Přejít na obsah

Fabia III Facelift


Jan R.

Doporučené příspěvky

před 3 minutami, Martab napsal:

To je hezké, ale když už tak by to chtělo dopsat co to bylo za motor, karoserii a převodovku, ideálně i rozměr kol, jinak to bohužel nemá valnou hodnotu tato informace...

Jo omlouvám se. Škoda Fabia Style 1.0 81 kW hatchback manuál na 15" letní pneu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak kromě toho, že svá auta běžně oznamujeme/vystavujeme v tématu “Moje auto” a spotřebu také v samostaném tématu o spotřebě danného motoru. Tak zásadně necitujeme předchozí příspěvek. Pokud mermomocí chceš, aby bylo jasné komu odpovídáš(ikdyž je to jinak naprosto zřejmé) tak napiš takový to “a s ocáskem” a za to nick uživatele na koho reaguješ. Příklad: @h.nosal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Dnes jsem si chtěl objednat testovací jízdu v Prosche Brno a přístup prodejce mě dost překvapil.  Auto potřebuji až v květnu, ale manželka nechce testovací jízdu v zimě, tak jsem si chtěl rezervovat testovací jízdu v listopadu.  Měl jsem s sebou vytisklou kartu vozu z konfigurátoru a čekal jsem, že mi sežene nějaké podobné auto na testovací jízdu.  Chtěl jsem si hlavně vyzkoušet, jak funguje adaptivní tempomat v kombinaci s automatickou převodovkou.

 

Borec mi jenom řekl: "Přijďte kdy, chcete, fábku máme."  Vůbec ho nezajímalo, jaké auto chci.  Říkal, že mají dvě Fabie, tak si můžu vybrat.  Pak z něj vylezlo, že vůbec nemají Fabii s automatickou převodovkou.  Pořád se tvářil, že nechápe, co řeším, a proč je jeden pedál navíc nějaký problém.  Tak jsem se zeptal, jestli mi teda může na testovací jízdu sehnat Fabii s automatickou převodovkou.  Borec říkal, že nemůže vědět, kde mají jaká auta na testovací jízdy, a že si mám zkusit obvolat jiné prodejce v okolí, jestli ji náhodou nemají.

 

Tak jsem slušně poděkoval a řekl, že se zeptám jinde.  Proč by měl kvůli kšeftu za půl milionu někam volat nebo něco zařizovat, že? :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Tragedie_v_JZDTřeba proto, že by mi mohl něco prodat, kdyby se choval rozumě?  Nevím, jaké mají obchodní vztahy, a jako zákazníka mě to ani nezajímá.  Podle mě takový přístup nepomůže ani Porsche Brno ani Škodovce.  Ale chápu, že zaměstnanci na této pozici nemají podíl ze zisku firmy, tak je spokojenost zákazníka nezajímá...

@Dixik2Díky za tip!  Olomouc pro mě taky není problém.  Mám tam rodiče a v Porsche Olomouc už jsem jedno (ojeté) auto kupoval ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty předváděcí vozy nejsou majetkem Škodovky ale každého jednoho toho autosalonu. Každý autosalon si je zaplatil na své náklady, není teda možné aby si je mezi sebou půjčovali. Jediné co mohl udělat tak se mrknout jinam kde to mají a doporučit kam můžeš zajít. Kdyby to udělal tak by to stejně neznamenalo, že to koupíš u něho a nevemeš to rovnou od té konkurece, tak co by se snažil víc než je nutné. 

Když si trochu zaspekuluju, tak autosalon velikosti Porsche Brno ani nemá o zakázky nouze, lidi tam chodí už jen ze setrvačnosti s jakou slyší a vidí všude reklamy. Ty jsi tam taky určitě zašel na základě toho, že je to známý a “určitě dobrý” salon.. Takže možná skusit nějaký jiný menší, méně mediálně známý autosalon, ještě natrefit na správného prodejce a třeba by se pro tebe roztrhal aby jsi dostal co chceš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, shrek_85 napsal:

@Tragedie_v_JZDTřeba proto, že by mi mohl něco prodat, kdyby se choval rozumě?  Nevím, jaké mají obchodní vztahy, a jako zákazníka mě to ani nezajímá.  Podle mě takový přístup nepomůže ani Porsche Brno ani Škodovce.  Ale chápu, že zaměstnanci na této pozici nemají podíl ze zisku firmy, tak je spokojenost zákazníka nezajímá...

@Dixik2Díky za tip!  Olomouc pro mě taky není problém.  Mám tam rodiče a v Porsche Olomouc už jsem jedno (ojeté) auto kupoval ;-)

 

Je nutne si uvedomit, ze autosalony nejsou skodovky, ale kazdy salon je samostatna firma, pro kterou jsou ostatni salony (byť jsou stejné značky) konkurence.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@MilanHos Do Porsche Brno jsem jel proto, že tam pravidelně jezdím do servisu se svou 13 let starou Fabii.  Ne že bych s tím servisem byl vždy 100% spokojený, ale jiné servisy, které jsem zkoušel, byly ještě výrazně horší :-/

 

@Tragedie_v_JZD OK, to jsem si neuvědomil.  Ale mohl se aspoň snažit, abych si vůbec koupil Škodovku a třeba k nim jezdil do servisu :-)

 

Každopádně díky za rady!  Vyberu si jiného prodejce podle toho, jaké mají testovací vozy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Inac vsimli ste si doslova masivne zvysenie hodnot koeficientu aerodynamickeho odporu? Hatchback mal predFL hodnoty 0,316 - 0,326 a poFL ma hodnoty 0,327 - 0,335.

U combi sa to zhorsilo z 0,302 - 0,310 na 0,324 - 0,330. Nechce sa mi verit, ze by to sposobili len o 1 cm sirsie zakladne pneu a ina maska... Naopak som cakal po FL mierne zlepsenie, kvoli viac zaslepenej mriezke pod poznavacou znackou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...