Přejít na obsah

Zabezpečení


ROOOM

Doporučené příspěvky

Ahoj vsichni,

prolezl jsem forum O1 a nikde jsem nenasel ani zminku o moznostech zabezpecnei O1 (2004). Vim, ze spoustu veci si nekdo bude chtit nechat pro sebe (z pochopitelnych duvodu), ale presto bych chtel vedet co muzu upravit abych klidneji spal. Porste chci udelat maximum a pak jen cekat ... ze nebudu mit smulu.

0) pojistka jasna vJec (ale asi to bude mastny)

1) Alarm .. jasna vec .. mam vybrany Jablotron

2) zamek radici paky .. bude tam

3) o zamcich Octavie jsem neslysel nic dobreho. Co s tim?

- zavarit uplne (ktere sklo do okna je pripadne nejlevnejsi)?

- prej je nejaka sada od SAFE PLUS, ma to smysl?

Safe Plus

- co s kufrem vzadu (COMBI)?

4) pojistne srouby na ALU .. jasna vec

5) z toho jak lidem mizi Xenony jsem pochopil, ze jde otevrit viko kufru, co s tim?

6) Vyleptany VINkody ... budou

7) Sherlog ... na to nemam :(

8) GSM pager napojenej na alarm .. mam

Diky za odpoved ... a napady (hlavne mne zajimaj ty zamky) pac mne zklamaly na Felde a ted svagrovi vyloupli O1 jiz 2x z toho 1x kufr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cau,

podle me v prvni rade pojistit...

Neni to zas tak drahe-ja platim 4500,-rocne a mam ji pojistenou na 270 000 proti

kradezi a zivlum. Pri cene auta neni co resit. Fakt je, ze by me nastvalo kdybych o ni prisel-protoze je na ni spousta odvedene prace. Asi nejlepsi doplnek pojisteni je autoalarm+pager

nebo jeste lepe hlidani pres GPS to je celkem draha sranda, ale neco podobneho dela Jablotron (funguje to pres GSM telefon) stoji to kolem 7000kc + pripadne asi 1200rocne poplatek firme za nonstop sledovani.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cau,

podle me v prvni rade pojistit...

Neni to zas tak drahe-ja platim 4500,-rocne a mam ji pojistenou na 270 000 proti

kradezi a zivlum. Pri cene auta neni co resit. Fakt je, ze by me nastvalo kdybych o ni prisel-protoze je na ni spousta odvedene prace. Asi nejlepsi doplnek pojisteni je autoalarm+pager

nebo jeste lepe hlidani pres GPS to je celkem draha sranda, ale neco podobneho dela Jablotron (funguje to pres GSM telefon) stoji to kolem 7000kc + pripadne asi 1200rocne poplatek firme za nonstop sledovani.

4500,- rocne havarijko ? To si z nejakeho levneho kraje ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cau,

podle me v prvni rade pojistit...

Neni to zas tak drahe-ja platim 4500,-rocne a mam ji pojistenou na 270 000 proti

kradezi a zivlum. Pri cene auta neni co resit. Fakt je, ze by me nastvalo kdybych o ni prisel-protoze je na ni spousta odvedene prace. Asi nejlepsi doplnek pojisteni  je autoalarm+pager

nebo jeste lepe hlidani pres GPS to je celkem draha sranda, ale neco podobneho dela Jablotron (funguje to pres GSM telefon) stoji to kolem 7000kc + pripadne asi 1200rocne poplatek firme za nonstop sledovani.

4500,- rocne havarijko ? To si z nejakeho levneho kraje ;)

to by mě zajímalo taky u koho to je pojištěné... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,mě se pokoušeli vlést do auta taky!Mám Škoda Octavia 1.9 combi a zlomili v kufru imitaci klíče.tak jsem sundal ten kryt nad SPZ a zakytoval a nastříkal do byrvy a mám klid!Zámek u spolujezdce mám zakrytý okrasným chromovým krytem.Tak snad jsem poradil.Mějte se

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cau,

podle me v prvni rade pojistit...

Neni to zas tak drahe-ja platim 4500,-rocne a mam ji pojistenou na 270 000 proti

kradezi a zivlum. Pri cene auta neni co resit. Fakt je, ze by me nastvalo kdybych o ni prisel-protoze je na ni spousta odvedene prace. Asi nejlepsi doplnek pojisteni  je autoalarm+pager

nebo jeste lepe hlidani pres GPS to je celkem draha sranda, ale neco podobneho dela Jablotron (funguje to pres GSM telefon) stoji to kolem 7000kc + pripadne asi 1200rocne poplatek firme za nonstop sledovani.

4500,- rocne havarijko ? To si z nejakeho levneho kraje ;)

to by mě zajímalo taky u koho to je pojištěné... ;)

Cau,

mam to pojisteni u Ceske pojistovny-zadne bonusy za predesle pojisteni, sleva 10prc

za defendlock a 10 prc za to ze to necham pripadne opravit v aut. servisu. Jinak nevim co je na tom divneho---znovu opakuji, ze je to na kradez a zivel. Kamarad ma GIV a plati vicemene podobnou sumu,takze asi bude bezna...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ROOOM - co vim, tak se udajne zacaly v roce 2003 delat odolnejsi zamky, respektive vlozky, proti snadnemu otevreni se safe systemem, takze nejaky safe plus si myslim - vyhozeny prachy. Co se tyce zabezpeceni, je to jasne jak pises -

1. Pojistka

2. Alarm s pagerem aby jakykoli zasah ihned hlasil a nejecel jen mezi ostatnimi auty - nikdo si toho dnes nevsima... To resi i problem s kapotou, kde by melo byt tez cidlo na spusteni alarmu

3. Defend ci Construct si muzes pro dobry pocit nechat udelat, ale kdo umi ten umi...

4. Zamky - pokud chces investovat za zaslepeni, udelej to, ale je dalsi debata o tom, ze kdyz tam budou proste chtit do ty kary, tak co je lepsi, miti poniceny zamek, nebo rozlamany ostatni veci jakou jsou dvere atd...?

5. Kufr bych asi nechal jako jediny zaslepit kovovou krytkou at to nejakyho debila jen tak nenuti strkat sroubovak, kdyz stejen neuspeje protoze je blbej.

Pojistne srouby urcite, ale na original Skoda asi radeji zapomen, piskovani oken - take jen max. odpudi lidi, co o tom co delaji neco vedi

Co bych spise doporucil v te nepritomnosti v aute, prerusit treba privod benzinu... ;)

Ja osobne jsem nezaslepoval nic, mam vsechny 3 zamky viditelne, Construct hned z vyroby, jelikoz jsem o tom vedel ho*no, dnes bych si tech 7000 dal radeji do polstare a proste jednoduse pojistku... Dodatecne montovany Magicar a jsem celkem v klidu, jelikoz vim, ze se to deje a bud se to proste stane me, nebo sousedovi, neovlivnim to! ;);) Hlavne dobre porid!

Lehkozivky jsme zde meli, mame a miti budeme...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cau,

podle me v prvni rade pojistit...

Neni to zas tak drahe-ja platim 4500,-rocne a mam ji pojistenou na 270 000 proti

kradezi a zivlum. Pri cene auta neni co resit. Fakt je, ze by me nastvalo kdybych o ni prisel-protoze je na ni spousta odvedene prace. Asi nejlepsi doplnek pojisteni  je autoalarm+pager

nebo jeste lepe hlidani pres GPS to je celkem draha sranda, ale neco podobneho dela Jablotron (funguje to pres GSM telefon) stoji to kolem 7000kc + pripadne asi 1200rocne poplatek firme za nonstop sledovani.

4500,- rocne havarijko ? To si z nejakeho levneho kraje ;)

to by mě zajímalo taky u koho to je pojištěné... ;)

Cau,

mam to pojisteni u Ceske pojistovny-zadne bonusy za predesle pojisteni, sleva 10prc

za defendlock a 10 prc za to ze to necham pripadne opravit v aut. servisu. Jinak nevim co je na tom divneho---znovu opakuji, ze je to na kradez a zivel. Kamarad ma GIV a plati vicemene podobnou sumu,takze asi bude bezna...

Mam to podobne, vic se tu rozepisovat o tehle vecech nechci, ale jsem o cca o 1000 vys, i s pojistenim okna :palec2: Snad leda pres SZ

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5) z toho jak lidem mizi Xenony jsem pochopil, ze jde otevrit viko kufru, co s tim?

nemas spis na mysli kapotu?

Jinak u starsich octavek je velmi jednoduche otevrit kapotu, jen je potreba pokud ma spoilery ji mit zvednutou na heveru. :) Znam z praxe, kdyz mi dvakrat za sebou vyskocilo perko k otevirani kapoty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co bych spise doporucil v te nepritomnosti v aute, prerusit treba privod benzinu... ;)

Tohle měla ségra na Fiestě (teda jestli je to ono prostě tajný vypínač nevím co to vypínalo ale auto nejelo) a nevěděla o tom, měla to schovaná pod pytlem řadičky a jednou o to nějak omylem zavadila a auto prostě nejelo tak si myslela že porucha. Tak ho odvezla do servisu a tam na to přišli až po několika dnech, že to je tímto.

Editováno: , autor: zabiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kucí,jen bych dodal takovou maličkost,pokud kára nemizí na odtahovce a nebo na laně a musí s ní odjed,tak doporučuji zabezpečit diag. zásuvku OBD(jak to už je na fantazii každého) Octy se kradou přez zásuvku,to je stará věc.

A jak se na tu zásuvku dostanou, abych o tom nevěděl?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

dekuji vsem, co mi odpovedeli. Je fajn vedet, ze jsem nebyl uplne mimo. Zatim mam jinou znacku, ale kdybych "natisknul" na O1, tak jsem chtel vedet co mne ceka.

Jeste mi prosim vysvetlete proc se z Octavek kradou palubni desky (konkretne s budikama) ?? je tam nejak dulezita soucastka nutna pro odjeti zlodeje s vozidlem?

Myslel jsem ze je immob v klicku sparovanej s jednotkou u motoru ... to si nosi zlodeji s sebou svoji??? :o

Diky

R.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co bych spise doporucil v te nepritomnosti v aute, prerusit treba privod benzinu... ;)

Tohle měla ségra na Fiestě (teda jestli je to ono prostě tajný vypínač nevím co to vypínalo ale auto nejelo) a nevěděla o tom, měla to schovaná pod pytlem řadičky a jednou o to nějak omylem zavadila a auto prostě nejelo tak si myslela že porucha. Tak ho odvezla do servisu a tam na to přišli až po několika dnech, že to je tímto.

Nejen ze auto nejede, ale ono proste ani nechytne.Pusobi to jako baterka v haji! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak chces vediet ako niektori dlhoprsty pracuju precitaj si toto, urcite sa ti bude po tom "lepsie" spat ...

Co odporucam je Zederlock mam ho aj ja.

A je aj dobre ako sa vyssie spominalo zabezpecit diag. zasuvku OBD, napriklad tak, ze ju nebudes mat tam, kde ju v seriovke bezne montuju ...

A hlavne nevylepuj na bocne sklo co vsetko v aute mas namontovane, nalepky typu - "stop alarm, construkt" a ine zlodejom napomahajuce informacie o zabezpeceni auta.

Editováno: , autor: djg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak chces vediet ako niektori dlhoprsty pracuju precitaj si toto, urcite sa ti bude po tom "lepsie" spat ...

Co odporucam  je Zederlock mam ho aj ja.

A je aj dobre ako sa vyssie spominalo zabezpecit diag. zasuvku OBD, napriklad tak, ze ju nebudes mat tam, kde ju v seriovke bezne montuju ...

A hlavne nevylepuj na bocne sklo co vsetko v aute mas namontovane, nalepky typu - "stop alarm, construkt" a ine zlodejom napomahajuce informacie o zabezpeceni auta.

Asi je to pro amatera neco noveho jak nerozchodit volant, ale myslim, ze profik, pokud bude o to auto vazne stat tak si s tim poradi za nekolik sekund jako dnes s Defend-lockem! ;)Stale proti ukradeni celeho vozu se mi nejvyhodneji jevi tajny vypinac, ktery si umistis kam chces a nemusis si nic lepit na okna ani na zad vozu ze ho tam mas... A nebo muzes... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cital si tu recenziu toho zederlocku? Nehovorim, ze je to neznicitelne a zlodejom neodstranitelne, ale ak to tam necaka, tak ho to od toho odradi, radsej ujekradne auto, ktore nema nijake zabezpecenie. Tu srandu mi servise montovali 4,5 hodiny a bola to babracka, neviem si predstavit ako to niekto na parkovisku rozobera /sice nejakou bruskou by to rozbrusil,ale to by bol asi trosku napadny a isty, dlhsi cas by mu to trvalo/ :D ... a ma to aj ten tajny vypinac ..

Editováno: , autor: djg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cital si tu recenziu toho zederlocku? Nehovorim, ze je to neznicitelne a zlodejom neodstranitelne, ale ak to tam necaka, tak ho to od toho odradi, radsej ujekradne auto, ktore nema nijake zabezpecenie. Tu srandu mi servise montovali 4,5 hodiny a bola to babracka, neviem si predstavit ako to niekto na parkovisku rozobera /sice nejakou bruskou by to rozbrusil,ale to by bol asi trosku napadny a isty, dlhsi cas by mu to trvalo/ :D ... a ma to aj ten tajny vypinac ..

Ale jo v pohode, ja jen proste temto vecim vice neverim a neholduju... Recenze nerecenze, kdyz chci neco prodat, vychvalim to do nebes. Neber to nejak spatne, mam takovy nazor na tyto veci! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...