Přejít na obsah

SmartLink Rapid


Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím, porosil bych o radu.

Dnes jsem v servisu zakoupil aktivační klíč na Smartlink do Rapidu a nachal zprovoznit. Koupil jsem nový datový kabel na propojení mobilu s autem a při propojení s mobilem Xiaomi redmi 5 plus se mi na displeji radia objeví: USB datový nosič nelze přečíst. Podotýkám, že AA mám nainstalován a na mobilu normálně běží. Sparování přes bluetooth je funkční.

Poradí někdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Jindra2320, to vypadá spíš jako hláška rádia, které hledá na připojeném USB soubory - moderní Android telefony se automaticky nehlásí jako "mass storage" a žádný soubory nezpřístupní dokud to nepovolíš v notifikaci (bude to tam jako "přenos souborů" či tak něco).

 

Teď zpět k AA, když ten telefon připojíš poprvé, musíš jíš do nabídky "App" (tlačítko vpravo od displeje infotainmentu) a tam z nabídky kliknout, že chceš Android Auto. Tj. nečekej, že při prvním nastavení jen připojíš telefon a vše se stane samo.

 

Pokud to nejde ani z té obrazovky "App", tak bych zkusil jiný USB kabel. Obecně je lepší mít kratší a "tlustčí" kabel bo tam je větší šance, že bude mít rozumný průřez vodičů a poskytne dostatečnou přenosovou kapacitu. Ono Android Auto je zjednodušeně vlastně streamování videa z telefonu do infotainmentu a streamování videa potřebuje určitou kapacitu přenosu = kvalitní kabel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za odpověď.

Do App jsem šel, dal jsem připojit android auto, chvíli to načítalo a pak se objevila ta hláška.

Kabel jsem koupil nový, hrubší, datový, 20 cm.

Důležité ale asi bude to povolení přístupu v mobilu přes USB. Hned se na to jdu podívat.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže chlapi, děkuji za rady. Po několika hodinách se mi to podařilo rozjet. Nejprve jsem se pokusil na mobilu povolit data přes USB, několikrát různými způsoby dle návodů na Xiaomi fóru až se mi ukázalo, že zřejmě můj mobil nepodporuje AA. Tak jsem AA odinstaloval a následně našel poslední verzi na APKMirror, nainstaloval jsem a vše funguje. 

Z toho vyplývá, že chyba byla jak na povolení USB v mobilu tak i na nainstalování špatné verze AA. Podotýkám, že i ta špatná verze na mobilu normálně fungovala, jen jsem ji stahoval z jiných stránek a to asi bylo špatně.

Snad to poslouží dalším členům, kteří se budou neúspěšně potýkat s AA

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdravím, mám zajímavej problém se Smartlink. Každý den používám Apple CarPlay. V sobotu normálně fungoval a dneska zmizelo logo a nefunguje. Nestalo se to už někomu? AndroidAuto jsem nezkoušel, nemám Android k dispozici. Asi budu muset zavolat do servisu a zjistit, jestli s tím něco udělají. Nechápu to.

IMG_0788.JPEG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

Mě by jenom zajímalo, proč se musí Smartlink dokupovat za cca 5000Kč. V říjnu 2019 jsem si koupil Rapida Style+ a bohužel SL nemám aktivovaný. Pochopil bych kdyby se muselo něco vyměnit fyzicky v rádiu, ale jenom kvůli SW blokaci platit 5000Kč mi přijde jako zlodějina. Jde to nějak aktivovat bez nákupu toho kodu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Deawon napsal:

Mě by jenom zajímalo, proč se musí Smartlink dokupovat za cca 5000Kč. V říjnu 2019 jsem si koupil Rapida Style+ a bohužel SL nemám aktivovaný...

Ty jsi nevěděl co kupuješ? Já jsem to ve specifikaci mého skladového 3/2019 Style+ viděl. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

18 hours ago, jan.machalik said:

Není pravda, dá se odblokovat i neoficiálně. Kontaktuj někoho z místních mistrů :)Není pravda, dá se odblokovat i neoficiálně. Kontaktuj někoho z místních mistrů :)

Nech ma teda kontaktuje nejaky miestny "mistr" a mam zaujem :)

Editováno: , autor: fiko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, ben06 napsal:

Ty jsi nevěděl co kupuješ? Já jsem to ve specifikaci mého skladového 3/2019 Style+ viděl. 

 

Tak tam SmartLink nebyl, ale já jsem ani netušil, že to musím mít. A už vůbec jsem netušil že za SW odblokování něčeho co už mám namontováno v autě musím dát dalších 5000Kč

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebyl tam, netušil jsem... a to je problém soryjako koho?

Ti co si za SL zaplatili taky nevěděli co a proč si to kupují? Ale jsme v Česku, budeme fňukat a přemýšlet jak to odrbat, ale asi to opravdu jde. Taky mám něco doděláno, ale to se oficiálně ani nenabízí. 

Například asistent rozjezdu byl za příplatek 2000, lze fabulovat proč není na každém autě atd. s jinými fičůrami za příplatek. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale tomu rozumím, ať si ho dodělá nic proti. Ale čekat že to tam bude automaticky? Och ty boží prostoto, dyť si připlácíme už za kde co. Taky jsem mohl čekat, že budu mít asistenta rozjezdu a nemám. Ani dva místní borci mi ho nerozchodli. Zrovna tuto fičůrku bych já potřeboval, protože mám doma a v kokolí vše v kopci.

Jinak, když už ten SL ve Swingu+ mám, chci ho využívat a nemohu. Pro problémy s AA a Waze a jejich neustálé aktualizace se na něj nemohu spolehnout. Podle recenzí nemám s plnou funkčností problémy jen já. Mirrorlink je mrtvý formát a japko nechci. Laborace s kabely i několika telefony mám za sebou. Pár týdnů mám nový mobil a teprve včera jsem odstranil podle fór nový problém se zvukem. Takže teprve uvidíme jestli se to nějak zlepší. 

Editováno: , autor: ben06
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem byl dnes ve Skodovce si objednat odblok SmartLinku, chtel jsem jen potvrdit, ze obsahuje apple carplay a ne jen obyc zrcadleni, borci ory takovy dotaz nikdy nedostali, ale objednal jsem, tak dam info jak to probehlo. Kazdopadne cena 5000 + 500 za instalaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 58 minutami, hanz500 napsal:

Tak jsem byl dnes ve Skodovce si objednat odblok SmartLinku, chtel jsem jen potvrdit, ze obsahuje apple carplay a ne jen obyc zrcadleni, borci ory takovy dotaz nikdy nedostali, ale objednal jsem, tak dam info jak to probehlo. Kazdopadne cena 5000 + 500 za instalaci.

Co mas za výbavu a můžeš mi vyfotit informace o systému? Taky bych chtěl dokoupit, ale některé servisy tvrdí, ze do mého auta dodělat nelze, někteří zase ze ano. Tak jsem z toho jelen. Přidávám mou fotku, třeba někdo poradí i tady. @Martab ?
 

79C8CD4C-E777-42C6-93A5-6C530DC95F1A.jpeg

Editováno: , autor: Rapid1.0
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...