

Adaptér (v Etce se to může česky jmenovat jinak) slouží k uchycení plastového podběhu v přední části - šrouby k nim netřeba dokupovat, neboť se použijí ty samé po odmontování podobného menšího dílu, který je namontován místo adaptéru (takovej ten kus plastu na konci prahu před zadním kolem).

 

Vlevo je nový adaptér, vpravo původní díl (už nepotřebný)

post-32484-0-53135400-1373141884.jpg

 

Zde namontovaný nový díl:

post-32484-0-36850300-1373141933.jpg

 

Není to prý vyloženě nutné (podběh drží i bez toho), ale rozhodně to líp vypadá:

post-32484-0-21816600-1373142068.jpg

...než takto:

20130628_160506.jpg

 

(fota z níže uvedeného angl. fóra)

Editováno: , autor: Sir_Jarek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obdržel jsem dnes z Teplic od VW informaci o cenách originálních zadních podběhů a montážního materiálu, tak jsem ji doplnil výše.

 

Na fóru z odkazu v mém předešlém příspěvku píšou, že při montáži nespotřebují všechen upevňovací materiál, nicméně myslím, že je lepší objednat více, než pak dokupovat 1 šroubek. Dále je tam uvedeno, že v karoserii jsou čtvercové montážní otvory skryté pod barvou - bývá tam takový kruhový flastřík přestříkaný plastizolem, doporučují hledat opatrně tupým šroubovákem, přibližnou polohu napoví otvory v plastu - dělal bych to stejně, barva by se měla v tom místě trošku prohnout. Akorát mám v plánu zkusit nestrhnout flastřík ceý, ale zkusit v něm opatrně skalpelem proříznout úhlopříčně křížek a cípy pak ohnout do otvoru (třeba to nepůjde a udělám to jinak...).

 

Obrázek z fóra:

 

20130628_153949.jpg

 

A POZOR! píšou na tom fóru, že ne všechny ročníky mají pod barvou ony otvory - patrně ty nejstarší je nemají (jestli jsem dobře pochopil, nevládnu angličtinou). Novější by je mít měly, protože Cross up! sbouchaný na stejné lince zadní plasťáky má.

 

Dále je prej třeba počítat s tím, že vzadu plast nelícuje úplně přesně s nárazníkem - patrně pro tvarovou odlišnost up!a a Citiga (mě to apsovat bude, heč :kol-28: ), ale jestli jsem dobře pochopil, plast přečnívá, takže by se měl dát zkrátit nebo použít jako mini-zástěrku.

Editováno: , autor: Sir_Jarek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Dnes jsem namontoval zadní podběhy z Auto Kelly za 500 oba kusy dohromady. Umyl jsem vše tlakovou myčkou. Připevnit jsem se rozhodl tmelem, který v případě potřeby, půjde odstranit bez následků. Nechtěl jsem řešit dokupovaní drahých spojovacích prvků. Vše drží pěkně a rozdíl před a po montáži znatelný.

Takže montáž je možná i za menší peníz, sice s možná netradičním řešením, ale za mne spokojenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem namontoval zadní podběhy z Auto Kelly za 500 oba kusy dohromady. Umyl jsem vše tlakovou myčkou. Připevnit jsem se rozhodl tmelem, který v případě potřeby, půjde odstranit bez následků. Nechtěl jsem řešit dokupovaní drahých spojovacích prvků. Vše drží pěkně a rozdíl před a po montáži znatelný.

Takže montáž je možná i za menší peníz, sice s možná netradičním řešením, ale za mne spokojenost.

Nebyly by fotečky? Jakej tmel jsi použil - lepidlo na skla, nebo něco jinýho?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě napadá lepidlo na autoskla - taková černá hmota v kartuši jako na silikon - lepívaj se s tim třeba plastový lemy blatníků jako "tuning" (či zakrytí koroze). Drží to na laku i na plastu a v případě potřeby to jde odstranit - umejt ředidlem. Lepený místa chtěj samozřejmě pořádně umejt - v těch podbězích doporučuju saponát, kartáč - špína ráda drží na tom "pomeranči" co vytváří nástřik spodku plastizolem. Pak chce přemejšlet, aby lepenim nevznikly kapsy, kde se bude držet voda, bláto - aby to, co se tam případně dostane, mohlo taky ven (to by mělo jít celkem v pohodě před podběhem a za nim podélně ve směru jízdy).

 

Pak bych zvážil, zda to lepit i k nárazníku, protože ten by možná mohlo být třeba někdy sundat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Origo obrázek, položky 24 až 29....

Dnes jsem montoval podběhy na Citigo, díly objednány podle tohoto příspěvku montáž zhruba 2 hod.,pasovalo to suprově.

Editováno: , autor: Pawouk
Upravena citace.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Přidávám můj fotonávod na montáž zadních plastových podběhů - snažil jsem se podrobně popsat, aby se toho i méně zkušení či nejistí nebáli.

 

Montáž zadních plastových podběhů UP! Citigo Mii.pdf

 

Výhody originálních dílů - podběhů a upevňovacího materiálu:

- perfektně pasují, celá zadní část vozu je zkonstruována pro jejich použití

- skvěle chrání zadní partie skeletu karoserie před abrazí kaménky, posypovou solí a následnou korozí (zejména nejzadnější choulostivou část a také partii kolem hrdla palivové nádrže), před vnikáním vody kam nemá - včetně elektroinstalace

- snížení hlučnosti od odletujících kaménků

- kdykoli snadná demntáž (třeba kvůli případným opravárenským úkonům)

 

Připomínám, že je třeba se na začátku rozhodnout, zda použijete podběhy z modelu Cross up! nebo e-up! a také to, že zadní držáky podběhu nemusí být kompatibilní se zadními zástěrkami - podběhy lze ale namontovat i tak, bez zadních držáků - řešilo se to na angl. fóru.

Editováno: , autor: Sir_Jarek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Super! :kol-47: Aspoň vidim (a ostatní vidí) jak vypadají ty z e-up!u s izolací. Já tam ty "hadry" nechtěl, tak jsem kupoval holé na Crosse (ale zpětně si říkám, že jsem mohl za stejnou cenu ten filc strhnout a použít jinde - tuhle jsem zrovna kousek sháněl). Schválně pak vyfoť detail ukončení podběhu vůči nárazníku. 

Editováno: , autor: Sir_Jarek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...