Přejít na obsah

Zobrazeni zarazene rychlosti


mrazikxr

Doporučené příspěvky

  • o 2 roky později...
  • o 4 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Ahoj, mám problém se zobrazováním zařazené rychlosti, po výměně převodovky to ukazuje až do čtyřky tempomat funguje, na pětku po přidání plynu číslo zmizí a šestka se nezobrazuje vůbec a nejde ani tempomat. Nevíte čím by to mohlo být?

Editováno: , autor: Wejgll
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 5 let později...

Zajímalo mě, na základě čeho u manuální převodovky displej ukazuje zařazený stupeň (O2 facelift 2011 bez maxi dotu). Udělal jsem následující experiment - rozjel se, za jízdy vyřadil na neutrál,  přidal plyn a držel motor v konstantních otáčkách. A ejhle, na displeji mi naskočil zařazený rychlostní stupeň. Když jsem otáčky snížil, rychlostní stupeň šel dolů, při zvýšení otáček zase nahoru. Z toho jsem usoudil, že řidicí jednotka jen tupě odhaduje zařazený rychlost. stupeň dle otáček motoru a rychlosti jízdy auta (+ možná tam hraje roli i něco dalšího).

 

Pokud se tedy na displeji někomu zobrazuje nesmysl, pak je to zřejmě tím, že ŘJ očekává jinou rychlost jízdy auta při daných otáčkách motoru. Teoreticky by stačilo překalibrovat tyto údaje v ŘJ, ovšem pokud to teda nějak jde.

Editováno: , autor: drasar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...